ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.10.2013, Jaroslav Pešek

SDO: CEM - PIS 1:2sn - V jihočeském derby byl šťastnější Písek

ČESKÉ BUDĚJOVICE Budějovičtí dorostenci chtěli po třech nevydařených zápasech konečně bodovat a měli k tomu skvělou příležitost. Na jejich led totiž přijel poslední Písek. Domácí ale působili velice unaveným dojmem a tak se z vítězství radují písečtí hokejisté.

Od prvních minut bylo jasné, že utkání nebude nijak hokejově krásné. Oba celky bránily na modré čáře. Mnoho střel tedy k vidění nebylo. Větší šance přicházely jen výjimečně. Přibližně v polovině první části se ale Budějovičtí trochu zvedli a vytvořili si několik slibných šancí. Jedna z nich skončila gólem, když Pavel Samohejl našel před bránou úplně volného Petra Panáčka a ten jednoduše zasunul puk do sítě kolem píseckého Fogla. Do konce třetiny byla hra opět poznamenána množstvím nepřesností a větší šance už k vidění nebyly. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili o něco aktivněji domácí. Místo přihrávek a kombinací, které se jim v první části nedařily, začali více střílet a na Fogla tak v rozmezí dvou minut mířilo několik střel, se kterými si ale písecký gólman snadno poradil. Brzy se ale obraz hry vyrovnal a oba týmy velice často chybovaly v rozehrávce. Z toho pramenilo velké množství zakázaných uvolnění. Písečtí se dočkali vyrovnání, když domácí obránci nechali mezi sebou projet Jana Heřmánka, který přihrál před branku Janu Marcilisovi a ten našel skulinu mezi Kváčovými betony. Vstřelený gól Písecké nakopnul a do konce třetiny byli lepším týmem. Dobré šance si vypracovali například Jiří Duchoň nebo Jakub Šuhaj. Domácí mohli po konci druhé části poděkovat Kváčovi. Díky němu stav po druhé třetině zůstal 1:1.

Vstup do třetí třetiny se opět víc vydařil Budějovickým. Velkou šanci měl hned na začátku Pavel Samohejl, jeho střelu ale zastavil Foglův beton. K vidění bylo i několik velkých závarů před brankářem hostí, ale gólu jsme se z nich nedočkali. Od poloviny třetí části se opět rozjel kolotoč nepřesností a chyb. Oba týmy se často dostávaly do přečíslení, ale nedokázaly z nich nic vytěžit. Největší šanci měl Jiří Smejkal, který napálil tyč písecké branky. Ve třetí třetině tedy gól nepadl a zápas pokračoval.

V prodloužení byli aktivnější domácí, ale nedokázali si vytvořit žádnou větší šanci. Za zmínku stojí snad jen Smejkalova střela, kterou si ale Fogl snadno pohlídal. Ani prodloužení tedy vítěze nepřineslo a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější Písečtí, kterým bod navíc vystřeli Dominik Točík.

Ohlasy po zápasu

Filip Turek, trenér HC České Budějovice: Dnes jsme viděli oboustraně špatný hokej. Ani jedno z mužstev nehrálo nějak krásně. Byl to spíš zápas o bojovnosti a na nás byla vidět únava, zapříčiněná tím, že kluků je málo.

Roman Heindl, trenér IHC Písek: Chtěl bych poděkovat klukům, že tohle utkání zvládli a navázali tak na dobrý výkon z posledního zápasu.

Sociální sítě

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Paráda! České Budějovice totiž zvítězily na ledě Vsetína 3:0 a už podruhé v letošní sezóně dokázaly vynulovat útočnou sílu...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...