MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.10.2008, Radek Papáček

CEB - PAR 3:0 - Jihočeši slaví, skolili Pardubice

Č. B u d ě j o v i c e - Deset zápasů. Tak dlouho přesně Jihočeši čekali na tříbodovou výhru v extraligové soutěži. Dočkali se v rámci 20. kola O2 extraligy, kdy na domácím ledě porazily Pardubice 3:0. Úspěch jim přinesl soustředěný a zodpovědný výkon celého týmu, když základ k němu položil první brankou Lukáš Květoň. Po něm se dvakrát trefil ještě Radek Duda a Jihočeši mohli zaslouženě slavit. Vedle triumfu nad Moellerem i to, že minimálně do pátku se jim podařilo opustit samotný suterén tabulky.

První výraznější zákrok v utkání si z obou brankářů připsal českobudějovický Roman Turek, který ve třetí minutě čelil Koukalově pokusu. O gólové šanci se však nechalo mluvit až o dvě minuty později na druhé straně. To se do samotného nájezdu prodral domácí Duda, ale na Lašáka v pardubické kleci si nepřišel. Jihočeši pak dostali možnost hrát dvakrát v početní výhodě, ale ani jednu příležitost se jim využít nepodařilo. A tak také zahrozili poprvé výrazněji hosté. Jenže Kolář se sám před brankovištěm proti Turkovi neprosadil.

Pardubice dále svého soupeře zatlačily, když naopak oni třikrát v řadě hrály v přesile jednoho muže. Jejich snažení ale žádný efekt nemělo. V 18. min. se však skóre už měnilo, když v brejku dva na jednoho spolupráci s Hřebejkem v úvodní gól přetavil Lukáš Květoň - 1:0. Vstřelená branka byla pro domácí velkým povzbuzením a tuto energii si přenesl i do druhé třetiny.


Jihočeši totiž byli aktivní, i když hráli v oslabení. Pardubická obrana vyrobila obrovskou hrubici, která nabídla Radku Dudovi vyloženou šanci, jenž jí nepohrdl. Ve 25. min. parádní kličkou do bekhendu překonal při vlastním oslabení bezmocného Lašáka – 2:0. Netrvalo dlouho a Českobudějovičtí se radovali opět. Sudí Minář ale jejich radost ze vstřelení gólu hned utnul. Rozhodl tak z důvodu Dudova postavení v brankovišti při střele Sičáka.

Po vyloučeních Tvrdíka a Pivka se Východočeši bez jedenácti sekund celé dvě minuty bránily ve třech proti pěti Jihočechům, ale ty velkou příležitost k navýšení svého vedení nevyužili. Podařilo se jim to však ve 38. min., kdy se podruhé v utkání prosadil Radek Duda. Toho přihrávkou oslovil Kuchejda a Duda Lašáka překonal z ostrého úhlu bekhendovou střelou otřenou o obránce Snopka – 3:0. Ještě před tím si nadvakrát před Turkem na jeho pozornosti vylámal zuby Divíšek.


Možnost vrátit se do utkání dostaly Pardubice na začátku třetí třetiny, kdy na trestnou lavici putoval Frolo. Svěřenci kouče Sýkory však brankáře Turka žádnému pukometu nebezpečných střel rozhodně nevystavili a Jihočeši se v pohodě ubránili. Naopak vyloučení Píšy pak ještě více zvýraznilo nadvládu týmu HC MOUNTFIELD v utkání, které si šlo za svým cílem – vítězstvím.

Posunout utkání k téměř definitivnímu rozhodnutí odmítl domácí Vak. Nebo spíše lépe řečeno brilantní zákrok brankáře Lašáka a jeho svižné lapačky. Proměnit dobrou šanci se v 53. min. nepodařilo ani Kůrkovi. Díky spolehlivému Turkovi to ale Jihočechy nakonec příliš mrzet nemuselo. Když totiž českobudějovický brankář pět minut před koncem eliminoval v přímém souboji s Cetkovským jeho nebezpečné dotírání, HC MOUNTFIELD si už dokráčel pro tříbodové vítězství.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
17:41 Květoň Hřebejk Mertl
24:24 Duda
37:31 Duda Kuchejda Kotrla
Střely na branku
MOU PCE
Gřegořek9
Duda5
Toman5
Frolo3
Hudec3
Hřebejk3
Květoň2
Veselý2
Vak2
Jareš1
Huml1
Kůrka1
Sičák1
Kuchejda1
CELKEM39
Divíšek5
Ondřej2
Čáslava2
Snopek2
Píša2
Zukal2
Koukal2
Pivko2
Havíř2
Pucher2
Cetkovský2
Kolář1
CELKEM26
Statistika vhazování
MOU PCE
Veselý1/1 - 100%
Hudec2/3 - 66,7%
Huml11/18 - 61,1%
Vak20/34 - 58,8%
Hřebejk1/2 - 50%
Duda3/7 - 42,9%
Květoň3/9 - 33,3%
Gulaš0/1 - 0%
CELKEM42/75 - 56%
Tvrdík1/1 - 100%
Koukal8/15 - 53,3%
Divíšek13/30 - 43,3%
Pucher7/17 - 41,2%
Cetkovský2/7 - 28,6%
Ondřej1/4 - 25%
Semorád0/1 - 0%
CELKEM33/75 - 44%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD Pardubice
RADEK DUDA
Roman Turek
Tomáš Kůrka
TOMÁŠ DIVÍŠEK
Ján Lašák
Peter Pucher
Ohlasy po zápasu

Ernest Bokroš, hlavní trenér HC MOUNTFIELD: "Máme těch vítězství tak málo, že dnes se z něho musíme opravdu těšit. Jako trenér mám radost ze tří věcí: konečně jsme vyhráli utkání s nulou, dali jsme tři góly a myslím, že jsme si vítězství zasloužili. Brankář nás podržel, obrana zahrála slušně, útok také. Nechci hodnotit soupeře. Z naší strany to byl slušný výkon a pro nás je důležité někdy nehrát třeba super, ale vyhrávat. Dneska se nám to podařilo. Víme, že jsme hráli někdy moc dobře a nezískali žádný bod."

Jiří Seidl, asistent trenéra HC Moeller Pardubice: "Z naší strany to byl hodně nepovedený zápas. Ta porážka vycházela hlavně z první třetiny, kdy jsme si vytvořili tři nebo čtyři gólové šance, ale byli jsme tam strašně málo důrazní při zakončení a vlastně i před naší bránou. To asi rozhodlo o naší porážce, protože pak to na nás sedlo a všechno se odráželo od nás k soupeři."

Sociální sítě

Kapitána v letech 1970 až 1973 dělal útočník JOSEF PÁRTL. Přečtěte si zajímavý článek, kde Pártl vypráví, jak se dostával z...

V úterý se představíme na ledě první Sparty. PREVIEW ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Těsnou porážku s Dynamem hodnotil náš útočník Pavel Novák. Mrkněte na videorozhovor.hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Těsné utkání bylo k vidění v Budvar aréně, když k vidění byly jen tři branky. O dvě z nich se postaraly Pardubice, které v Budvar...

×
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Sparta Praha
Madeta Motor Č. Budějovice