16.03.2024, Michal Špírek, Petr Martínek

Juniorka i podruhé vyzrála na Olomouc!

Velmi důležité body uhráli junioři v Olomouci. Ve 4. kole skupiny o záchranu porazili soupeře stejně jako v minulém zápase. Skupina se tak pořádně zamotala - poslední je Přerov, o bod před ním Motor a další pouhý bod navíc má na kontě právě Olomouc. Poslední celek sestoupí po 6. kole o patro níže, poslední dvě kola tak budou velmi napínavá. Motor má k dispozici dva domácí zápasy, nejprve s Hradcem Králové, poslední kolo pak bude hostit Přerov.

Do zápasu vstoupily lépe České Budějovice, které vedly už po 66 vteřinách hry. Hosté se dostali do pásma a zpoza branky Tomas nahrál na Marcela Kříže, jenž stál před Frgálem osamocen, trochu si popojel dál a střelou do levého rohu otevřel skóre utkání. Pro Motor mohlo být ještě lépe, když ve 14. minutě hráli hosté přesilovku 5 na 3. Výhodu nevyužili a domácí posléze udeřili dvakrát během padesáti vteřin. Jakub Koudelný se nejprve trefil v čase 16:12, když jej našel Turek. Při druhé gólové situaci chtěl Belan v bezprostřední blízkosti vyzkoušet svá mířidla, avšak našel volného Kamila Drábka. Než se Mařík stihl přesunout, lovil ze své sítě puk.

Ve 32. minutě jel Štěpán Hoch sám na Frgála, v samostatné akci byl však faulován a sudí nařídili trestné střílení. To faulovaný hráč hostů proměnil, šikovným pohybem zasunul kotouč za záda Frgála. Obrat Motor dokonal 17 vteřin před druhou sirénou. Frgál byl pod palbou šancí a příležitostí. Ve zmatku před ním se kotouče ujal Michal Kusak, přičemž gólman domácích se nestihl přemístit, aby mohl na střelu reagovat.

Ve třetí části utkání měly vetší aktivitu České Budějovice, Frgál ale stále držel Olomouc v jednogólovém kontaktu. Ten už se nepovedlo udržet v čase 53:11, kdy si kapitán Motoru Richard Pitel najel do lepšího postavení a vymetl pavučinku levého rohu branky Olomouce. Ve hře Mory bez gólmana neměli domácí kohouti potřebný tlak a ani odveta se tak domácímu celku nezdařila.

Zdeněk Kutlák (asistent trenéra Motoru): "Zápas jsme začali velmi aktivně a už po necelých dvou minutách jsme vedli 1:0. Poté jsme na konci první třetiny dvakrát zaváhali a do kabin jsme šli za stavu 2:1 pro domácí. Za výkon ve druhé a třetí třetině jsme zaslouženě vyhráli 4:2."