27.02.2008, Miroslav Mayer

Osmáci si poradili s Letňany

Č. B u d ě j o v i c e - Mužstvo osmé třídy porazilo domácí Letňany i ve značně oslabené sestavě. Trenéři měli k dispozici pouze čtyři obránce a sedm útočníků. Jedním z nich byl i David Bílek, který brankou a asistencí přispěl svému týmu k vítězství.

Mužstvo odjelo do Prahy ve značně oslabené sestavě. Trenér měl k dispozici pouze dvě kompletní pětky. Utkání začalo svižně a domácí ho začali náporem. Hned v první minutě zápasu se dostali do dvou nadějných šancí, ale naštěstí pro českobudějovické, puk neskončil v síti. Domácím to dodalo chuť a neustále ohrožovali branku hostů, kteří se tak, tak stačili bránit. Hosté si na svou první šanci počkali do šesté minuty, kdy byl v první velké šanci Švec, ale nedokázal překonat domácího brankáře. Akce dále pokračovala, Hanuš od modré vytřelil, Pařízek jeho střelu tečoval a odražený puk vrátil za záda brankáře David Bílek. Pak ještě domácí jednou zahrozili akcí ve třetině hostů, ale brankář Gába situaci vyřešil a nedovolil domácím vyrovnat. Od té doby byli hosté jasně lepším týmem a na branku domácích se valil jeden útok za druhým. Ve 13. minutě se dostal k puku Krcho, dojel až k brankáři domácích, ale jeho bekhendová střela nebyla přesná. Ještě v téže minutě měli šanci Bílek s Pařízkem. Dostali se do přečíslení dva na jednoho, Bílek krásně uvolnil Pařízka, ale ten odmítl trefit prázdnou branku. Další šanci měl opět Bílek, tentokrát se Švecem, ale ten také odmítl změnu stavu a gól nedal. V 19. minutě získal v útočném pásmu puk Švec a jel sám na brankáře, ale nedokázal zapálit svůj zvhlý střelný prach a nedal. V pokračující akci přihrál Pařízek opět Švecovi před prázdnou branku, ale ten se ještě nehodlal zapsat se do listiny střelců. Po první třetina byl stav 0:1. Hosté měli většinu třetiny navrh, hrál se rychlý hokej.

Domácí měli hned v první minutě možnost vyrovnat, když se puk po několika nešťastných odrazech dostal před útočníka domácích, ale brankář Gába ukázal své schopnosti a puk vyrazil do rohu hřiště. K puku se dostal Mayer a poslal ho po mantinelu, cestou ven z pásma ho ještě tečoval Bílek a pak už se ho ujal Emil Švec projel přes půlku hřiště a tentokrát se už nemýlil a zvýšil na 2:0. Další šanci měl Krcho a k dorážce se ještě dostal Šesták. Tato dvojice si vše vynahradila v páté minutě, kdy Šesták našel ideálně Josefa Krcha a ten prostřelil brankáře. Krásnou akci předvedli hosté při přesilové hře v půlce zápasu. První řada zamkla domácí v jejich třetině. Bílek křížnou přihrávkou nádherně našel před brankou najíždějícího Pařízka, ale ten chtěl zřejmě domácí ušetřit od dalšího gólu a přestřelil branku. Hra měla neustále vysoké tempo a hosté měli otěže utkání pevně v rukou. Pokud se domácí k něčemu dostali, vyřešila vše pozorně hrající obrana a brankář Gába. Po dvou třetinách byl stav 0:3.

Ve třetí třetině už hosté kontrolovali utkání a snažili se co nejvíce šetřit síly. Utkání už nemělo takové tempo. Domácí se trápili a hosté ukázali, že umí hrát i dobře takticky. Dařilo se jim udržovat puk daleko od branky a často kouskovali hru. Přesto se podařilo hostům dát ještě jednu branku. V útočném pásmu se dostal k puku Josef Krcho a tentokrát svůj bekhend provedl přesně a zvýšil na 4:0. Přesto brankář Gába neudržel čisté konto. Radost mu zkazili domácí, kteří se dostali do ojedinělé šance a jeden z útočníku nádherně provedl blafák, položil si brankáře a trefil puk pod horní tyčku.

Hosté předvedli skvělý výkon, vytvořili si řadu šancí, hráli uvolněně a předvedli kolektivní a v poslední třetině i taktický a disciplinovaný výkon.