ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.10.2017, Klára Červená

JUN: CEB - TRI 3:4 - Junioři ve vyrovnaném zápase prohráli s Oceláři

Junioři dnes na domácím ledě sehráli vyrovnané utkání s Třincem. Bohužel ani dnes se jim nezadařilo a připsali si tak již třetí prohru v řadě. Přestože raketový start utkání, kdy Oceláře nepustili ke kotouči, dával tušit jiný výsledek, zápas skončil pro domácí prohrou 3:4.

Již první perioda začala velmi dravě. Domácí vybojovali puk a snažili se ho udržet, co nejdéle to šlo. Taktika se setkala s úspěchem. V první třetině totiž domácí Třinec hravě přehráli. Po nátlaku na Oceláře se na počátku čtvrté minuty utkání trefil Stanislav Dosek. O tři minuty později vyzkoušel Loubala skvělou střelou i Grauer, nicméně gólman tentokrát uspěl. Radost domácím ale nevydržela dlouho. V desáté minutě totiž Motoru vsítil gól Adam Flok. V sedmnácté minutě se po nátlaku na domácí branku utrhl Dosek a poslal puk do Loubalovy sítě, čímž si připsal již druhý gól v utkání. O minutu a půl později se pokusil skórovat i Bláha, kotouč však proletěl těsně kolem brankové čáry a první část utkání tak pro domácí skončila 2:1.

Ve druhé třetině se Oceláři zvedli a dostali Motor pod tlak. V šestadvacáté minutě si s tím ještě obrana domácích poradila, o chvíli později se ale trefil Daniel Plitko. To hostům vlilo do žil novou energii, nicméně Březina svou síť hrdinně bránil. Pět minut před koncem třetiny ale ukázali krásnou spolupráci Puzoň s Irglem. Puzoň se dokázal krásně zorientovat v šarvátce před brankou a přesnou střelou přihrál puk Irglovi, který ho už jen doklepl do sítě a poslal tak Třinecké do vedení. Těsně před koncem periody Motor zabojoval. Například Dosek se pokusil o hattrick, ale bohužel se jeho snaha nesetkala s úspěchem.

Hosté se vrhli do boje ještě nabuzení z předchozí periody. Nejprve znovu zkusil své štěstí Irgl, nicméně netrefil Březinovu branku. Jihočeští hokejisté se ale nenechali zahanbit. Krásná akce domácího útoku byla zmařena Loubalovým rychlým zákrokem. O chvíli později se do další pěkné akce pustil Grauer, avšak jeho střela skončila mimo. Další příležitost Motoru zhatila obrana Ocelářů, když proti domácím rázně zakročila. Dvanáct minut před koncem si ale Třinečtí pojistili vítězství. René Najsar zpracoval přihrávku od Michala Papaje a zvýšil tak náskok hostů. Pět minut před koncem utkání se ještě podařilo snížit náskok Miroslavu Tejkovi, když si ukázkovou střelou poradil s Loubalem. V posledních minutách se Jihočeští ještě zvedli a bojovali ze všech sil, nicméně ani to k vítězství Motoru nestačilo a utkání tak skončilo 3:4.

Ohlasy po zápasu
Martin Štrba (trenér): Jsme zklamaní, že nemáme žádný bod. Na druhou stranu ale musím kluky pochválit a poděkovat jim, že jsme hráli až do konce. Zatím jsme na začátku. Od doby, co jsem přišel, jsme měli jen dva tréninky. Chtěl bych klukům vštípit, jakou hru chceme hrát a věřím tomu, že se budeme jenom zlepšovat.
Sociální sítě

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...