28.01.2024, Pavel Mádl

OLO - CEB 3:2sn - Motor sahal po třech bodech, má jeden po neúspěšných nájezdech

OLOMOUC — Motor chtěl navázat na vítězství po krásném výkonu proti Spartě. Přijel do Olomouce, kde už v první minutě vedl. Na konci sahal po třech bodech, ale domácím se pouhých osmnáct sekund před koncem podařilo vyrovnat. V prodloužení Jihočeši neproměnili dvě přesilovky a ani na čtvrtý pokus neuspěli v disciplíně samostatných nájezdů.

Motor proti Spartě inkasoval už po čtrnácti sekundách. Na ledě Olomouce se právě on radoval o sekundu dříve, tedy po sekundách třinácti. Důsledný forčekink předvedla první útočná formace. Milan Gulaš se najednou s Janem Ordošem ocitli před Konrádem a budějovický kapitán svému spoluhráči adresoval přihrávku přesně na hůl. Pro budějovickou pětačtyřicítku nebyl problém skórovat, trefila to parádně. Větší šance na druhé straně se udála až v šesté minutě, kdy se pokoušel zahrozit Kusko. Zanedlouho Olomoučtí faulovali a museli se bránit ve třech. Dvojnásobná početní výhoda ale Jihočechům vůbec nevyšla. Ubráněné oslabení vlilo domácím krev do žil a o vyrovnání projevili snahu nebezpečnými pokusy Navrátil a Ondrušek. Budějovičtí byli střelecky aktivnější a po zásluze šli do kabin s vedením 1:0.

Motor na začátku prostředního dějství se znovu dral odvážně dopředu, ale nic kloudného si pro soupeře nepřipravil. Na druhé straně se pokoušeli o něco podobného olomoučtí hokejisté, leč dopadli stejně. Neujala se poté ani Koláčkova střela. Beránek se při jedné šanci Budějovických silněji postrkával se Švrčkem a rozhodčí oba chasníky poslali na trestnou lavici za hrubost. Budějovičtí za polovinou periody ujeli do přečíslení tři na dva a zodpovědnost na sebe vzal ostřílený Gulaš, který ale bekhendem Konráda nepřekonal. Navzdory viditelné aktivitě Motoru přišlo vyrovnání. Jakub Sirota těsně za modrou čárou na levé straně uviděl v mezikruží volného Lukáše Klimka, který měl dost času na zakončení a Hrachovinu prostřelil. Pár sekund po vyrovnání byl v bezprostřední příležitosti Koláček, ale zasáhl pouze Konrádův beton. Tři minuty před druhou sirénou se dostal do samostatného úniku Ordoš, ale olomoucký gólman znovu úspěšně šanci zneškodnil. Ale pouhé dvě sekundy před uplynutím čtyřiceti minut zase svůj um ukázal hokejové veřejnosti Milan Gulaš, jenž si obhodil Adama Rutara a poté šťastným úderem zamířil pod horní tyčku. Motor tedy znovu po konci třetiny vedl v Olomouci o jeden gól, tentokráte 2:1.

Po čtyřech minutách třetí třetiny měl enormní šanci Anděl, ale Hrachovina ho skvěle vychytal pravým betonem. Za chvíli mohl na straně Motoru navýšit vedení Ordoš, který měl proti sobě už jenom Konráda po obehrání dvou hanáckých zadáků. Olomouc byla nejblíže k vyrovnání při zakončení dva na jednoho a pokus Navrátila cinkl o tyč Hrachovinovy svatyně. V padesáté druhé minutě nedovoleně držel Orsavu budějovický Kachyňa a jeho kroky směřovaly na místo, kde odpykával dvě trestné minuty. Motor se při hře ve čtyřech ubránil. Olomouc to po oddechovém času necelé dvě minuty před koncem zkusila v šesti hráčích v poli a vyrovnala. Jenže neprávem, protože při jedné akci tečoval Klimek kotouč nad hranicí horní tyče a rozhodčí tak pro hru vysokou holí branku neuznali. Ale Olomouci se přeci jen srovnat podařilo. A byl to Lukáš Nahodil, jenž z levé strany rozvlnil síť v Hrachovinově brance. Tři sekundy před konce šedesáti minut fauloval Orsava a Budějovičtí si do prodloužení přenesli přesilovku čtyři na tři.

Celé prodloužení se nehrálo ani jednou v poměru tři na tři, a to kvůli vyloučení již zmíněného Orsavy a poté také Nahodila. Gól nepadl, a tak se šlo na samostatné nájezdy.

V nájezdech byla úspěšnější olomoucká Mora. Rozhodující nájezd měl na svědomí Jakub Navrátil. Motor po nepovedeném konci třetí třetiny a dvou neproměněných přesilovkách v prodloužení vydoloval pouze bod.

Jan Tomajko (Olomouc): „Nezačali jsme moc dobře, prohrávali jsme 0:1 po prvním střídání. Než jsme se z toho dostali, trvalo to deset minut. Budějovice byly silnější v soubojích, těžko jsme se prosazovali. Když jsme vyrovnali na 1:1, bylo to vyrovnané utkání. Koncovka druhé třetiny se nám ale nepovedla. Ve třetí třetině jsme tam měli dvě šance, které bychom měli proměňovat. Bohužel jsme je nedali. Braňo nás podržel, držel nás ve hře až do konce, díky tomu jsme mohli vyrovnat na 2:2.“

Ladislav Čihák (Motor): „Myslím si, že jsme odehráli velice slušné utkání. Nepouštěli jsme Olomouc do větších šancí. Kluci to opravdu odmakali, jen nás mrzí chyba, kdy jsme neposunuli puk, nezblokovali jsme to a dostali jsme na 2:2. Tým dnes šlapal neskutečným způsobem. Mrzí nás to, byli jsme blízko, ale musíme poblahopřát soupeři, že to vyrovnal. V nájezdech byl šťastnější.“