ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.01.2007, Radek Papáček

Dorost: CEB - PAR 1:3 - Urputná bitva se smutným koncem

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Utkání s východočeským soupeřem bylo ve všech směrech zcela vyrovnané. V některých momentech utkání ale pardubičtí mladíci tým Karla Soudka možná o pověstný vlásek přeci jen převyšovali, a to nakonec rozhodlo o tom, že si z jihočeské metropole odvážejí tři body.
Od úvodu utkání bylo zcela patrné, že se spolu utkala mužstva z horní poloviny tabulky extraligy dorostu. Na led českobudějovického lídra totiž zavítaly páté Pardubice. Soupeři, kteří proti sobě změří síly i v posledním utkání základní části, měla před 33. kolem soutěže vyrovnanou bilanci. Prozatímní dva vzájemné duely vždy vyhrál domácí celek.

Pokud by se za první třetinu vyhlašovala cena nejvíce na hřišti viditelného hráče, nebyl by o jejím udělení žádný pochyb. Každý z přítomných diváků v hledišti Budvar Arény by ji snad musel předat obránci hostí Michalu Blažkovi. Tento východočeský bek totiž ač za své tři přestupky proti pravidlům strávil téměř více času na trestné lavici, než na své vlastní střídačce či kluzišti, byl u všeho podstatného, co se v úvodní části událo.

V začínající 17. min. utkání totiž přesnou přihrávkou našel svého spoluhráče Adama Havlíka a ten po přejetí modré čáry napřáhl k ráně, jež znamenala založení střelecké listiny zápasu - 0:1. Havlík si tak vynahradil situaci z 11. min., kdy nedokázal v dobré pozici překonat brankáře Petrova, když nastřelil z bezprostřední blízkosti pouze jeho beton. Do konce třetiny pak ještě vyzkoušel pozornost mladého muže hájícího pardubickou klec z mezikruží domácí Janeček, Landsman ale pro svůj tým jednobrankové vedení udržel.

To se mu ale již nepodařilo po pouhých pětatřiceti sekundách ukrojených z prostřední části. Na jejím začátku dohrávali Jihočeši svou dvojnásobnou převahu a když z trestné lavice neskočil na led nikdo jiný, než hostující Blažek, tak bylo po čtyřech vteřinách vyrovnáno. Již v „pouze“ klasické přesilovce vstřelil vyrovnávací branku Petr Janeček - 1:1.

Další průběh patřil zejména gólmanům obou týmů. Jak Petrov na domácí straně, tak i Landsman na té hostující působili velice jistým dojmem a s pokusy z větších vzdáleností si hravě poradili. Jak tomu bylo například při ráně Radila či resp. A. Ježka.

Rozuzlení taktické bitvy nakonec přinesla 52. min. V té době měli Východočeši na ledě o jednoho hráče navíc a trenér Jiři Fibinger své svěřence zcela zřetelně hromovým hlasem nabádal k častější střelbě. Jeho pokynů zaslechl Michal Blažek a od modré čáry vyslal takovou ránu, jako když doslova kopne kůň, a k tomu navíc přesně mířenou pod horní tyč - 1:2. Pardubický hráč si tak nejenže odnesl nálepku nejtrestanějšího hráče utkání, ale i titul autora vítězné branky.

Za to českobudějovickým mladíkům se v přesilových hrách pranic nedařilo a ani závěrečná power-play žádný drtivý tlak nepřinesla. Naopak Vráblík při jednom z posledních rozjíždějících se útoků trefil při rozehrávce hůl Lukáše Radila a o výsledku bylo tím rázem rozhodnuto. Pardubický forvard pečetil výsledek utkání snadnou trefou do prázdné branky - 1:3.

Ohlasy po zápasu
Václav Červený (České Budějovice): Z naší strany by byla velká drzost říci, že Pardubice vyhráli náhodou. Na rozdíl od nás se totiž daleko lépe pohybovali a hráli zodpovědněji. U nás řada hráčů zřejmě z pocitu sebeuspokojení se ze současného umístění v tabulce zdaleka nepodala takový výkon, jaký od nich očekáváme. Zejména se jedná o hráče, kteří by v mužstvu měli být oporami, a kteří jsou zároveň kandidáti k doplnění juniorského mužstva ať v letošní sezoně nebo sezoně příští. S dnešním výkonem by ale asi na takovéto další cíle nedosáhli. Je to pro nás velké poučení a rovněž i velké zklamání.

Jiří Fibinger (Pardubice): Bylo to naprosto vyrovnané utkání, kdy se k nám v závěru přiklonilo štěstí, když jsem dali gól do prázdné brány. Za stavu 2:1 si obě mužstva ale vytvářela spoustu šancí a jak říkám, to štěstí se nakonec přiklonilo k nám.

Sociální sítě

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...

45. narozeniny slaví bývalý útočník Radoslav Kropáč. V ČB 1 sezona, 62 zápasů, 20 gólů (5 v přesilovce, 3 vítězné), 48 bodů, 40...

45. narozeniny slaví František Ptáček. V ČB 5 sezon (2 jako kapitán), 241 zápasů, v nichž dal 38 gólů (25 v přesilovkách, 1 v...

Včera uplynulo 90 let od narození Jaromíra Büntera. V ČB 2 sezony, kolem 45 zápasů, 10 gólů. Za @narodnitym 11 zápasů, 1 gól....