13.10.2011, Miroslav Mayer

SDO: PCE - CEB 2:5 - Cenné vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice dokázal po čtyřech nepovedených zápasech opět skvěle zabojovat a i v oslabené sestavě přivezl všechny body za vítězství v Pardubicích. Jihočeši po celý zápas vedli a Pardubice dokázali držet krok jen do stavu 2:2. Pak stříleli góly již jen Českobudějovičtí a nakonec vyhráli 5:2. Dvě branky dal Pavel Samohejl.

Do utkání svižněji vstoupili hosté z Českých Budějovic. V úvodu se ale šance objevovaly na obou stranách. Ve 4. minutě se v mezikruží do puku netrefil pardubický Dominik Zelinger, aby následně v minutě 8. mohl na druhé straně po spolupráci s Davidem Rudou otevřít skóre zápasu Pavel Samohejl – 0:1.

Hosté se dál tlačili do útoku a snažili se vstřelit svou druhou branku v zápase, ale Michal Veselý byl pozorný.

Do druhé periody Pardubice vstoupily s jednoznačným cílem vyrovnat skóre, což se jim podařilo ve 26. minutě, když od modré čáry nahodil puk na Gábu Richard Žemlička a Jan Schneider na druhý pokus doklepl kotouč do sítě – 1:1.

Druhá dvacetiminutovka se hrála ve vysokém tempu, důkazem bylo několik skvělých příležitostí na obou stranách. Jednu takovou využil opět budějovický Pavel Samohejl, když jemně tečoval střelu asistenta u své předchozí branky Luboše Roba – 1:2.

Hned na začátku třetího dějství se Pardubicím podařilo po druhé v zápase vyrovnat. Do úniku dva na jednoho se dostal Richard Žemlička s Janem Veselým a první jmenovaný překonal Davida Gábu bekhendovým blafákem – 2:2.

Dál už úřadovali pouze hráči Českých Budějovic. Za dvě minuty krásným švihem vymetl růžek Veselého branky Josef Žáček – 2:3.

Za dalších šest minut už to bylo o dvě branky, když krásnou spolupráci Jihočechů dokončil Luboš Rob – 2:4.

Pardubice se nechtěly tak snadno vzdát a hnaly se za vstřelením dalších branek, ale poslední slovo měl opět Luboš Rob, když vystihl pardubickou rozehrávku a při závěrečném power play Východočechů trefil odkrytou branku – 2:5.