30.12.2023, Denisa Józsová

CEB - VIT 3:4sn - Motor smazal dvougólové manko a získal bod po nájezdech

Jihočeši neztratili na domácím ledě body už od konce října a tuto sérii chtěli rozhodně prodloužit i v zápase s Vítkovicemi. Ty sice vstoupily do utkání lépe a vedly o jednu branku, před třetí částí ale bylo všechno otevřeno, jelikož stav byl vyrovnaný. Motor nakonec body po skoro dvou měsících na domácím ledě ztratil. Utkání totiž dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých se jako jediný prosadil Lakatoš, a tak si Vítkovice odvezly z Budvar arény dva body.

Jihočeši sice měli dobrý vstup do utkání, střelami se prezentovali například Milan Gulaš či Jakub Valský, jenže do vedení se jako první dostaly Vítkovice. Peter Krieger dostal kotouč do útočného pásma, načež našel nehlídaného Robertse Bukartse, který se postaral o první gól utkání - 0:1. Navýšit své vedení mohli hosté v přesilové hře, ale v té si větší šanci vypracovat nedokázali. Posléze na druhé straně zajímavě pálil Roman Vráblík, jenže jeho pokus se zatřepotal jen o boční sítku. V samotném závěru třetiny měl dobrou možnost Jáchym Kondelík, ovšem z dobré pozice trefil jen beton hostujícího brankáře. Po první periodě tak vedly Vítkovice o jednu branku.

Hned zkraje prostřední části hry se snažil o vyrovnání Adam Kubík, jenže Klimeš dlouho držel svůj tým nad vodou. Na střídačce Vítkovic navíc bylo o chvilku později ještě veseleji. Po faulu Mikuláše Hovorky totiž bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Marek Kalus - 0:2. České Budějovice však už po minutě snížili na rozdíl jedné branky. Jáchym Kondelík podržel kotouč u mantinelu a posunul jej na Jakuba Valského, který si s touto situací už dokázal poradit - 1:2. Motor hrál navíc o pět minut později přesilovou hru, ve které srovnal stav duelu. Znovu u toho byl v roli asistenta Kondelík, jenž našel svým pasem Jana Ordoše, jehož bomba skončila v síti - 2:2. Budějovice následně byly lepším týmem, ale po dvou třetinách se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Krátce po začátku poslední třetiny měli vítkovičtí hokejisté k dispozici přesilovou hru, jenže paradoxně měli dvě velké šance domácí hokejisté. Tu první měl Jáchym Kondelík, který ale v samostatném úniku nedokázal zvednout puk nad beton Klimeše. O tu druhou se postaralo duo Přikryl - Toman, avšak ani oni nebyli úspěšní. A tak přišel trest v podobě inkasované branky. Z ničeho nic se před gólmanem objevil Lukáš Kovář, jenž dostal kotouč až za brankovou čáru a poslal svůj tým znovu do vedení - 2:3. Blízko měl k vyrovnání hodně aktivní Jáchym Kondelík, jehož projektil na vzdálenější tyč nebyl přesný. Tlak Motoru se nadále stupňoval a v přesilové hře, krátce před koncem základní hrací doby, bylo vyrovnáno. Milan Gulaš sice trefil jen jednoho ze soupeřů, jenže k dorážce se dostal Brant Harris, jenž poslal zápas do prodloužení - 3:3.

Ovšem ani pět minutek navíc nepřineslo rozuzlení. Asi největší možnost měl v prodloužení Martin Beránek, který ujel sám na gólmana, jenže bekhendové zakončení vítězné nebylo. O osudu duelu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Dominik Lakatoš, který tak přisoudil bonusový bod pro hosty - 3:4.

Ladislav Čihák (Motor): Věděli jsme, že Vítkovice bodovaly v posledních šesti zápasech a jsou na vzestupu. Porážka nás samozřemě mrzí. Pár věcí jsme podcenili a soupeř využil své šance. Jsem rád, že jsme to za stavu 0:2 nepoložili a před skvělými fanoušky dokázali vyrovnat. Znovu jsme pak prohrávali a srovnali těsně před koncem. Mrzí nás, že jsme nedokázali rozhodnout v prodloužení ani v nájezdech. Ke každému soupeři přistupujeme s pokorou a vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, má i jeden bod cenu. Z chyb se ale musíme poučit.

Jiří Veber (Vítkovice): Dva body jsme tady doslova ukradli a v naší situaci si jich musíme vážit, i když jsme je získali až po penaltách. Měli jsme velké štěstí.