23.11.2023, Václav Plachta

DOR: Na karlovarskou Energii Motor nestačil, rozhodla druhá třetina

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Českobudějovičtí dorostenci nestačili ve čtvrteční domácím duelu na první tým své tabulky. Karlovy Vary získaly důležitý dvoubrankový náskok na začátku prostřední části, který sice dokázali Jihočeši hned dvakrát stáhnout, ale hosté si ho pokaždé vzali zpět a nakonec slaví tříbodové vítězstvím nad Motorem poměrem 4:2.

Utkání začalo ve velkém nasazení a z toho hned v první minutě vyplynuly dva dvouminutové tresty, které si týmy rozdělily po jednom na obě strany. Svižný hokej začal přinášet postupem času i šance, přičemž první větší ohrožení si připravili domácí. V polovině třetiny totiž sám před brankářem vyplaval domácí kapitán Lev, ale pokus z bezprostřední blízkosti dokázal brankář Energie Psohlavec zlikvidovat, který si o pár minut později poradil i se samostatným nájezdem Hečka. Útočník domácích totiž zvolil střelecký pokus, kterým našel pouze pravý beton hostujícího brankáře. Karlovy Vary následně dostaly možnost, po faulu Nedorosta, početní výhody a Energie už mohla po patnácti minutách střádat jednobrankový náskok. Pohledná kombinace ale ztroskotala k jejich smůle na poslední přihrávce a Jihočeši se tak nakonec ubránili. Poslední nebezpečnou příležitost si v první třetině opět vytvořili hosté. Pokus Slavíka sice nadělal nemalé problémy Jelínkovi, ale českobudějovický brankář nakonec schoval před dorážejícím protihráčem puk do své výstroje.

Aktivní začátek přineslo i prostřední dějství a fanoušci se také dočkali první branky. Kotouče se na hranici levého kruhu zmocnil kapitán Energie David Poizl, a ten svojí střelou nedal Jelínkovi šanci. O dvě a půl minuty později navíc českobudějovický brankář kapituloval podruhé, když ztrátu domácích využil Vlastimil Blažek, který ve svém samostatném úniku prokázal své hokejové kvality. Dvoubrankový náskok ale Západočechům dlouho nevydržel a ve vlastním oslabení potrestal nepozornost hostujícího obránce Nikolas Mařík. Domácí útočník nejprve vypíchl na modré čáře protihráči kotouč a následné sólo přes skoro celé kluziště proměnil parádní ranou mezi betony Psohlavce. S góly se ale ve druhé třetině doslova roztrhl pytel a čtvrtou branku utkání opět přidali hosté, když tentokrát povedenou kombinaci v přesilové hře zakončil ranou z první opět David Poizl. Domácí mohli znovu snížit z rychlého protiútoku, ale přečíslení tři na jednoho zakončil Muška pouze ranou do mantinelu. Na druhé straně hřiště mohl kapitán Karlových Varů Poizl necelou minutu před koncem třetiny završit hattrick, ale od zakončení zastavil hostujícího borce jeden z vracejících se obránců.

Poslední třetina zápasu začala ve znamení aktivity českobudějovických hráčů, kteří se hnali za vstřelením kontaktní branky. Tlak do branky přinesl ovoce na začátku 44. minuty, kdy se prosadil Václav Nedorost. Ránu domácího obránce od modré čáry sice Psohlavec chytil, ale následně byl do brankáře Karlových Varů natlačen hostujícím obráncem domácí hráč, a právě díky tomuto souboji kotouč Psohlavci vypadl a zamířil až do sítě. Naději na body ale necelých šest minut před koncem definitivně domácím vzalo duo hostujících útočníku Matyáš Šedivec - Marko Michalov, přičemž prvně jmenovaný získal kotouč po chybě domácímu obránce a předložil ho právě svému spoluhráči, který přehodil beton brankáře Jelínka. Poslední minuty utkání přinesly jak dvouminutové tresty, tak i pokus Jihočechů o zvrácení nepříznivého výsledku v šesti lidech. Skóre už se ale nepohnulo ani jedním směrem, a tak dorostenci Motoru podlehli na svém ledě karlovarské Energii poměrem 2:4.

David Vrbata (trenér Motoru): "Parádní utkání z obou stran, bohužel se špatným koncem pro nás. I přes dostatek golových příležitostí jsme nebyli produktivní. Gratuluji soupeři ke třem bodům."