21.12.2023, Michal Špírek

DOR: CEB - VIT 0:1 - Na vítkovického gólmana motoráci nevyzráli

Dorost poznal ve vyšší nadstavbě sílu dalšího nového protivníka. Proti Vítkovicím byl sice střelecky aktivnějším celkem Motor, ale Skoumal pochytal i ty největší šance domácích. Vítkovicím tam stačila k úspěchu jedna povedená gólová akce.

I druhý zápas nadstavby sehrál Motor proti soupeři, kterého v sezóně dosud nepotkal - doma vyzval Vítkovice. Rozhodující situace celého zápasu se odehrála v 15. minutě. Daněk si všiml na levém křídle osamoceného Jiřího Doudy, který měl dostatek času srovnat si puk na holi, zamířit a překonat svou střelou Jelínka - 0:1.

Domácí si na Skoumala v zápase nepřišli ani při svých čtyřech přesilovkách, celkem Jihočeši zasypali hostující bránu 38 střelami, ale v zápase jim nebylo souzeno. Vítkovice se při svém vedené soustředily na obranu. V 56. minutě měl mimořádnou šanci ke srovnání Koníř, který mířil do poloodkryté brány, i proti tomuto zakončení se Skoumal nakonec zvládl přesunout a udržel tak čisté konto až do konce zápasu. Domácím nebylo nic platné ani odvolání brankáře v poslední minutě hry.

David Vrbata (trenér Motoru): "Pro kluky další zapas s kvalitním soupeřem. Bohužel se nám nepodařilo dát za celé utkání branku, Vítkovice daly jednu, takže berou tři body. Teď nás čeká vánoční pauza, ve které se budeme připravovat na další část sezóny. Všem fanouškům, rodičům a lidem, kteří mají co do činění s budějovickým hokejem, přeji příjemné prožití vánočních svátků."