07.09.2023, Michal Špírek, Kryštof Havíř

Dorostenci v prvním kole uspěli v Liberci, vyhráli 4:2

Jihočeši za sebou mají povedený úvod sezóny. Svůj výkon stupňovali a odvezli si z Liberce všechny body. Bilanci 2+1 si připsal útočník Martin Hečko, trenér Vrbata pochválil za výkon brankáře Hájka.

Utkání se rozehrálo ve vysokém tempu a oba týmy si vypracovaly velké šance. Nejprve hrozili Budějovičtí. Hečko ale při situaci dva na dva nebyl úspěšný, následně to zkoušel i Nedorost, po jehož nahození dlouho Charvát nevěděl o kotouči. Poté ale postupně převzali iniciativu Tygři. Jak Ehrenberger, tak Pekr a Kratochvíl ale rovněž ve vyložených šancích brankáře nepřekonali. Úvodní perioda tak skončila nerozhodně 0:0.

Zkraje prostředního dějství ale byl už bezbrankový stav prolomen. Po Hanzákově nahození od modré se před brankovištěm nejlépe zorientoval Tobby Hřebejk, jenž poslal svou pohotovostí svůj tým do vedení — 0:1

Celé utkání provázela velká nedisciplinovanost obou mančaftů, nejvíc nad ní ale zaplakal Liberec. Celkových jednačtyřicet trestných minut, které obsahovali i jeden větší trest, se muselo nějak projevit. Ještě před koncem druhé třetiny takto potrestal Tygry Jakub Lev, jenž z oblasti nad levým kruhem propálil dobře umístěnou střelou Charváta a clonu hráčů před ním — 0:2.

Hned v úvodu závěrečného segmentu zápasu ale otevřel střelecký účet šelem Matěj Bajer. Ten zakončoval dobře sehrané přečíslení dva na jednoho se Seidlem, na které byl Hájek krátký. Tygrům ale radost dlouho nevydržela. Motor dokázal využít následnou přesilovku po sedmi vteřinách díky přesné ráně příklepem Martina Hečka.

Liberec se ale znovu zmohl na vstřelení kontaktní branky. Gólovou akci započal dobrým vypíchnutím kotouče na modré Ehrenberger a celou ji zkompletoval přesnou ranou téměř z nulového úhlu kapitán Marek Šťástka. Tygří naděje na srovnání ale šest minut před koncem znovu z přesilovky zhatil Martin Hečko, pro kterého se jednalo už o druhou trefu v zápase. Tygři tak nakonec doma na úvod soutěže padli s Motorem 2:4.

Milan Plodek (trenér Liberce): "Na první kolo sezony to byl parádní hokej. Bohužel jsme nadělali hodně faulů a soupeř to potrestal. Svoje šance jsme měli, ale nevyužili jsme naše přesilovky. Nehráli jsme úplně špatně, pracujeme na tom. Ale byl to teprve první zápas. Kluky jsme za výkon pochválili, potřebujeme jen vypilovat pár věcí.“

David Vrbata (trenér Motoru): "První třetina nebyla z naší strany optimální. Podržel nás výborně chytající Hájek. Ve druhé a třetí třetině byl náš projev lepší a jsme rádi za tři body.