MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
08.01.2010, Michal Špírek

CEB - SPA 3:7 - Jihočeši nevyhráli poosmé v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Přitom měl k vítězství HC MOUNTFIELD skvěle našlápnuto. Do vedení dostal domácí mužstvo Hudec, po následující přetahované vedli domácí ještě 3:2 přesnou ránou Petra Gřegořka, jenomže to k úspěchu nestačilo. Sparta stačila utkání ve druhé třetině otočit a v poslední dvacetiminutovce nastřílela Turkovi další tři branky. Všechny tři úspěšné trefy zaznamenali domácí hokejisté v přesilové hře, tento kousek ale zastínil svým hattrickem útočník Sparty Michal Broš.

Pro Spartu jsou České Budějovice oblíbenou štací. Většinou se z jižních Čech nevrací zpátky domů s prázdnou a v duelu týmů, pro které i tři body jsou málo, se těšila na další důležitý bodový zisk. Úvod zápasu ale přinesl poměrně rychlé vedení MOUNTFIELDU. Jen sedm vteřin stačilo Michalu Hudecovi, aby potrestal vyloučení POdlešáka - 1:0. Z vedení se ale domácí neradovali dlouho. V 9. minutě dalekonosnou střelou vyrovnal Michal Broš - 1:1. Zkušený hostující forvard se dnes dobře vyspal, neboť ve 12. minutě z pozice pravého beka od modré čáry další raketou dlouhého doletu strhnul vedení na stranu Pražanů a to v přesilovce - 1:2.

Ale ani Středočeši nejásali dlouho. Následná série dvou jejich vyloučení přinesla vyrovnání, když Melicharovu křížnou přihrávku přes útočné pásmo přetavil v gól ranou z první Michal Mikeska - 2:2. Přestože se teprve psala 15. minuta, bylo to z první třetiny de facto vše. Jen o 63 vteřin později totiž došlo k poruše vrátek na střídačce a zatímco technici Budvar Arény se dali do práce, hráči si naopak šli odpočinout do kabin.

Druhá třetina tak začala netradičně už v čase 15:32 a nebyl to poslední kuriozní moment zápasu! Než přišel ten druhý, užil si budějovický zimní stadión podruhé a naposled v utkání vedení. Docílil jej ve 23. minutě, tedy už v regulerním čase prostředního dějství, Petr Gřegořek ranou z levého kruhu, a to za trvání trestu Reného Vydareného, dlouholeté ex-opory Jihočechů - 3:2.

Budějovičtí měli našlápnuto k tříbodovému vítězství, na které čekají už hodně dlouho. Po třetí brance měli opticky více ze hry a s chutí se tlačili k pojištění vedení. Zlomil je ale kuriozní moment číslo dva. Ve 29. minutě přišla rána od modré čáry, sic jen do zadního mantinelu. Od toho se kotouč odrazil na síťku Turkovy klece. V ten moment se mohla hra přerušit a vhazovalo by se před domácím brankářem. Jeho spoluhráči ale netrpělivě sklepli touš zpátky na led, a to tak nešťastně, že kus černé gumy se zatoulal před brankoviště. Tam zazmatkoval Martin Tůma a ve snaze přihrát Turkovi na jeho zalehnutí, poslal puk do vlastní branky. Regulerní vlastenec, chtělo by se říci. Střelcem ale podle hokejových pravidel nemůže být hráč vlastního týmu, a tak jedna z nejlacinějších branek kariéry byla připsána Martinu Ručinskému - 3:3.

Nešťastné vyrovnání Jihočechům na pohodě nepřidalo. Navíc další ťafku inkasovali ve 33. minutě. A byl to podobný moment - Gulašiho rána do zadního mantinelu se odrazila jen před branku MOUNTFIELDU. Tam při souboji dvou hráčů upadl Roman Turek a z leže mohl sledovat, kterak jeho svatyni dobývá Tomáš Netík - 3:4. Zřejmě zlomový okamžik přišel ihned vzápětí. Budějovičtí hráli 101 vteřin přesilovku pět na tři. Ta ale odrazila jejich psychické rozpoložení. Zbrklost a nepřesnost znamenala, že si připsali vážnější šanci až na jejím konci.

