26.08.2004, David Lukeš

CEB - LNZ 5:0 - Historie se opakovala

Českobudějovičtí hokejisté narazili v přípravě na zatím nejslabšího soupeře a konečně si připsali na své konto výraznější vítězství. Rakouského soupeře Black Wings Linz porazili stejně jako v přípravě před dvěma lety vysoko 5:0. Dvěma asistencemi se na úspěchu týmu podílel agilní forvard Miroslav Hájek.
Domácí začali utkání náporem. Ve 4. minutě před Nešťákem zatopila první lajna, ale Štraubova střela byla příliš slabá. V 8. minutě se k ostré střela probojoval Bělohlav, ale doklepnout vyražený kotouč do odkryté klece se mu nepodařilo. O chvíli později zahrozili i Linečtí, když po křídle projel Knübügel, ale Kučeru nepřekonal. V polovině první třetiny zasouval při hře 4 na 4 kotouč zpoza branky Bartoš, ale proti jeho pokusu byla pravá tyčka Nešťákovy klece. Nudné intermezzo bylo před první přestávkou narušeno několika zajímavými momenty. Nejprve prováhali Rakušané, když v 17. minutě Kučera bravurně vykopl puk po střele Maiera, na druhé straně už se ale skóre měnilo. Při vyloučení Ignačeva se prosadil bek Mucha.

Druhé dějství sice začal rakouský mistr odvážněji, ale na ledě byl výkonnostní rozdíl patrný. Hosté prohrávali osobní souboje, stříleli z nepřipravených pozic a nepouštěli se do odvážnějších kombinací. Na druhé straně Budějovičtí sice svého soupeře přehrávali, ale dokazovali, že jejich achillovou patou v přípravě je koncovka. Ve 29. minutě pustili do šance Judekse, který penaltu za faul chybujícícho Martínka zakončil blafákem do Kučerova betonu. O dvě minuty později se na druhé straně prosadil Hřebejk, jemuž mezi kruhy šikovně namazal Šimánek. V druhé polovině prostředního dějství výrazně vzrušily už jen dva momenty. Pěstní vložka Jindry se Salfim, z níž vyšel vítězně na body domácí borec a šance Mertla z 39. minuty, jíž tváří v tvář Nešťákovi mladý forvard nevyužil.

V poslední třetině se hra nezměnila, Budějovičtí si nadále udržovali výkonnostní převahu, tentokrát jí ale dokázali vyjádřit i brankově. Jako první se prosadil ve 44. minutě po 11 vteřinách přesilové hry Jančařík. Ve 48. minutě při vyloučení Hájka ujeli na jediného obránce Martínek s Hřebejkem, ale druhý jmenovaný nechal vyniknout Čecha v linecké kleci. Ještě v témž oslabení ale přece jen uhodilo. Zmatek v obraně hostů dokázal potrestat pohotovou střelou mezi Nešťákovy betony Sailer. Pátý úspěch přidal v 52. minutě Lála, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před rakouskou brankou. Hosté mohli alespoň dosáhnout čestného úspěchu, když s číslem 95,2 hrající Eichberger šikovně nahazoval před branku, ale osamocený Ignačev ztečoval nad. Kučera si proti slabému soupeři připsal první nulu v přípravě.

Linečtí ale přece jen zaznamenali jeden úspěch. Jejich kotel 70 fandů s bubny v osiřelé aréně kraloval...