28.09.2023, Pavel Mádl

DOR: CEB - PLZ 6:3 - Dorostenci získali proti Plzni všechny tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Budějovičtí před sebou měli úkol - porazit Plzeň. Od začátku zápasu si za tím šli, a byť bylo skóre po druhé třetině nerozhodné 3:3, Jihočeši v posledním dějství zapnuli motor a vyhráli nakonec 6:3. Dvakrát se v týmu Budějovic prosadili Tomáš Přibyl a Danny Barna.

Budějovičtí chtěli začít zostra a už ve třetí minutě napálil tyč za Šátavou hezkou střelou Přibyl. O minutu později ale se představil domácímu týmu Kaltovský, ale nesupěl s tím, aby skóroval. Po pár šancích na obou stranách se hráči radovali v osmé minutě. A to konkrétně svěřenci domácího Davida Vrbaty. Tobby Hřebejk z levé strany předložil puk Jakubu Hanzákovi a ten otevřel gólový účet utkání. Oba týmy si tvořily šance, ale také faulovaly. Jednou se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Žádné další šance ale v první třetině už ke gólům nevedly, a tak Jihočeši šli do kabin s vedením 1:0.

Ve druhé polovině padlo pět branek. Ta první v této periodě ale padla až téměř v její polovině, když srovnal plzeňský Jakub Slováček, který střelou zápěstím z mezikruží prostřelil Hájka. O chvíli později měl českobudějovický gólman další práci. Po hezké souhře hostů se Hájek znovu vytáhl. Ve třicáté čtvrté minutě se ujali domácí vedení. Josef Šrámek od modré nahazoval kotouč a od brusle Tomáše Přibyla se odrazil za bezmocného Šátavu. Za minutu a šestnáct sekund byli domácí už ve dvoubrankovém vedení. Po hezké akci Dannyho Barna a následné jeho střele na vzdálenější tyč vedl Motor 3:1. Za dvacet osm sekund ale hosté korigovali stav po gólu Jana Fodora. V poslední minutě druhé třetiny dokonce Plzeň srovnala, když při vlastním oslabení prostřelil Hájka mezi betony Adam Fehér. Po čtyřiceti minutách tak bylo vyrovnáno 3:3.

Ve čtvrté minutě závěrečného dějství se prosadil Motor, což měl na svědomí opět Tomáš Přibyl. Budějovický celek vedení držel a i přes nějaká vyloučení se pár šancí událo, ale nikoliv mnoho. Hosté to ke konci zkoušeli v šesti, kdy dvakrát do opuštěné branky inkasovali. Nejprve z hole Dannyho Barny, poté Jakuba Lva. Budějovičtí tak porazili Plzeň 6:3.

David Vrbata (trenér Motoru): "Těžké utkání, bohužel jsme ztratili vedení 3:1, kdy možná po dvou třetinách byla Plzeň lepším týmem. Ve třetí třetině jsme si šli poctivým výkonem za vítězstvím a jsme radi za tři body."