25.01.2024, Adam Černý

JUN: Druhá třetina rozhodla, junioři padli s Přerovem

Junioři českobudějovického Motoru nepřidali na své konto páté vítězství v řadě. Ve čtvrtek v podvečer totiž na ledě Budvar arény podlehli svěřencí Davida Vrbaty Přerovu 2:5. Hanáci klíčové kroky k výhře udělali během druhé periody, ve které v rozmezí pěti minut vstřelili hned čtyři branky.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí. Skóre se mohlo měnit hned po necelých třech minutách, po ráně Humeníka se totiž rozezvučněla tyč branky hostů. O tři minuty později poprvé výrazněji zahrozili hosté. Hanák po objetí branky našel volného Ozollapu. Hostující útočník však z bezprostřední blízkosti nedokázal na Maříka vyzrát. Na první branku zápasu se nakonec čekalo do čtrnácté minuty. Tadeáš Hlávka dostal dostatek prostoru v útočném pásmu k zakončení, srovnal si kotouč na čepeli a zamířil přesně. Odpověď však byla bleskurychlá. O dvě minuty později totiž Ilarion Kuprijanov předvedl pohlednou individuální akci, kterou završil vyrovnávací trefou. Za tohoto stavu se odcházelo i do kabin.

Druhá dvacetiminutovka začala z obou stran opatrněji, klíčové momenty zápasu se však blížily. V devětadvacáté minutě totiž hosté dostali ideální příležitost vzít si vedení při přesilové hře čtyřech proti třem a dokázali ji využít. Hlávka vybídl k zakončení Adama Holíka a hostující kapitán se nemýlil. O minutu a devět sekund později bylo z pohledu hostů ještě veseleji. Tobiáš Kuchta totiž zkusil zaskočit Maříka rychlou ranou po otočce od mantinelu a povedlo se. Namlsaných hostů byl najednou plný led. Ve 34. minutě navíc zužitkoval rychlý protiútok Matěj Halík, čímž vyhnal Maříka z domácí branky. Novic Štěpán Maleček v domácí brance však bez inkasované branky dlouho nevydržel, přesněji řečeno šestačtyřicet sekund, protože pátou Přerova přidal David Buršík. Domácí se postupně z gólové smršti soupeře zvládli oklepat, vytvořili si několik zajímavých šancí ještě do druhé sirény, ale ujala se až akce Adama Sochora, kterou dokázal přetavit v branku Štěpán Hoch.

Ve třetí části už moc gólově vyložených šancí k vidění nebylo. Hosté si díky pečlivé defenzivě hlídali svůj náskok a nepouštěli Jihočechy do výraznějšího tlaku před svojí brankou, pokud se domácím povedlo prodrat se do šance, tak mařil jejich šance sebevědomě chytající Žurek. Domácím nepomohly ani dvě početní výhody v průběhu třetí periody, a tak si Přerov odvezl z jihu Čech výhru 5:2 a cenné tři body do sbírky.

David Vrbata: "Pro nás zklamání. Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Kluci si musí sáhnout do svědomí, jestli udělali maximum pro to, abychom uhráli tři body. Dneska chtěl Přerov daleko víc. Gratulace soupeři."