20.01.2007, Filip Junek

Dorost: CEB - KLP 13:0 To tu dlouho nebylo

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Jihočeši o snadném vítězství rozhodli v úvodu zápasu. Potrestali hned první tři kladenské fauly. PZ Kladno mělo problémy pohlídat dorážející českobudějovické útočníky a ti se proti bezmocným brankářům snadno prosazovali. Svěřenci Karla Soudka outsidera tentokrát nepodcenili a jasně v celém utkání dominovali.
Domácí České Budějovice začaly s jasným cílem - nenechat se překvapit outsiderem z Kladna na domácím ledě i podruhé. První tři góly vstřelili domácí v přesilových hrách a definitivně utnuli případný odpor kladenských již v zárodku. Ve třetí minutě se po střele Vráblíka tečí prosadil Petr Janeček - 1:0. V čase 7:23 dorazil kotouč za bezmocného Vokatého opět Petr Janeček - 2:0. V další přesilové situaci se po samostatné akci prosadil Josef Klement, jak se říká - jako nůž máslem.. - 3:0. Českobudějovičtí se přes laxní obranu PZ Kladno velmi snadno prosazovali okolo brankoviště dorážkami. Čtvrtý a šestý gól takto vstřelili Radek Vondruška a Robin Soudek. Pátou branku mezi gólové dorážky spoluhráčů vklínil Josef Klement. Párádně si vybruslil zpoza branky až do střelecké pozice a propálil už dříve vystřídavšího Drbohlava. Po první třetině vedli domácí favorité o šest branek.

Druhou část hry načal HC České Budějovice dalším tlakem, ale paradoxně se prosadil až později v oslabení. Úpřímně řečeno, inkriminovaná situace vypadala spíše jako přesilovka - domácí borci kombinovali v útoku až se prosadil tvrdou ranou obránce Stanislav Dietz - 7:0. Osmou branku vstřelil opět po závaru Zdeněk Javůrek. Krásnou kombinaci v situaci 2 na 1 předvedli Javůrek s Heřmanem. Radim Heřman do prázdné - 9:0. Jubilejní desátou branku si na své konto připsal v oslabení Pavel Hudler.

Třetí třetina přinesla už "jen" 3 branky v kladenské síti. Situaci dvou proti jednomu gólově vyřešil střelou a následnou dorážkou Josef Rezek. Javůrkův brejk po pravém křídle = dvanáctý puk třepotající se v kladenské síti. Čestný hostující úspěch měl na hokejce kaldenský Chadima. Bekhendová dorážka si nenašla cestu do sítě Budějovic. Další šanci na kosmetickou úpravu skóre měl Jan Koubek. Samostatný nájezd vyřešil nepřesnou střelou mimo branku. Minutu před koncem ještě od modré zvýšil Lukáš Sumerauer. Domácí sestava si rozdělila celkem 29 kanadských bodů! Brankář Martin Hnízdil si připsal asi nejsnažší čisté konto v sezóně.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: "Výsledek vypovídá o tom, jaké to utkání bylo. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli bez potíží. Tři body byla naše povinnost a tu jsme splnili."