ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.11.2016, Karel Svoboda

MDO: CEB–HKR 7:3 – Po výhře jdou Budějovičtí do čela tabulky

ČESKÉ BUDĚJOVICE — V oboustranně nervózním utkání drželi hostující hráči s domácím týmem krok až do 53. minuty. Poté Budějovičtí krutě potrestali hradecké hokejisty za jejich nedisciplinovanost a proměněním čtyř přesilovek zvrátili skóre utkání jednoznačně na svou stranu.

Skóre utkání mohli otevřít domácí ihned v první minutě, ale domácí Jakub Čížek nedokázal uklidit poskakující kotouč do Vackovy klece. Branky se domácí dočkali až ve 4. minutě v signalizované výhodě, kdy se ke kotouči dostal Filip Houdek a střelou z bezprostřední blízkosti mezi Vackovy betony otevřel brankový účet dnešního duelu. V 11. minutě mohli domácí zvýšit svůj náskok, ale nařízené trestné střílení Jakub Čížek neproměnil. Naopak, minutu poté stačilo hostím pouhých osm sekund z poskytnuté přesilové hry k vyrovnání. Trestuhodně neobsazený Vojtěch Síla se blafákem nemýlil. V dalším průběhu první třetiny si oba týmy ještě vytvořily několik slibných šancí, ale oba brankáři byli pozorní a nedovolili změnu stavu.

Ve 25. minutě se šikovnou individuální akcí prosadil domácí Matěj Toman a strhl vedení na budějovickou stranu. Poté měli domácí sérii tři po sobě rychle jdoucích přesilovek, ale nedokázali je využít. Ba naopak v jedné z nich po chybné rozehrávce domácího brankáře dokázali hosté Matějem Morongem vyrovnat. Pak dostali velikou šanci hosté a to poskytnutou dvouminutovou dvojnásobnou přesilovou hrou, ale nedokázali ji využít. V závěru třetiny strhnul vedení na stranu domácích povedenou střelou Jakub Čížek, který vybojoval kotouč, vybruslil před Vacka a nekompromisně zavěsil pod horní tyčku.

Na začátku třetí třetiny dokázali Hradečtí potřetí srovnat stav utkání, když Szymon Bienek povedenou střelou překonal domácího brankáře. V dalším průběhu třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou a bylo jasné, že kdo vsítí čtvrtou branku, bude blízko celkovému vítězství. Rozuzlení přinesla 52. minuta, kdy byli krátce po sobě vyloučeni dva hostující hráči. Během přesilovky sehráli domácí povedenou kombinaci, na jejímž konci stál Pavel Novák. V pokračující přesilovce domácích to byl opět Pavel Novák, který precizní Beránkovu přihrávku zvedl pod horní tyčku Vackovy branky. Jakoukoliv naději hostí na zvrat pak zhatila 57. minuta, kdy nejprve rozhodčí posoudili zákrok na Matěje Tomana jako dovolený a domácímu hráči udělili dvouminutový trest za nesportovní chování. V nastalé diskusi byl Matěji Morongovi dodatečně udělen trest za sekání, což velmi nelibě nesla hostující lavička, které byl udělen trest za nesportovní chování. Zároveň si rozčilený Morong přidal za své chování na trestné lavici do sbírky celou paletu vyšších trestů – 10 minutový, trest do konce utkání a trest ve hře. V přesilové hře dokončil čistý hattrick Pavel Novák, který po sérii střel svých spoluhráčů zametl kotouč do Vackovy svatyně. V poslední minutě, opět v přesilové hře domácích, stanovil konečnou podobu skóre dnes skvěle hrající Martin Beránek, když usměrnil prudkou Novákovu přihrávku mezi Vackovy betony.

Ohlasy po zápasu

Ladislav Kolda (CEB): Dnešní zápas byl okořeneněný několika faktory. Jednalo se o souboj druhého s prvním, souboj Motoru s Mountfieldem. Navíc náš bývalý hráč Vacek chytal za soupeře, takže celková motivace našeho týmu byla veliká. Zápas byl dlouho vyrovnaný, nám se na až konci během přesilovky 5 na 3 povedlo odskočit na dvoubrankový rozdíl, což rozhodlo. Obecně přesilovky byly dnes rozhodujícím činitelem. Celkově byl celý zápas hodně nervózní z obou stran, ale zvládli jsme to a jsme za to rádi.

Petr Luštinec (HK): Nemám k tomu co říct. Dnes úřadovali rozhodčí.

Sociální sítě

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

×
×
Dnes v 12:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Sparta Praha
×
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 13:00 | U17
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice