MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.09.2009, David Lukeš, Matěj Mayer

CEB - KOM 5:2 - Další domácí vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - HC MOUNTFIELD dnes porazil Kometu Brno stejně jako v přípravě 5:2. Kometa dokázala dvakrát stav utkání bleskově srovnat téměř nachlup stejnými góly, na další tři trefy už ale odpověď nenalezla. O osudu utkání rozhodly dvě přesilové hry domácích ke konci druhé třetiny. Nejproduktivnějším hráčem domácích v utkání byl obránce František Ptáček, který zaznamenal jednu branku a dvě asistence.
Úvod střetnutí přinesl opatrnou ostřelovanou z obou stran. V prvních dvou minutách mířila na každou branku jedna střela. Pak ale přišla minisérie dvou budějovických vyloučení. Nejprve šel za katr Jiří Šimánek, těsně po jeho návratu na led ho následoval Tibor Melichárek. A ten mohl z lavice hanby vidět velké věci. V 6. minutě se mohl nejdřív radovat. František Ptáček nejprve rozjásal Budvar Arénu umístěnou střelou - 1:0. Jihočeská radost ale trvala jen pouhých 23 vteřin. Za tak dlouhou dobu totiž vypálil Marek Vorel a i v budějovické brance zavlála síťka - 1:1.

Po brankové přeháňce se hra zklidnila a ještě několi minut trvala vyrovaná podívaná, než iniciativu na své hole převzali domácí. Jihočeši několikrát nebezpečně zahrozili, ale Alexandr Hylák byl ve zbytku první třetiny bezchybný a svůj celek podržel.

Pokud lze gólové entrée ze 6. minuty zápasu nazvat rychlým startem prvního dějství, pak prostřední část si připravila úvod velmi svižný. A opět se před brankovou smrští vylučovalo. Tentokrát si na trestnou lavici ve 23. minutě šli posedět Ovčačík se Sailerem a hrálo se se čtyřmi hráči na obou stranách. Na začátku 24. minuty se ujalo nahození Josefa Melichara, ale budějovická radost trvala tentokrát pouhopouhých 14 vteřin, když se podobně snadno prosadil Pavel Zubíček - 2:2.

A Budvar Aréně mohlo být ještě víc ouvej, když se o chvilku později neujala Eratova teč. Poté co se utkání přehouplo do své druhé poloviny, se opakoval scénář první třetiny. Budějovičtí opět utáhli smyčku okolo Hylákovy branky a tentokrát Kometa bez újmy nevyvázla. Vondráčkovo vyloučení z 34. minuty ještě MOUNTFIELD nepotrestal, následné Brabencovo ve 37. minutě už ano. Přesnou dorážkou Ptáčkovy střely se prezentoval Milan Gulaš - 3:2. Za minutu a půl se Milan Gulaš trefil znovu, opět ve spolupráci se svým obráncem. Tentokrát to byl ale po teči Gřegořkovy rány čistý průstřel - 4:2.

Gólový direkt před druhou pauzou nasměroval utkání tříbodovým směrem pro domácí Budějovice. Pečeť na bodovou sklizeň dal hned 138 vteřin po startu třetí třetiny Tibor Melichárek, který se trefil pokusem z mezikruží - 5:2. Tříbranková ztráta už byla nad síly a mysl brněnských bojovníků, kteří se museli bránit dalším šancím Jihočechů.

Nebezpečně se zastřeloval dvakrát Ivan Huml, jednou Gulaš, Hylák však už odolal. Jiskru dramatu mohl necelé tři minuty před třetí sirénou závěru dodat Jaroslav Svoboda, touš z jeho hole ovšem orazítkoval jen tyčku Kovářovy branky. A protože se hned po něm neprosadil ani Tomáš Mertl, u skóre 5:2 pro MOUNTFIELD už zůstalo. Brněnský bolehlav na extraligovém kolotoči se ještě znásobil, naopak Budějovičtí poskočili v tabulce o další místo nahoru, aktuálně jim patří třetí příčka.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
5:35 Ptáček Vak
5:58 Vorel Klimt
23:06 Melichar Kůrka
23:20 Zubíček Klimt
36:27 Gulaš Ptáček Kůrka
37:52 Gulaš Gřegořek Ptáček
52:18 Melichárek Kůrka Gřegořek
Střely na branku
MOU BRN
Ptáček6
Gulaš4
Kůrka4
Poživil4
Vak3
Melichar2
Huml2
Hudec2
Veselý2
Hřebejk1
Mertl1
Vydarený1
Gřegořek1
Melichárek1
Macháček1
CELKEM35
Klimt3
Vorel3
Koma2
Kempný2
Erat2
Dopita2
Bičánek1
Houdek1
Brabenec1
Vondráček1
Zubíček1
Svoboda1
Procházka1
Mojžíš1
CELKEM22
Statistika vhazování
MOU BRN
Vak18/24 - 75%
Huml13/20 - 65%
Mertl7/12 - 58,3%
Kůrka2/4 - 50%
Šimánek3/15 - 20%
Hudec0/3 - 0%
CELKEM44/78 - 56,4%
Procházka8/14 - 57,1%
Brabenec4/7 - 57,1%
Dopita12/27 - 52,2%
Klimt1/2 - 50%
Vorel7/19 - 36,8%
Ludvík3/10 - 30%
CELKEM34/78 - 43,6%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD BRNO
FRANTIŠEK PTÁČEK
Milan Gulaš
Tomáš Kůrka
TOMÁŠ KLIMT
Marek Vorel
Roman Erat
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil (České Budějovice): "Byl to těžký zápas proti houževnatému soupeři, který usiloval o své první body. Dvakrát jsme vedli, ale Brňané pokaždé rychle srovnali, což negativně působilo na naší psychiku. Teprve po dosažení dalších branek se nám vrátila pohoda. Jsme rádi, že se nám podařilo probudit Gulaše, který se dosud střelecky trápil."

Pavel Pazourek (Brno): "Polovinu zápasu jsme odehráli slušně, ale potom jsme polevili v bruslení a začali kupit chyby pramenící právě ze špatného pohybu. V úvodu třetí třetiny jsme mohli ještě korigovat, ale Vorel neproměnil šanci a vzápětí jsme inkasovali pátý gól, který rozhodl. Musíme zapracovat na psychice, mužstvo potřebuje víc odvahy, hráči musí bojovat a dřít."

Fotogalerie
Sociální sítě

Jihočeši se dnes dokázali prosadit jen jednou, a to v početní výhodě. Matouš Venkrbec tečoval střelu ZDEŇKA DOLEŽALA a srovnal...

Toto je dnešní sestava do utkání proti @hokejzlin ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz

Od 17:20 na obrazovkách ?? @sportCT!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Motor hraje s @hokejzlin na @sportCT, tak nezapomeňte fandit. Abyste měli veškeré informace k zápasu, opět je tady HOKEJKLUB!Info...