19.10.2023, Adam Černý

JUN: Druhá prohra v řadě, juniorka padla s Litvínovem

Junioři českobudějovického Motoru nestačili ve čtvrtek na domácím ledě na Litvínov. Severočeši dokázali otočit průběh utkání a uštědřili domácím druhou prohru v řadě. Za domácí celek se střelecky dokázal prosadit pouze Matyáš Humeník.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Během prvních dvou minut pálil nebezpečně nejprve Scafari a následně Bednařík, ani jeden si však na Maříka nepřišel. Na začátku šesté minuty se faulem provinil Šimon a hosté měli výhodu přesilové hry. Litvínovští vyslali na Maříka několik střeleckých pokusů, ale strážce domácí svatyně se překonat nenechal. Těsně po polovině první dvacetiminutovky faulovali i hosté, konkrétně si počínal nedovoleně Dohnal. Ani Jihočeši však svojí početní výhodu využít nedokázali. Hráči Vervy byli během úvodní části střelecky aktivnější, Mařík měl více práce než jeho protivník na opačné straně, ale ani jeden z brankářů za svá záda kotouč nepustil, a tak se šlo do druhé periody za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupil na domácí straně jiný tým, Českobudějovičtí byli oproti úvodu zápasu jednoznačně aktivnější a zaměstnávali obranu soupeře. V osmadvacáté minutě usedl na trestnou lavici hostující Prokeš a domácí trestali. Kříž našel na pravém kruhu Matyáše Humeníka, který si ještě vylepšil pozici a zamířil přesně pod horní tyč. Litvínov se však z inkasované branky rozhodně nesložil, ba naopak. Po zpětné zadovce pálil ve 36. minutě nebezpečně Scafari, Mařík dokázal zmenšit střelecký úhel a střelu vykrýt. O dvě minuty později se již ale hosté radovali. Bednařík sice neuspěl v samostatném úniku, o pár sekund později se však kotouč dostal k volnému Janu Peroutkovi, který neměl problém zasunout kotouč za záda Maříka a stanovil tak stav po druhé periodě.

Třetí dvacetiminutovka odstartovala vyloučeními na obou stranách. Ve 44. minutě poté musel Mařík likvidovat další samostatný únik hostujícího celku. Po vyloučení Kusaka ve 46. minutě se dočkali i hosté využité přesilové hry. René Kubíček dostal prostor k zakončení a prudkou ranou zápěstím dostal kotouč za záda domácího brankáře. Díky vstřelené brance Verva ještě více ožila a domácí měli dlouho problém dostat se do výrazné příležitosti. Velkou možnost dostali Jihočeši po vyloučení Vyhlídala a hlavního trenéra Tvrzníka. Českobudějovičtí přimáčkli svého soupeře, avšak Stránský společně se svými spolubojovníky kritickou situaci přečkal. Dvě minuty před koncem se pokusil využít své rychlosti Petrásek, ale za záda litvínovské obrany se nakonec protlačit nedokázal, na poslední chvíli předvedl parádní obranný zákrok Werner. Radim Skuhrovec sáhl ještě k odvolání Maříka ke konci zápasu, bylo už to však málo platné. Jihočeši nedokázali na domácí palubovce porazit litvínovskou Vervu, Severočeši slaví výhru 2:1!

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Celé utkání jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Nedostali jsme se do naší hry, neměli jsme tak dobrý pohyb a nedařily se nám ani přesilové hry. Ale i taková utkání se dějou, my se nyní připravíme na další těžké utkání, které nás čeká v Karlových Varech."