07.10.2016, Denisa Józsová

SDO: CEM - PIS 8:3 Starší dorost dokázal vstřelit 8 gólů a přesvědčivě vyhrát

Budějovičtí hráči si dokázali připsat skalp Písku a zvítězit 8:3. Připsali si tak tři body do tabulky a dokázali vyhrát druhý zápas v řadě na domácím stadionu. Nejvýraznější postavou byl Lukáš Matys, který si připsal 5 bodů (3+2).

První třetinu začali lépe domácí hráči, kteří obstřelovali Kříže, jenže ten byl pozorný. Velkou šanci si pak připsal domácí útočník, kterého trefil kotouč, a ten se odrazil pod něj. Bohužel pro domácí nedokázal nikdo puk dorazit do brány. České Budějovice dostaly krátce nato možnost přesilovky, kterou využily téměř okamžitě. Kotouč šel z hole na hůl a jako poslední ho měl na své hokejce Lukáš Matys, který ranou z prostoru kruhu vymetl pavouky v hostující síti. Hned o necelou minutu bylo v Budvar aréně ještě veseleji. Matys našel chytrou přihrávkou přes útočné pásmo volného Radka Rolínka, který si puk zpracoval nohou a pak ho poslal za záda Kříže. Jenže od té chvíle stříleli do konce první části góly už jen Písečtí. První z nich vstřelil Frederik Hakl, který využil přesilovou hru. Krátce nato se zranil jeden z hostujících hráčů, který byl nakonec odvezen rychlou záchrannou službou a nezbývá nic jiného než mu popřát brzké zotavení. Písecké to nakoplo a znovu se prosadil Frederik Hakl, ten se obtočil okolo vlastní osy, vypálil puk, který se odrazil od Ovsjannikova betonu do vzduchu, kde si ho do vlastní brány sklepl Dudáček. A hosté udeřili ještě jednou. Jeden z píseckých obránců chtěl puk vyhodit, ale ten se zastavil o brusle rozhodčího. Nejrychleji si ho našel Frederik Hakl, který svůj sólo nájezd proměnil a dokázal tak vstřelit hattrick během osmi minut v první třetině.

Začátek druhé části byl ve znamení chyb na obou stranách. První chybu si připsali hráči z Písku, ale Řezáč svůj nájezd neproměnil. Na druhé straně vyrobil chybu také Motor, ovšem bekhendová střela útočníka hostujícího týmu šla mimo. V šesté minutě byl vyloučen písecký hráč, čehož využili hráči Motoru. Rána Semena Mirochnikova skončila v síti a srovnala skóre. Vzápětí byl vyloučen další písecký hráč. Tuto početní výhodu dokázal využít Lukáš Matys, který si puk na hranici brankoviště našel nejrychleji a poslal ho do sítě. Za další minutu a čtvrt skórovali opět domácí. Matěj Toman objel branku a chtěl puk zasunout k tyči, kde ale stihl zakročit Kříž, ten už byl ovšem krátký na dorážku Lukáš Matyse, který si připsal hattrick. Ve druhé části dostali také Písečtí šanci přesilovky. Jenže v oslabení udeřili domácí hráči. Michal Silný vybojoval puk a poslal ho na volného Aleše Řezáče, a ten svůj únik dokázal proměnit povedenou bekhendovou střelou. Z tohoto stavu také skončila druhá třetina.

Start třetí třetiny se nesl ve vlažnějším tempu, které nenavazovalo na styl hokeje z předchozích dvou třetin. Velkou šanci si připsal Dudáček, ale trefil tyč písecké branky. České Budějovice byly lepším týmem a svou převahu přetavily v další góly. Stanislav Dosek vypálil od modré a jeho střela zaplula do horního růžku. Tři minuty nato se svou střelou dokázal prosadit Robin Rákosník a vstřelil tak osmý gól svého týmu. Do konce třetiny si Budějovičtí hlídali svůj náskok a bez větších problému tak ovládli tento duel

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

HC Sparta Praha