ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.03.2013, Miroslav Mayer

SDO: CEB - HAV 3:2 - Dorostenci si před play-off zvedli náladu

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice přivítal v posledním kole na svém ledě mužstvo Havířova. K vidění byl hokel plný nasazení a bruslení. Branky padaly až od druhé části. Vítězný gól domácích padl jen chvíli po vyrovnání Havířova. Jihočeši tak poslední zápas před play-off vyhráli a snad si zvedli sebevědomí před nejdůležitějšími zápasy sezóny.

K poslednímu zápasu extraligy staršího dorostu přijelo do Českých Budějovic mužstvo HC AZ Havířov. Obě mužstva předváděla celou první část slušný mládežnický hokej plný bruslení a nasazení. Ovšem moc šancí k vidění nebylo, protože obě mužstva hrála ze zajištěné obrany. Největší příležitost měla domácí útočná trojka Ruda, Smejkal, Rob, které se podařilo sevřít soupeře před brankařem, ale puk, který poskakoval volně brankovištěm nikdo nedorazil. Za hosty se ukázal tvrdou střelou Kotala a v poslední minutě ještě Synek, ale Sova vše v klidu vyřešil. V první třetině tak branka nepadla.

Přestávka mezi třetinami se poněkud natáhla, díky poruše rolby. Delší přestávka více vyhovovala hostům, kteří hned v úvodu třetiny dali branku. Před brankou domácích se nejlépe orientoval Jakub Orság a hosté vedli. Jihočeši se dostávali do tempa pomaleji, ale přeci jen jejich výkon stoupal. Šance měl Pašek a Krátoška, ale Šimíček držel. Domácí snaha byla nakonec vyslyšena. Střela Smejkala se odrazila od mantinelu před branku, kde ji Ruda posunul na Luboše Roba a ten trefil přesně. Hosté přesto domácí hodně zlobili a hlavně to byl Jakub Orság, který byl velmi aktivní. Přesto ve druhé části další branka nepadla.

Třetí část probíhala stejně, jako dvě předešlé. Hosté měli možnost hrát přesilové hry, ale ty se jim nedařily. Více šancí měli při hře v pěti, kdy ohrožovali Sovu střelami Bednář a Synek, ale domácí brankář vše pochytal. Na druhé straně se po střele Pavla Samohejla rozezněla tyčka. Jihočeši se přeci jen dočkali druhé branky. Povedlo se jim využít přesilovou hru. Radek Prokeš našel o tyčky volného Davida Rudu a ten se nemýlil. Havířov přidal a před Sovou to hořelo. Domácí gólman čaroval, ale přeci jen kapituloval. Nejprve stačil vyrazit střeli Carbola, ale na dorážku Jana Sonnka už nedosáhl. Jihočeši dokázali, že jsou bojovníci a ještě před koncem třetí části opět přidali branku. Pašek našel křižnou přihrávkou volného Davida Rudu a ten prostřeli vše před sebou. Hosté se nechali ještě v poslední minutě vyloučit a tím se připravili o power-play. Domácí mužstvo tak vyhrálo poslední zápas před play-off.

Ohlasy po zápasu
Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Dnes to bylo urputné utkání, protože Havířov hrál skvěle celoplošně, zavíral to před brankou a je nepříjemný, důrazný a nedá nic zadarmo. Více méně jsme byli šťastnější. Měli jsme sice více šancí, ale napadalo nám to tam se štěstím. Jsem rád, že se kluci ty poslední dva zápasy před play-off semkli a vybojovali to. Hlavně jsem spokojen se zlepšenou obrannou fází.

Martin Janeček, Trenér HC Havířov: Ze včerejšího zápasy jsme trochu pochroumaní, když se nám v Písku zranili dva hráči. Utkání bylo pěkné a my jsme ho prohráli díky nepozornosti. Dnes zklamala první pětka, která vůbec neodvedla to co má. Zápas z naší strany byl krásný. Doufám, že se hráči ponaučí z chyb, které jsme dnes udělali. To by se nám v play-off mohlo vymstít.
Sociální sítě

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...