ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.09.2009, Michal Špírek

Starší dorost: CEB - HKR 4:2 - Povedená poslední třetina zařídila tři body

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC MOUNTFIELD se v utkání s Hradcem Králové sice dostal v první dvacetiminutovce do vedení 2:0, ale hosté dokázali odpovědět a za stavu 2:2 podržel mužstvo trenéra Lišky brankář David Gába. V posledním dějství se domácí zlepšili a převážili misky vah na svou stranu. Branky stříleli Turek, Bernat, Sedlák a na konečných 4:2 upravil Švihálek.
Jihočeši třikrát v řadě dotáhli své zápasy až k nájezdům a tak proti Hradci Králové chtěli ukázat, že ani vyhrávat v řádném čase pro ně není problém. Do branky se na obou stranách postavili mladší z dvojice brankářů, v brankovišti HC MOUNTFIELD David Gába a domácím střelám pak čelil Jaroslav Pavelka. Týmy v první desetiminutovce odmítly možnost otevřít skóre v přesilovce, Hradec měl k dispozici dokonce dvě. Neuspěla například svižná střela hradeckého Světlíka. Do vedení se nakonec dostali v čase 9:30 Českobudějovičtí, když si Eddie Turek popotáhl před hostujícím gólmanem puk na bekhend a zavěsil krásnou střelou pod břevno - 1:0. A v 17. minutě už to bylo o dva góly, vyloučení Ropického potrestali Švihálek s Romanem Bernatem. Prvně jmenovaný zůstal dlouho nikým neatakován v držení puku, předložil puk k duhé tyči, kde už číhal Bernat a ten zakončil do odkryté brány - 2:0. Hradec ale rychle kontroval, také v přesilové hře. Aleši Půlpánovi se podařilo dorazit střelu Čápa, Gába povyjetý proti předchozí střele hostujícího obránce neměl šanci zasáhnout. Hradec tak snížil na 1:2 a do druhé třetiny bylo vše otevřené.

Druhá třetina patřila hostujícímu týmu. V přesilové hře ve 27. minutě bek Zdeněk Čáp rozezvučel tyč Gábovy brány. Poté jel sám na Pavelku Liška, ale hradecký brankář obětavým zákrokem svůj tým zachránil. V minutě číslo 30 odmítl skórovat kapitán hostů Valášek, když ho našla osamoceného na hranici brankoviště příhra Půlpána, ale David Gába se v domácí bráně vytáhl. Hosté však ve druhém dějství přeci jen vyrovnali. Agilní bek Čáp napřáhl na modré v naznačení střely, namísto toho ale vyslal "libovou" rychlou přihrávku křížem před bránu Aleši Půlpánovi a tomu už jen stačilo nastrčit hokejku do dráhy puku - 2:2. Na domácí straně se neujala střela Trummera. Hradec Králové poté pokračoval v náporu a HC MOUNTFIELD kromě dobrých zákroků Gáby pomohla podruhé v zápase i branková konstrukce.Čáp zavezl puk do útočné třetiny a vybídl k zakončení Valáška, jenomže puk se odrazil od břevna. Do kabiny se odjíždělo za srovnaného stavu, a rádi za to mohli být po velkých šancích soupeře spíše domácí.

Třetí třetina už byla ze strany Českých Budějovic o něčem jiném a domácí se zaslouženě ujali vedení. Hradec sice počáteční tlak ustál, jenomže nakonec hosté inkasovali ve 46. minutě ve vlastní přesilovce. Lukáš Sedlák si počkal na chybu hradeckých obránců a sám před brankářem zamířil přesně k tyči -3:2. A v čase 49:43 už to bylo 4:2, do pásma totiž vlétl Michal Švihálek, vyhnul se obránci a táhlou střelou propálil Pavelku. Do konce utkání už pak nebyla k vidění větší šance, Jihočeši si vítězství s přehledem pohlídali.

Ohlasy po zápasu
Jaroslav Liška (HC MOUNTFIELD) - Pod vědomím včerejšího zápasu, kdy se nám podařilo otočit vývoj utkání a zvítězit v Liberci, a kdy se kluci dost vydali, jsme nevstoupili do utkání tak, jak jsme chtěli. První dvě třetiny byly tak trochu rozhárané, ale to bylo dáno i soupeřem, který hodně bruslí a hraje urputný hokej. Ve třetí třetině už jsme byli lepší a myslím si, že jsme zápas zvládli i kondičně. Dvě třetiny tak byly vyrovnané, v té poslední jsme byli hokejovější.

Nejlepší hráči
Nejlepším naším hráčem byl dnes určitě brankář David Gába. Poté odvedl dobrý výkon Eddie Turek, který hrál dobře i proti Liberci a moc nám pomáhá. Stabilně dobře zahrál Roman Bernat.

Sociální sítě

Vloni byli Motoráci na florbalovém turnaji Street Floorball League až ve finále. Tento víkend budou na náměstí finálovou účast...

Motorácké intro ze sezony 2018-19 získalo stříbro v kategorii nejlepších propagačních hokejových videí, ale co víc, u fanoušků...

Motorácké intro ze sezony 2018-19 získalo stříbro v kategorii nejlepších propagačních hokejových videí, ale co víc, u fanoušků...

I nová posila @jan_vesely94 se pilně připravuje na novou sezonu a podle toho, jaké Honza zvedá váhy, je jasné, že není žádné...