ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
07.12.2012, Pavel Kortus ml.

CEB - LIB 2:1p - Mountfield zdolal liberecké Tygry po prodloužení

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC Mountfield zdolali doma Bílé Tygry z Liberce 2:1 po prodloužení. Hodně bojovné utkání okořenily v první části dvě boxerské vložky. Do vedení šel ve druhé třetině Liberec zásluhou Nedvěda. Drtivý tlak Jihočechů se změnil ve třetí periodě ve vyrovnání, které obstaral Rastislav Dej. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Mountfield Martin Hanzal. Před reprezentační přestávkou čeká Jihočechy ještě nedělní duel v Pardubicích.

Úvodní dějství nabídlo urputný hokej, ve kterém nemělo ani jedno z mužstev výrazně navrch. O trošku aktivnější byli přeci jen domácí. Dejovu pohotovou střelu z pravého kruhu však Pinc zlikvidoval. Ve své obnovené premiéře před domácím publikem si musel brankář Jakub Kovář dávat pozor na Radka Dudu, jenž v početní výhodě nevyužil svou dobrou příležitost, když nedokázal zvednout kotouč nad beton domácího brankáře. Liberečtí od začátku posílali na jihočeskou formaci z NHL svůj mladý útok, který hvězdy zbytečně dráždil. Po několika rozmíškách vše vyústilo v 15. minutě. Po odpískání se na ledě vytvořilo několik dvojiček, ze kterých vybočovaly dvojice Toman – Jonák a Hanzal – Jánošík. První duel skončil jednoznačně pro domácího beka, který se do Budvar arény vrátil na výpomoc z Mladé Boleslavi. Druhý pěstní souboj byl spíš přetahovanou, ale oba účastníci ukončili svou výměnu názorů před finálním úderem s osobními tresty. Když aktivní Dej nevyužil ani svou druhou zajímavou příležitost a Urban nezakončil svoje sólo gólem, skončila první část bez branek.

Branky se diváci dočkali až ve 27. minutě. Bílí Tygři se do vedení dostali v přesilovce, když Petr Nedvěd přesnou střelou překonal Kováře. Utkání bylo hodně nervózní, Mountfield se nemohl dočkat kýženého vyrovnání. Blízko němu byl ve 35. minutě Prospal, ale jeho bomba z mezikruží proletěla těsně nad břevnem. Českobudějovičtí se v závěru třetiny dostali do tlaku, který však brankou nevyústil. Když Tygři přestáli i tlak domácí formace z NHL v přesilovce čtyři na tři, odnášeli si do kabin těsné jednobrankové vedení.

Třetí část začali Jihočeši v pokračující přesilovce čtyři na tři, kterou však Liberečtí ubránili. Při dělovkách Ference a Kotalíka je zachránil výborný Pinc. Tlak svěřenců trenéra Draisaitla byl až drtivý a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Domácí mohli udeřit nečekaně v oslabení, ale Langhammerovo sólo zlikvidoval Pinc. Mountfield se dočkal zaslouženého vyrovnání na startu 51. minuty. Kohn vymyslel perfektní přihrávku pro Rastislava Deje, který takovou nabídku nemohl odmítnout a vyrovnal. Budvar aréna byla na nohou a hnala své miláčky za rozhodnutím. To mohl obstarat Prospal, ale v další početní výhodě z úhlu odkrytou branku netrefil. Šedesát minut hry vítěze neurčilo, muselo se tedy jít do prodloužení.

V jeho polovině se domácí dočkali zasloužené odměny za své útočné snažení. Milan Michálek citlivou přihrávkou nabídl ideální příležitost pro Martina Hanzala, jenž si v takových to chvílích ví rady. Po těžké výhře v prodloužení nad Libercem čeká svěřence trenéra Draisaitla před reprezentační přestávkou ještě nedělní duel v Pardubicích.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
26:22 Nedvěd Bárta Bulíř
50:05 Dej Kohn
62:13 Hanzal Michálek Ference

Střely na branku
MOU LIB
Ference5
Michálek4
Dej4
Květoň4
Ptáček4
Hanzal3
Kotalík3
Mertl3
Prospal2
Kohn2
Podlešák1
Vráblík1
Toman1
Kolarz1
Jank1
Langhammer1
CELKEM40
Duda5
Kájínek4
Nedvěd4
Bárta2
Filippi2
Havíř1
Výtisk1
Moravec1
Urban1
Špaček1
CELKEM22

Statistika vhazování
MOU LIB
Podlešák1/1 - 100%
Kotalík6/7 - 85,7%
Michálek13/18 - 72,2%
Kohn7/10 - 70%
Langhammer8/13 - 61,5%
Mertl5/10 - 50%
Šimánek1/2 - 50%
Knotek1/2 - 50%
CELKEM42/63 - 66,7%
Urban1/2 - 50%
Špaček1/2 - 50%
Duda1/2 - 50%
Filippi7/15 - 46,7%
Nedvěd6/15 - 40%
Bortňák4/15 - 26,7%
Víšek1/8 - 12,5%
Vlach0/1 - 0%
Dušek0/1 - 0%
Jonák0/2 - 0%
CELKEM21/63 - 33,3%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD LIBEREC
MARTIN HANZAL
Jakub Kovář
Rastislav Dej
PETR NEDVĚD
Marek Pinc
Michal Bárta
Sociální sítě

Před 105 lety se narodil Václav Špatný. V ČB 8 sezon, cca 60 zápasů, min. 45 gólů. Člen bronzového týmu 1937, finalista...

V sobotu se Jiří Šimánek zapíše do klubové historie jako hráč s nejvíce starty za celých 92 let trvání klubu! Jeho rekordní...

Každá výhra se počítá! Motor skvělým nástupem zaskočil Porubu a i když se pak zápas zdramatizoval, soupeř odjel domů bez bodu....

@hcporuba jsme zdolali 4:2 a máme na kontě další výhru! ???? #chanceliga #CEBvPOR

×
×
Dnes v 15:00 | U20
HK Mountfield Hradec Králové
ČEZ Motor Č. Budějovice