Třetí dějství se se pak hrálo už podle sparťanských not. Hned ve 43. minutě přidal Tomáš Netík akrobaticky svou druhou branku a byl to gól hodně důležitý, neboť Sparta poprvé v zápase odskočila na dvoubrankový rozdíl. Sedmnáct minut před koncem se dá již hovořit jako o vedení strategickém. To si Pražané nejen pohlídali, ale v závěru po brankách Michala Broše a Petra Kafky navýšili na konečných 3:7. Pro Michala Broše to byl prémiový třetí zásah v utkání a docílil tak hattricku. Jeho tým se díky výhře dobře naladil na strastiplnou cestu zasněženou republikou.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
5:30 Hudec Veselý Gřegořek
8:02 Broš Koreis
11:13 Broš Vykoukal
14:29 Mikeska Melichar
22:54 Gřegořek Vak
28:36 Ručinský
32:25 Netík Gulaši
42:23 Netík Broš Hanzlík
56:23 Broš Netík
57:23 Kafka Podlešák

Střely na branku
MOU SPA
Gřegořek5
Ptáček4
Snopek3
Tůma3
Kotrla3
Hudec2
Mikeska2
Šimánek1
Melichárek1
Melichar1
Hřebejk1
Gulaš1
Květoň1
Veselý1
CELKEM29
Netík5
Broš4
Hromas3
Langhammer3
Kratěna3
Hrdel2
Macholda1
Hanzlík1
Ručinský1
Kafka1
Látal1
CELKEM25

Statistika vhazování
MOU SPA
Mertl7/10 - 70%
Micka2/3 - 66,7%
Vak18/29 - 62,1%
Mikeska11/20 - 55%
Šimánek4/16 - 25%
Hřebejk0/1 - 0%
Gulaš0/2 - 0%
CELKEM42/81 - 51,9%
Netík1/1 - 100%
Langhammer12/19 - 63,2%
Hrdel7/12 - 58,3%
Broš10/25 - 40%
Výborný7/18 - 38,9%
Hromas1/3 - 33,3%
Podlešák0/1 - 0%
Kratěna0/1 - 0%
CELKEM39/81 - 48,1%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD SPARTA
PETR GŘEGOŘEK
Ondřej Veselý
Michal Hudec
MICHAL BROŠ
Tomáš Netík
René Vydarený
Ohlasy po zápasu

Milan Kupka (České Budějovice): "Do poloviny utkání jsem hráli vyrovnanou partii, ale vlastní gól na 3:3 nás zlomil. Soupeře jsme tím posadili na koně, Sparta byla od té chvíle lepší a přehrávala nás ve všech činnostech."

Miloš Holaň (Sparta): "Vývoj zápasu nebyl tak jednoduchý, jak vypadá výsledek. Na začátku jsme byli trochu ospalí, hodně nám pomohl gól na 3:3. Velký kus práce jsme odvedli v oslabení tří proti pěti. Mužstvo, které z takové přesilovky nedá gól, si nezaslouží vyhrát, což platilo pro domácí. Pochválit musím všechny naše hráč, prosadila se i čtvrtá pětka a zápas splnil všechny atributy, které jsme potřebovali."

Sociální sítě

45. narozeniny dnes slaví bývalý brankář Roman Špiler. V Českých Budějovicích zasáhnul do hry v 1 sezoně, v 1 zápase na 36 minut...

50. narozeniny slaví @JaroslavModry. V ČB 5 sezon, 109 zápasů (7+17). Člen postupového týmu 1992. V NHL a SC 13 sezon, 753 zápasů...

Dnes nastoupíme v této sestavě. Jaký tipujete výsledek utkání? #hcmotor #dnesnisestava #nejenhokej

Dneska hraje Motor, takže vychází HOKEJKLUB!Najdete v něm rozhovor s Pavlem Novákem, vyrovnanou bilanci se soupeřem i zajímavosti...