ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.09.2012, Miroslav Mayer

JUN: CEB-JIH 2:1 - Domácí uhájili těsné vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorka HC České Budějovice dokázala potřetí za sebou vyhrát a zlepšila si tak dojem z nepovedeného úvodu sezóny. Tentokrát přijela do Budvar arény Dukla Jihlava a ujala se v první části vedení. Jihočeši se ve druhé části zlepšili a dali i dvě branky. Ve třetí části se pak domácí ubránili snaze Dukly o vyrovnání a tři body tak zůstali doma. V brance se předvedl v dobrém světle brankár Ondřej Bláha.

V úvodu zápasu byli Jihočeši aktivnější a snažili se dát co nejdříve branku. První přesilovku hostů odehráli domácí před brankou Dukly. Ovšem jejich vlastní přesilovka jim už tak nešla. Ze své převahy však Jihočeši nevytěžili ani žádnou větší šanci. Duklu nakopla druhá přesilovka, která ji dostala do tempa. Sevřela domácí před Bláhou a ani po skončení přesilovky jim nedala vydechnout. Nejprve se v šanci ocitl David Horký a to ještě Bláha stačil zasáhnout. O chvíli později se s pukem před brankáře natlačil Marek Prokš a zasunul puk po ledě mezi betony Bláhy. Dukla nadále diktovala tempo hry a domácí se již k ničemu nedostali. Po první části tak Dukla vedla 1:0, protože si dokázala vytvořit šance a jednu proměnit.

Ve druhé části byl k vidění o třídu lepší hokej, než v první části. Hlavní zásluhu na tom měli domácí, kteří zlepšili hru a tlačili se více před Fučíka. První velkou šanci měl Michal Švihálek, který si krásně najel na přihrávku na modrou a jel sám na Fučíka. Ten se ovšem vyznamenal. Další šance Jihočechů už znamenala branku. Luboš Rob zůstal zapomenutý u tyčky, kde ho našel Kolařík. Rob neváhal a trefil odkrytou branku. Domácí i nadále měli tlak a povedlo se jim dát i další branku. Jejím autorem byl Martin Záhora, který na třikrát dopravil puk do branky. Za hosty zahrozil Tomáš Střecha, který trefil dobře postaveného Bláhu. Po dvou třetinách vedli Budějovičtí 2:1.

Závěrečná část zápasu patřila Dukle. Ta se snažila o vyrovnání a tlačila Jihočechny před Bláhu. Pěška trefil v prázdné brance jen domácího obránce Prokopa. Střelu Polívky Bláha stačil vyrazit. V mlýnici před Bláhou byl hodně aktivní Jícha. Domácí se dostali před Fučíka jen sporadicky, aby si mohl Bláha na chvíli oddychnout. Dukla se hodně snažila o vyrovnání, ale domácím, se i s kouskem štěstí, povedlo výsledek udržet. Při závěrečném power - play ještě mohli domácí i branku přidat. Jihočeši tak vyhráli třetí zápas za sebou, ale trenéři mohou být spokojeni více s výsledkem, než s předvedenou hrou.

Ohlasy po zápasu
Aleš Krátoška (HC České Budějovice): Zápas byl napínavý až do poslední sekundy. Druhou třetinu jsem zaslouženě vyhráli, když se nám povedlo dát dvě branky i naše hra byla dobrá. Ve třetí třetině jsme se trochu zalekli a bránili jsme výsledek. Kluci se snažili, trochu na úkor účelnosti a dělali spoustu chyb. Jsme rádi, že body zůstali doma a budeme se snažit připravit se na další zápas.
Sociální sítě

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga