ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.02.2009, David Lukeš

CEB - ZNO 3:2 - MOUNTFIELD bodoval a navýšil náskok

Č. B u d ě j o v i c e - Budějovičtí hokejisté navýšili hodnotu svých akcií na sestupové burze, když ve vyrovnaném utkání zdolali Znojemské Orly těsně 3:2. Hosté dvakrát vedli, MOUNTFIELD ovšem dokázal v obou případech rychle vyrovnat a v 50. minutě zásluhou Tomáše Vaka zasadit soupeři v přesilovce rozhodující úder. Blýskli se obránci - Ján Mucha brankou, Milan Toman dvěma asistencemi a Petr Gřegořek jednou.
Úvodní dějství přineslo podívanou, v níž bylo možné postřehnout v nedávném období nabytou herní pohodu Orlů a zákřik Budějovic, které jakoby stále víc než se soupeřem bojovaly s pocitem, že hrají o záchranu a ne o titul. Celou první desetiminutovku se hra odbývala víc ve středním pásmu než před brankovištěmi, což víc vyhovovalo hostům.

První branku přinesla až 15. minuta, v níž se ujala hned první pohledná akce zápasu. Přesnou kombinaci hostů po ose Selingr - Kucharczyk zakončil doražením do odkryté branky Jiří Dopita - 0:1. MOUNTFIELD se však nepříjemnými depresemi prohrávajícího netrápil dlouho. V přesilovce v 18. minutě se tečí Tomanovy střely od modré prosadil Ondřej Veselý 1:1.

Druhá třetina přinesla o chlup lepší hokej, rovněž góly před sirénou a stejně jako v první dvacetiminutovce v totožném pořadí - nejprve Orli, pak Jihočeši. Předcházely tomu ale dlouhé minuty čekání na rozdílovou branku. Zprvu byli nebezpečnější hosté - respektive jejich přesilovka v 25. minutě, která na body přebila tu budějovickou o chvíli později. Žádná rána od modré v podání Moravanů se však neujala.

Na druhé straně musel Trvaj své umění vytasit ve 36. minutě, kdy Šimánek přihrávkou zpoza branky mezi kruhy vybídl ke skórování Kůrku, jehož gólový pokus švihem zastavila výtečně lapačkou opora Jihomoravanů. Znojemský gólman se mohl radovat podruhé ve 39. minutě, tentokrát po úspěchu svých kolegů vepředu. Dopita v dobré pozici posunul do ještě lepší situace Radimu Kucharczykovi, jenž trefil - 1:2. Ke smůle hostů už o 23 vteřin později vyrovnal nekompromisní bombou od modré Ján Mucha - 2:2. Do kabin se tak šlo opět za nerozhodného stavu.

Až ve třetí třetině dokázali Jihočeši zmobilizovat síly k alespoň těsnému přehrátí soupeře. Po úvodním tlaku MOUNTFIELDU sice mohlo udeřit na druhé straně, když ve 45. minutě Pavel Selingr po vyjetí z úhlu trefil jen horní tyčku Turkovy branky, vzápětí už ale na druhé straně hrozil Hřebejk. Následovala budějovická přesilovka, jež po delší době vykázala vyšší parametry.

Několikrát v ní Jiří Trvaj svůj tým podržel, v čase 49:48 už ale kapituloval. Nepříjemné Tomanovo nahození od modré čáry dokázal před brankovištěm úspěšně ztečovat Tomáš Vak - 3:2. Orli zareagovali sympaticky náporem. Ten byl ovšem nejnebezpečnější těsně po inkasované brance a s přibývajícím časem vadl. Jihočeši se před koncem naplno vrhli do obrany, kterou Znojemští nedokázali překonat a ani se natrvalo prosadit ke hře v power-play. Důležité body v boji o záchranu tak zůstávají na jihu Čech.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
14:05 Dopita Selinger Kucharczyk
17:51 Veselý Toman Gřegořek
38:30 Kucharczyk Dopita
38:53 Mucha Šimánek
49:48 Vak Toman
Střely na branku
MOU ZNO
Kůrka6
Gřegořek3
Toman3
Vak2
Melichárek2
Huml2
Hřebejk2
Gulaš1
Ptáček1
Mucha1
Vydarený1
Frolo1
Veselý1
Hudec1
Šimánek1
CELKEM28
Kucharczyk3
Mrázek2
Dopita2
Rýgl2
Mojžíš2
Tesařík2
Čachotský1
Procházka1
Švrček1
Plášek1
Bičánek1
CELKEM18
Statistika vhazování
MOU ZNO
Hřebejk1/1 - 81%
Vak17/23 - 73,9%
Šimánek5/11 - 63,6%
Huml8/20 - 40%
Hudec2/5 - 40%
CELKEM33/60 - 55%
Čachotský2/4 - 50%
Dopita12/25 - 48%
Haman6/13 - 46,2%
Procházka6/13 - 46,2%
Kucharczyk0/1 - 0%
CELKEM27/60 - 45%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD Znojmo
MILAN TOMAN
Tomáš Vak
Roman Turek
JIŘÍ TRVAJ
Jiří Dopita
Radim Kucharczyk
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil (HC MOUNTFIELD): "Ve značně vyrovnaném utkání jsme pořád dotahovali a výsledek jsme zřejmě zachránili gólem na 2:2 před koncem druhé třetiny. Také závěr byl vyrovnaný a my jsme velice rádi, že hráči to odbojovali a dotáhli zápas do vítězného konce."

Radim Rulík (Znojmo): "Nezačali jsme špatně, ale zabrzdilo nás oslabení, ve kterém se soupeř dostával do tempa. V utkání bych viděl dva zlomové momenty. Neměli jsme inkasovat před druhou sirénou a za druhé to byla oslabení, v nichž nám soupeř dal dva góly z kategorie šťastných. První byl dosažen nohou, druhý hokejkou ze vzduchu, ale i takové platí a dnes rozhodly o výsledku."

Sociální sítě

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...

Dnes uplynulo 100 let od narození bývalého obránce Romana Charypara. Vyhlášený tvrďák hrál v ČB 17 sezon, přes 100 mistrovských...

50. narozeniny slaví Roman Turek! V ČB 11 sezon, 455 zápasů, průměr 2,57; 39 nul; 231 výher. Člen bronzových týmů a hráč sezony...