17.12.2018, Filip Kortus

CEB - PRO 7:1 - V retro dresech Motor zničil Prostějov

Skvělý začátek, dobrá produktivita a vítězná bitva v retro dresech. Motor v 36. kole Chance ligy na domácím ledě přejel prostějovské Jestřáby, když vyhrál jednoznačně 7:1. O své výhře rozhodli Budějovičtí v první třetině, kterou jasně ovládli 4:0 a soupeře už následně nepustili ke slovu. Dvakrát se do listiny střelců zapsal Kanaďan Gilbert. Ve středu čeká Jihočechy duel na ledě Kadaně.

Kvůli nevyřízené transfer kartě se nemohl poprvé v dresu Motoru představit Kanaďan Dunn, zároveň se Jihočeši museli vypořádat s absencí kapitána Kutláka a Jiřího Šimánka. Do retro utkání vlétl Motor jako uragán a zažil možná nejvydařenější vstup do utkání v průběhu celé sezony. Už ve třetí minutě se Budvar aréna radovala poprvé, když krásnou akci zakončil po přihrávce od Jakuba Babky do prázdné branky Karel Plášil - 1:0. Netrvalo dlouho a domácí měli možnost dvojnásobné přesilové hry. V ní se trefil Lukáš Endála bylo to už o dvě branky – 2:0. Za necelé tři minuty byl soupeř na ručník, když od modré vystřelil Mitch Fillman a David Gilbert už měl jednoduchou úlohu – 3:0. Skvělou třetinu Jihočechů zakončil Pavel Pýcha, když se trefil po rychlé střele švihem – 4:0.

Ve druhé třetině to dlouho vypadalo, že se skóre měnit nebude, ale nakonec Jihočeši dokázali své vedení navýšit. Na hostech se začala projevovat frustrace z nepříznivého vývoje skóre, což dokumentovala například potyčka mezi Žovincem a Karabáčkem. Jednu z největších šancí hostů měl exbudějovický útočník Tomáš Nouza, ale střelou na zadní tyč těsně minul. Jak bylo avizováno, Motoru se podařilo zvýšit svůj náskok. V oslabení odvedl výbornou práci Martin Heřman. Získal kotouč, vypálil golfákem, jeho pokus se od betonu Neužila odrazil k volnému Davidu Gilbertovi, který si připsal druhý gól v zápase – 5:0.

I třetí třetinu začal domácí celek dobře. Po rychlé kombinaci se do přečíslení dostal Cody Bradley s Karlem Plášilem, přičemž první jmenovaný vzal střeleckou úlohu na sebe a přesnou ranou pokořil Neužila – 6:0. O čisté konto přišel Jan Strmeň těsně před koncem, když střelu Čápa tečoval Radek Prokeš - 6:1. V závěru ještě přišla velká chvíle pro Romana Přikryla. Martin Heřman pro něho vybojoval kotouč a šikovný centr si střelou po ledě připsal první branku v dresu Motoru – 7:1.

Václav Prospal (trenér Motoru): „Chtěl bych kluky za dnešní výkon pochválit. Celá první třetina udala ráz zápasu. Myslím, že potom už se jenom dohrávalo. Díky sobotnímu hluchému kolu jsme měli nějaký den volna, takže jsme potrénovali a kluci si odpočinuli, což se promítlo na našem výkonu. Jsem rád, že jsme měli dobrý vstup do utkání a proti kvalitnímu soupeři nastříleli nějaké góly.“

Jiří Vykoukal (trenér Prostějova): „Myslel jsem, že se historie nezopakuje, ale zopakovala. Moje hodnocení tímto končí…“