ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.09.2011, Matěj Mayer

CEB - TRI 4:3 - Mistr odjíždí bez bodu

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovický HC MOUNTFIELD porazil v prvním zápase v Budvar aréně úřadujícího mistra ze Třince. Hosté se dostali do vedení brankou už ve 26. vteřině, domácí však dokázali odpovědět. Ve druhém dějství byli úspěšnější domácí a vstupovali do třetí třetiny ve vedení. I v poslední části se dokázali brankově prosadit zásluhou Milana Gulaše a branka Třince 9 sekund před koncem byla už jen kosmetickou úpravou výsledku - 4:3. První gól v dresu HC MOUNTFIELD vstřelila letní posila Peter Mikuš.

Po odložení prvního kola až v tom třetím zavítal extraligový kolotoč na led Budvar Arény. Jenže fanoušci si ještě ani nestačili svými pozadími prohřát sedačky pod sebou, když hostující Slezané zdvihali ruce nad hlavu. Už ve 26. vteřině si zkušeně z mezikruží poradil Radek Bonk - 0:1. Jihočeši se ovšem z direktu nezvedali dlouho. Za necelé tři minuty srovnával dorážkou Pavel Kašpařík - 1:1. Bystrý úvod následně překryla klidnější pasáž, jíž narušila série vyloučení na obou stranách.

Oba týmy si ve svých prvních přesilovkách vedly nevalně. Ke konci první čusti při druhých možnostech se ovšem situace změnila a Kovář s Hamerlíkem přece jen trochu propotili ribana. Skóre se do pauzy ale už nezměnilo.

Pokud první dějství začalo divoce, pak prostřední třetina odstartovala přímo raketově. Vyloučení Hrabala z její sedmnácté vteřiny ještě Budějovičtí nevyužili, přestože Kašpařík se Sailerem tomu nebyli daleko. Zahřmělo až po návratu třineckého beka na led. Ve 23. minutě se tváří v tvář Hamerlíkovi prosadil Peter Mikuš a strhnul vedení na stranu MOUNTFIELDu - 2:1. Hosté z česko-polsko-slovenského pomezí ovšem dokázali zareagovat podobně rychle, jako v první třetině domácí. Ránu Lukáše Zíba od modré čáry při vyloučení Mikesky ve 26. minutě Kovář vyrazil pouze na hůl Radka Bonka, jenž svým druhým zásahem v zápase vyrovnal na 2:2.

Divoká pasáž měla ovšem dohru za dalších 46 vteřin, kdy Roman Pšurný s notnou dávkou štěstí převážil misky vah opět na domácí stranu - 3:2. V reakci na souběh okolností hosté přitopili pod pomyslnou vysokou pecí a vytvořili si tlak. Ve 32. minutě vytěžili dokonce krátkou dvojnásobnou přesilovku, když se na 24 vteřin setkali na trestné lavici Mikeska s Podlešákem, ovšem bránící trojice se ubránila. Třinecký nápor ve zbytku prostřední části zbrzdila dvě vyloučení a tak se do pauzy už brankový účet nezměnil.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili Třinečtí s odhodláním vyrovnat. Zasypali Kovářovu branku sprškou střel, z nichž se nejvíc mohla ujmout dorážka Radka Bonka, ovšem Jakub Kovář svůj tým podržel. Nápor Ocelářů přiživilo vyloučení Lukáše Květoně ve 48. minutě a při jeho pobytu za katrem se už hosté i radovali. K jejich smůle ale videorozhodčí posoudil, že touš z McGregorovy hole přešel brankovou čáru až po vychýlení konstrukce z jejího standardního postavení.

Rozjíždějící se úřadující mistry přibrzdila chyba při střídání v 51. minutě a po ní následovalo dvouminutové ochlazení tlaku z důvodu oslabení. Nakopnout pohaslý motor už hosté nedokázali, neboť v 55. minutě proměnil únik střelou k tyči Milan Gulaš - 4:2. S dvoubrankovým náskokem na holi se domácím dýchalo o poznání lépe a hosty do příležitosti pustili až v úplném závěru. V čase 59:18 byl vyloučen Jiří Šimánek, načež Oceláři odvolali Hamerlíka z branky a zkusili to v šesti proti čtyřem. Velký tlak ve dvojnásobné přesilovce přinesl své ovoce, ale pro hosty pohříchu pozdě, neboť Ladislav Kohn snížil až devět vteřin před koncem - 4:3.

Ve vyrovnaném souboji poražených z úvodního kola tedy bral první body sezóny budějovický Mountfield.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
0:26 Bonk Hrabal
3:09 Kašpařík Kuchejda
22:41 Mikuš Kuchejda
25:21 Bonk Zíb Květoň
26:07 Pšurný R.
54:53 Gulaš Novák
59:51 Kohn Polanský

Střely na branku
MOU TRI
Ptáček4
Mikuš4
Novák4
Sailer3
Gulaš3
Šimánek3
Kašpařík2
Kranjc2
Kuchejda2
Martynek1
Pšurný R.1
Langhammer1
Květoň1
Podlešák1
CELKEM32
Davison5
Zíb3
Peterek3
Kohn3
Bonk2
Hrabal2
Polanský2
Adamský1
Hrňa1
Hudec1
Havel1
Květoň1
CELKEM25

Statistika vhazování
MOU TRI
Pšurný R.2/3 - 66,7%
Mikeska10/17 - 58,8%
Kašpařík22/38 - 57,9%
Langhammer7/13 - 53,8%
Červený4/9 - 44,4%
Mertl0/2 - 0%
Květoň0/2 - 0%
CELKEM45/84 - 53,6%
Květoň1/1 - 100%
McGregor1/1 - 100%
Verot6/9 - 66,7%
Bonk19/39 - 48,7%
Polanský3/8 - 37,5%
Peterek7/19 - 36,8%
Adamský2/7 - 28,6%
CELKEM39/84 - 46,4%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD TŘINEC
DAVID KUCHEJDA
Milan Gulaš
Jakub Kovář
RADEK BONK
Ladislav Kohn
Peter Hamerlík
Ohlasy po zápasu

František Výborný (České Budějovice): Rychlé vedení soupeře nás přibrzdilo, ale bylo dobré, že jsem dokázali ještě v první třetině vyrovnat. Hráči předvedli enormní nasazení, ale také spoustu nepřesností. Vítězství je pro nás cenné, protože Třinec bude mít určitě znovu nejvyšší ambice a nebude jen tak rozdávat body.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Podařil se nám vstup do utkání, kterým jsme částečně otupili očekávaný nápor Budějovic. Byla však velká chyba, že jsme jednobrankové vedení neudrželi do konce první třetiny. Šance byly na obou stranách, ale domácí byli přesnější v koncovce. Zápas byl jinak vyrovnaný, kluci dřeli po celou dobu naplno.

Sociální sítě

Před 120 lety se pravděpodobně narodil bývalý obránce Josef Doležal. V ČB hrál první 3 sezony historie klubu, soutěžní branku...

Vrchol sezony se blíží! Vstupenky na úvodní dvojzápas play-off 19. a 20. března můžete kupovat už teď, i když soupeře ještě...

Po 60 letech v bledě modrých dresech a na počest slavných předchůdců se povedlo porazit Litoměřice 3:1. Jak se vám zápas a vše...

Jak se vám líbil včerejší výjimečný zápas a speciální retro dresy? A nechali jste si podepsat klubové legendy, z nichž některé...