MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.12.2013, Jaroslav Pešek

CEB - MST 3:4 - Motor opět neudržel vedení a prohrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na ledě Budvar arény se představil aktuálně poslední tým prvoligové tabulky, HC Most. Podle očekávání to měl být pro domácí snadný zápas za tři body, ale reality byla jiná a Motor po prohře 3:4 nezískal ani bod.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, ale ani střela Aleše Kotalíka, ani Ondřejův pokus gólem neskončil. Most v prvních minutách příliš nehrozil a jeho občasné výpady vždy dokázal zkrotit Hynek Kůdela. Po vyloučení mosteckého Sedláčka měl dvě dobré šance Bohunický, ale Hanuljak vždy zasáhl betonem. Následně dostali Budějovičtí šanci v podobě přesilovky pět na tři, tu však nevyužili, jedinou střelu na gólmana hostí v ní vyslal Kasík. Po jejím skončení však Jihočeši zatlačili Most před branku a Hanuljak musel zasahovat proti střelám Bohunického, Kotašky a Kuchejdy. Motor byl i nadále lepší, ale jako první poslali puk do sítě hosté, když v oslabení ujel Ondřej Jurčík a zakončil nad levý beton domácího gólmana. Další velkou šanci měl Most po vyloučení Ondřeje, když Písařík střílel do chumlu před domácí brankou a puk se odrazil jen těsně mimo. Krom přesilové hry se však hostující tým do šancí moc nedostával. Motor více držel puk, více střílel, ale ani Ferebauerova střela z ideální pozice za Hanuljaka nedoputovala. První třetina tedy skončila 0:1.

Do druhé třetiny nastupovali Jihočeši s jediným cílem, otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Za tímto cílem Motor vykročil tou správnou nohou, když vyrovnávací branku vstřelil Jiří Bárta. O pár sekund později však domácím fanouškům zatrnulo, když střela Vítězslava Nedrdy vypadla Kůdelovi z výstroje a doklouzala až do branky. Naštěstí pro domácí však rozhodčí předčasně zapískal a stav tak byl nadále vyrovnaný. Po této situaci pokračoval nápor domácích, který dokázal zužitkovat Zdeněk Šperger, který se v chumlu před Hanuljakem nejlépe zorientoval a strhl vedení na stranu Motoru. A o chvíli později bylo ještě veseleji, Chmelířovo nahození zvedl pod horní tyč opět Zdeněk Šperger. Po tomto gólu tlak Motoru trochu polevil, ale Most se ani potom do příležitostí tolik nedostával. Větší šanci měl jen Sedláček, ale jeho střela trefila Kůdelu. Přeci jen se ale hosté snížili, když využil přesilovku Ondřej Jurčík. V závěrečných vteřinách se do velké šance dostal David Kuchejda, kterého ale vynikajícím zákrokem vynuloval Hanuljak.

Třetí třetina začala pro Motor špatně, Most totiž vyrovnal, Zdeněk Tauš předložil puk před bránu Bohumilu Slavíčkovi, který vymetl horní růžek Kůdelovi branky. Motor mohl vedení strhnout na svojí stranu, když Ondřej dorážel, překonal Hanuljaka, ale v gólu mu zabránil Filip Vlček, kterou fotbalovým skluzem na brankové čáře mosteckého gólmana zastoupil. Třetí třetina celkově nabídla velice bojovný hokej, s menším množstvím šancí. Oba týmy tvořily mnoho chyb a každá slibná akce skončila špatnou přihrávkou. Nakonec z budějovické mizérie vytěžil Most, když Vítězslav Nedrda vstřelil navlas stejný gól jako v úvodu třetiny Slavíček. Motor už se na nic nezmohl a zápas tak skončil 3:4.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
12:42 Jurčík Písařík Pavelka
21:41 Bárta
28:11 Šperger Vaniš
32:38 Šperger Chmelíř Kuchejda
39:38 Jurčík Pavelka
40:47 Slavíček Tauš Bojer
58:20 Nedrda Palaščák

Střely na branku
Kuchejda6
Bohunický5
Ondřej5
Eberle4
Šperger4
Kotalík3
Vráblík2
Bárta2
Šachl2
Skuhravý2
Kasík2
Kříž2
Kotaška1
Pavlíček1
Prokop1
Ferebauer1
Vaniš1
Kňazev1
Rob1
CELKEM46
Jurčík4
Nedrda3
Hora2
Tauš2
Pavelka1
Bojer1
Slavíček1
Zavřel1
Sedláček1
Písařík1
CELKEM17

Nejlepší hráči
ZDENĚK ŠPERGER
David Kuchejda
Jiří Bárta
ONDŘEJ JURČÍK
Pavel Písařík
Vítězslav Nedrda
Ohlasy po zápasu

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Soupeř si nejen vyrovnání, ale i vítězství zasloužil. Hosté bojovali, nám ta bojovnost chyběla. Ničeho si nevážíme, chybí zodpovědnost k výsledku a celému týmu. Utkání rozhodla branka na 3:2 a vyvrcholilo to v posledních dvou minutách. Chtěli jsme si udělat příjemné svátky, k tomu ale nedojde. Co můžeme jiného dělat, než trénovat... Chystáme i změny v kádru, ale pouze v rámci našich možností.

Kamil Kašťák (HC Most): Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Sice jsme prohrávali o dvě branky, gól dvacet sekund před koncem druhé třetiny ale nakonec rozhodl. Pak už jsme neměli co ztratit a hráli vabank. Stáhli jsme to na tři lajny a povedlo se nám vyrovnat. Potom už to bylo trochu o štěstí. Bojovností a nasazením jsme utkání nakonec zvládli.

Sociální sítě

Před 115 lety se narodil první brankář našeho klubu František Albrecht. V týmu byl 4 sezony a odchytal cca 7 mistrovských duelů a...

Pár zápasů stihla i první liga, ve které působí několik hráčů Motoru na hostování. Jak se jim daří?hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Co čeká Motor v příštích dvou týdnech? Nejen to se dozvíte v článku. ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

50. narozeniny slaví bývalý útočník Miroslav Barus. V ČB 3 sezony, 150 zápasů, 41 gólů (4 v přesilovkách, 4 v oslabení, 4 vítězné...