ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.12.2006, Tomáš Zetek, Jan Chlubna

Junioři: KVA - CEB 2:3 - Obrat v poslední třetině za tři body

K a r l o v y V a r y - Junioři HC České Budějovice se, zdá se, definitivně vrátili na vítěznou vlnu. Těžkou zkouškou pro jihočeské mladíky byl duel s Energií, který se dlouho vyvíjel lépe pro domácí, ale v závěrečné třetině otočili hosté dvěma góly skóre a urvali plný počet bodů. Na všech třech brankách se podílel Ondřej Ťoupal.
Oproti posledním juniorským duelům, které se v Karlových Varech odehrály, byl ten čtvrteční mezi Energií a Českými Budějovicemi jiný hned od začátku. Po úvodních zahřívacích zákrokcích brankářů Bendy a Klestila se hosté krátce usadili v útočném pásmu a už v polovině 3. minuty slavili naprosto přesnou střelu Ondřeje Ťoupala nad rameno domácího gólmana. Energie mohla odpovědět v přesilové hře, která se na 35 sekund stala dvojnásobnou. Po sérii rychlých nahrávek však v největší šanci selhal Šnajdr, jenž u levé tyče usměrnil přihrávku Satory mimo prázdnou klec. Hra plynula ve velmi vysokém tempu a zejména hosté se snažili využívat svého rychlého pohybu k prudkým střelám na karlovarskou branku. Jeden takový příklep z hole Ferebauera likvidoval Benda ve 12. minutě při budějovické početní výhodě, stejně jako pokus Havrana z prostoru mezi kruhy. Reprezentační brankář měl plno práce i v samotném závěru karlovarského oslabení, vyznamenal se zejména skluzem proti Ťoupalově dorážce z ostrého úhlu. V závěru první třetiny domácí mladíci zvedli hlavu a Klestil nejprve špičkou betonu vyrazil jedovatý pokus Tomiše, v 17. minutě už ale nestačil vyřešit chybu obrany. V nájezdu dvou na jednoho přetavil přesnou Kuběnovu přihrávku ve vyrovnání Vít Budínský. Deset sekund před sirénou Klestil vyrazil ramenem i Tomišovu prudkou ránu, načež byl dorážející Baran poslán bránícím hráčem "k ledu".

Ve 23. minutě se stala první zajímavou situací druhé třetiny srážka českobudějovických útočníků Ježka a Stejskala, kterou málem odneslo koleno druhého jmenovaného. Zlepšené defenzivy obou týmů nepřipouštěly dlouho větší nebezpečí ve svých obranných pásmech. Až ve 28. minutě měl Benda problémy se zakrytou střelou aktivního Ťoupala. Jenže to byli domácí, kdo se vzápětí radoval z vedení. Norbet Tomiš se projel celým hřištěm a na konci své jízdy zavěsil kotouč do sítě gólmana s příjmením známého rakouského politika. Vyrovnat mohl ve 32. minutě Stejskal, který se i přes Satorovu těsnou obranu obtočil kolem branky a u levé tyče zkoušel překvapit Bendu. Puk se ke štěstí domácího gólmana prošel brankovištěm a odklouzal do bezpečné vzdálenosti. To mohla být voda na mlýn Energie, která vzápětí dostala početní výhodu. Zucker však v jasné pozici přestřelil horní tyč, stejně tak jako později Satora ranou z první při přesilovkovém zámku. I proto zůstávala partie před poslední třetinou stále otevřená.

Po minutě třetí části pálil za jízdy Mareček a sám i nepřesně dorážel svou střelu. Klestil však stejně posunul branku z regulérního postavení, a tak mohl zůstat v klidu. Ba co víc, ve 44. minutě se připojil k budějovické radosti, protože Ondřej Ťoupal protlačil u levé tyče za čáru svůj druhý gól a vyrovnal. Vzápětí se skóre mohlo měnit znovu, uběhla půlminuta a Budínský se v samostatném nájezdu řítil na Klestila. Ten si místo mezi svými betony dobře pohlídal a proti Kuběnově nepřesné střele z druhé vlny už zasahovat nemusel. Další horkou chvilku zažil Klestil díky spoluhráči Předotovi, jenž natlačil do branky unikajícího Tomiše. Štěstěna se tentokrát usmála na hosty, protože v síti narozdíl od Tomiše a Klestila neskončil kotouč. A fortuna měla schované ještě jedno budějovické eso. Na konci 49. minuty se Ťoupalova střela odrazila od brusle bránícího hráče přímo na hokejku Tomáše Roda a ten neměl se zakončením do prázdné branky problém. Karlovarští se snažili tlačit dopředu ve snaze vynutit si ještě jeden zvrat ve skóre, to už ale Budějovičtí vsadili na aktivní obranu středního pásma. Překonat ji dokázal snad jen Kuběna, který si nabruslil až mezi kruhy, kde se mu do bekhendového zakončení vrhl připravený Klestil. Do konce zbývalo ještě devět minut. Ty se nakonec odehrály ve znamení karlovarské nervozity, kterou definitivně ukončila závěrečná siréna.

Sociální sítě

#PREVIEW: 15. kolo @VHK_Vsetin První čtvrtinu uzavřeme na Lapači, kde hrajeme ve středu od 17:30. Více??bit.ly/2QUaekl

Dobrá zpráva potvrzena! David Gilbert a Jakub Doktor budou pokračovat v Motoru do konce sezony. ??????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

ČEZ Motor České Budějovice je klubem, který je hrdý na nominaci svých hráčů pro reprezentační potřeby a rozhodně jim nikterak...

#REPORT: Motor - @HCPoruba 8:1Dnešní duel se nám povedl! Porubu jsme přejeli jednoznačným způsobem.Více??bit.ly/2pU8UCt

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice