MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.09.2009, David Lukeš, Tadeáš Nový

CEB - SLA 6:1 - Vysoké vítězství na závěr týdne!

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD si řádně spravili chuť po porážkách s Kladnem a naposledy v úterý v Plzni. Finalistu dvou posledních ročníků porazili vysoko 6:1 a nadchli diváky i předvedenou hrou. Na jasné výhře se vysokou měrou podílel kapitán domácích Petr Sailer, který v utkání zaznamenal tři kanadské body a vhodně tak oslavil své dnešní čtyřiatřicáté narozeniny.

Zápas měl probíhat podle jiných not, než na které na konci vyhrávali vimperští trubači. Slavia nadchla O2 Arénu výhrou v derby, Jihočeši dvakrát zbytečně tratili body s Kladnem a v Plzni. I úvod naznačoval jemné sebevědomí Slávistů. Ti se v prvních minutách tlačili před Kováře a vynutili si i přesilovou hru. Chléb se ale lámal až po jejím skončení. Hostující obraně v 7. minutě unikl Tomáš Mertl a ač faulován, zakončil do branky, jež zároveň s příjmem puku do své náruče změnila své postavení.

Rozhodovalo video a v případě negativního výsledku měl rozhodčí připravenou záložní variantu pro domácí MOUNTFIELD - trestné střílení. Na penaltu nakonec nedošlo, neboť Mertl stihl propasírovat puk za brankovou čáru ještě před posunutím klece - 1:0.

Pokud úvodní branka pomáhá, v tomto případě to platilo dvojnásob. Pražané sice odpověděli tlakem, ale jazýček pomyslných vah se od tohoto momentu začal převážet na stranu Jihočechů. Hostům nepomohly ani dvě po sobě jdoucí přesilovky a tak před první sirénou přišel trest. Po levé straně se po celoplošné krasojízdě vřítil do útočného pásma obránce Vydarený, předložil před brankoviště pobídku, jíž gólové přízvisko pohotovou dorážkou věnoval další Slovák Tibor Melichárek - 2:0.


Druhé dějství dlouhé minuty přinášelo víc boj než hokej. Na jedné straně pochopitelná snaha Sešívaných udělat něco s nepříznivým výsledkem, na straně druhé odpor Jihočechů, kteří jakoby nevěděli, zda víc bojovat s tíhou odpovědnosti nebo se svým soupeřem. Kapku nejistoty přilila do ohně 27. minuta, v níž Endál výborně oslovil přihrávkou přes dvě pásma Romana Červenku, jenž ujel domácí obraně a zakončil jistě protaženým blafákem po ledě - 2:1.

Utkání mohlo vypadat úplně jinak. Budějovickým by ztenčení náskoku na jistotě rozhodně nepřidalo. Zlomový moment celého zápasu ale přišel hodně brzy. 62 vteřin po Červenkově zásahu přišla rána Sailera zpoza modré čáry. Na hraně ofsajdu se ve stejný moment vřítil do útočného pásma Josef Melichar, jenž stihl jako první dobruslit od zadního mantinelu odražený kotouč a umně jej přehodil přes nešťastného Stanislava Nerudu - 3:1.

Od té doby se začal koncert ve znamení jihočeských lidovek. Pasáž s několika rušnými momenty na obou stranách uťalo vyloučení Romana Červenky ve 36. minutě. Přesilovku Budějovičtí sehráli brilantně. Ždímali unavenou hostující čtveřici a zámek ozdobili parádní kombinací na jeden dotek Gřegořek - Vak - Tomáš Kůrka 4:1. Veškeré pochyby o možné dělbě bodů zažehnali Jihočeši o necelé dvě minuty později. Další výstavní ťukes, jejž začali Sailer se Šimánkem, přetavil v gólovou parádu Lukáš Květoň - 5:1.


Třetí třetina se tak mohla odehrát už jen z povinnosti. Přesto ji ještě v jejím úvodu stihli domácí hráči vyšperkovat další pohlednou kombinací. Jiří Šimánek ve 45. minutě oslovil přihrávkou z brankové čáry na mezikruží oslavence Petra Sailera, který si věnoval ke svým 34. narozeninám gólový dárek - 6:1.

Zbytek zápasu si domácí hráči i fanoušci užili. Slávisté po úvodní domácí nepříjemné prohře s Třincem ožili, ale dnešní večer jejich kouče Vladimíra Růžičku opět zachmuřil.


Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
6:46 Mertl Kůrka Poživil
18:25 Melichárek Vydarený
26:58 Červenka Endál
28:00 Melichar Sailer
36:30 Kůrka Vak Gřegořek
38:14 Květoň Šimánek Sailer
44:16 Sailer Šimánek
Střely na branku
MOU SLA
Melichárek7
Sailer4
Květoň3
Mertl2
Ptáček2
Kůrka2
Veselý2
Hřebejk1
Snopek1
Šimánek1
Huml1
Gulaš1
Gřegořek1
Vydarený1
Vak1
Melichar1
CELKEM31
Červenka4
Endál2
Jelínek2
Micka2
Žižka2
Tomica2
Vondrka2
Havel2
Jebavý1
Růžička1
Kadlec1
Sklenář1
Vašíček1
Branda1
Roth1
CELKEM25
Statistika vhazování
MOU SLA
Kůrka1/1 - 100%
Vak15/23 – 65,2%
Šimánek5/11 – 45,5%
Huml2/5 - 40%
Melichárek1/4 - 25%
Mertl2/13 – 15,4%
Hudec0/1 - 0%
Hřebejk0/1 - 0%
CELKEM26/60 – 43,3%
Vondrka1/0 - 100%
Drtina1/0 - 100%
Doležal1/0 - 100%
Branda8/10 - 80%
Sklenář2/3 – 66,7%
Jelínek9/14 – 64,3%
Endál3/5 - 60%
Červenka6/17 - 40%
Růžička3/8 – 37,5%
Čermák0/2 - 0%
CELKEM34/60 – 56,7%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD Slavia Praha
PETR SAILER
Tibor Melichárek
Tomáš Kůrka
ROMAN ČERVENKA
Lukáš Endál
Daniel Branda
Ohlasy po zápasu

Jan Tlačil (České Budějovice): "Na led jsme šli s velkým respektem a pokorou, protože se nám nepovedly poslední zápasy. Na hráčích bylo vidět soustředění a výsledkem jejich aktivity bylo dvoubrankové vedení. Po inkasovaném gólu tam byla trochu křeč, ale další trefa nám uvolnila ruce a hráli jsme hokej, jaký bychom rádi praktikovali dlouhodobě."

Jiří Čelanský (Slavia): "Dolehla na nás únava z vyhecovaného derby se Spartou, které jsme odehráli na hranici sebeobětování. Proti Budějovicím jsme byli všude o krok pozadu. Porážka je pro nás trochu krutá, ale po šestém gólu bylo na ledě pouze jedno mužstvo."

Sociální sítě

Před 115 lety se narodil první brankář našeho klubu František Albrecht. V týmu byl 4 sezony a odchytal cca 7 mistrovských duelů a...

Pár zápasů stihla i první liga, ve které působí několik hráčů Motoru na hostování. Jak se jim daří?hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Co čeká Motor v příštích dvou týdnech? Nejen to se dozvíte v článku. ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

50. narozeniny slaví bývalý útočník Miroslav Barus. V ČB 3 sezony, 150 zápasů, 41 gólů (4 v přesilovkách, 4 v oslabení, 4 vítězné...