MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.01.2015, Filip Kortus

SDO: CEB - HAV 6:2 - Starší dorost rozstřílel Havířov

Třetí kolo nadstavbové části starší dorostenci Motoru zvládli a přehráli Havířov 6:2. Zásadní podíl měli na výhře útočníci Doktor, Šulek, Bárta. Mladí hokejisté přehráli svého soupeře zejména díky rychlé, důrazné hře, proti které neměl Havířov šanci.

Starší dorost nastoupil do třetího kola nadstavbové části velmi aktivně. Soupeře ve všech činnostech přehrávali a hostujícího brankáře Geržu zaměstnávali jednou střelou za druhou. O hlavní ofenzivní manévry se staralo zejména trio Šulek, Doktor, Bárta. Poslední jmenovaný se prosadil jako první. V oslabení mu puk předložil Doktor a Jan Bárta prostřelil Geržu – 1:0. V závěru třetiny se prosadil i kapitán jihočeského celku. Jakub Doktor v přesilovce zvýšil stav utkání - 2:0

Druhá část nabídla ne méně tak lákavou podívanou. Domácí nepolevili v ofenzivě, často ale zapomínali na zadní vrátka. A toho Slezané využívali. Kurovský nastřelil nejprve tyč, v následující akci už se Richard Polak nemýlil – 2:1. V půlce zápasu už bylo vyrovnáno. Budějovičtí obránci opět propadli a Daniel Kurovský trestal – 2:2. Vedení si zpět na svou stranu vzal Motor v následující přesilové hře. Kapitán Jakub Doktor dorazil Farkovu střelu za Geržova záda – 3:2. Navýšit vedení mohl Jan Bárta. A to hned dvakrát, poprvé těsně minul branku. Podruhé ho dobrým zákrokem vychytal Gerža. Do kabin se tedy mířilo za stavu 3:2 pro domácí.

Poslední dějství bylo jednostrannou záležitostí pro českobudějovický tým. Hned v úvodu nasázeli soupeři tři branky a bylo po zápase. A to za necelé dvě minuty! Rychlou kanonádu načal Jiřinec - 4:2. Z další akce poprvé skóroval Šulek - 5:2. Za 31 vteřin se prosadil Šulek podruhé a zároveň vyhnal Geržu z brány - 6:2. Do konce utkání útočné akce polevili a tudíž Motor porazil Havířov 6:2.

Ohlasy po zápasu
Martin Všetečka (CEB) : Nehráli jsme utkání tři týdny, poctivě jsme se na toto utkání připravovali. Měli jsme výborný vstup do utkání, pak bohužel přišly dvě chyby. Ukázal se týmový výkon, který by nás měl posouvat dál a dál.
Sociální sítě

Jak si Motor vede po 34 odehraných zápasech v týmových a individuálních statistikách???hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Bývalý útočník Michal Hudec byl velkým oblíbencem českobudějovických fanoušků. Na jihu Čech hrál 5 sezon a hned 3x pomohl týmu do...

Na Spartě jsme po nepovedené třetí třetině prohráli 2:6. REPORT??hcmotor.cz/zapas.asp?id=S…

Proti @HCSpartaPraha vyjedeme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz