ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.02.2013, Miroslav Mayer

CEB - CHM 2:0 - HC MOUNTFIELD letos poprvé porazil Piráty

Č. B u d ě j o v i c e - Jihočeši úspěšně vstoupili po reprezentační přestávce do bojů o play-off. První krok byl porazit letos poprvé chomutovské Piráty. Byl to oboustranně bojovný zápas, ve kterém hráli hlavní roli oba brankáři. Ve třetí třetině domácí dvakrát udeřili a připsali si tak důležité tři body do tabulky.

Od začátku zápasu bylo jasné, že zápas bude hodně bojovný a upracovaný. Oba týmy hrály s velkým nasazením a odhodláním. Brankáři v první třetině neměli příliš práce, protože střely většinou zblokovali bránící hráči. Velkou příležitost domácích měl Podlešák, který trefil tyčku. Vzápětí zívala na Deje odkrytá branka, ale jeho střela šla do boční sítě. Většího přívalu střel se diváci dočkali při hře ve čtyřech, kdy více místa na ledě vyhovovalo spíše Jihočechům. Přesilovku Pirátů domácí bez úhony přežili a pak mohl dát první branku Suja, ale Hanuljak jeho pokus zastavil. V posledních vteřinách první části se pokoušel Šagát vyzrát na Kováře, ale ten stačil puk vyrazit. První třetina tak skončila bez branek.

Ve druhé části zvedla diváky ze sedadel šance Vydareného, který vnikl do pásma a jeho střelu Hanuljak stačil vyrazit. Vzápětí svoji první přesilovku domácí promarnili. Na druhá straně měl gól na holi Divíšek, který dostal přihrávku před Kováře, ale ten se stačil včas přemístit a chytit tak jistý gól. Hned z protiútoku byl faulován Jiří Šimánek a rozhodčí nařídili trestné střílení, ale sám postižený na Hanuljaka nevyzrál. Přesto tento moment domácí nastartoval k útočné aktivitě a další Šimánkovu šanci vytáhl Hanuljak jen zázrakem. Vzápětí se chomutovský gólman vyznamenal i při nájezdu Luňáka. Z tempa dostala domácí mužstvo dvě oslabení, která úspěšně přečkali. Do konce druhé části se diváci branky nedočkali.

Piráti zahájili třetí část v početní převaze a Kovář se měl co ohánět. Jihočeši se jen těžko dostávali do tempa. O to se pokusil i Podlešák, jehož bomba se odrazila od tyče mezi diváky. Až hra ve čtyřech na obou stranách opět zvedla tempo hry a oba brankáři se měli co ohánět. Poprvé si mohli diváci zakřičet při vlastním oslabení. Domácí se vydali ve třech na branku a Lukáš Květoň zakončil rychlou kombinaci. Byl to první gól v oslabení, který hráči HC MOUNTFIELD v této sezóně vstřelili. O chvíli později se domácí radovali podruhé. Tentokrát Budějovičtí využili přesilovou hru. Rostislav Dej nabil Františku Ptáčkovi, který si sjížděl z modré čáry. Na druhé straně měl šanci na snížení Kraft, ale lapačka Kováře vyletěla včas a puk vyrazila. Piráti zápas nezabalili a snažila se dát kontaktní branku. Nakonec domácí gólman nulu udržel a i jeho zásluhou Jihočeši letos poprvé porazili Chomutov.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
48:27 Květoň Langhammer Ptáček
50:46 Ptáček Dej

Střely na branku
MOU CHM
Kotalík5
Suja4
Šimánek4
Květoň4
Vráblík3
Mertl3
Dej3
Ptáček3
Langhammer1
Luňák1
Rousek1
Vydarený1
CELKEM33
Kubinčák5
Divíšek5
Kraft3
Sikora2
Šagát2
Pavlas2
Hruška2
Rutta1
Důras1
Bartejs1
Macháček1
CELKEM25

Statistika vhazování
MOU CHM
Šimánek1/1 - 100%
Langhammer17/25 - 68%
Knotek 6/9 – 66,7%
Kotalík9/18 - 50%
Mertl8/19 - 42%
Dej0/1 - 0%
Podlešák0/1 - 0%
CELKEM41/74 - 55,4%
Kubinčák1/1 - 100%
Hromas1/1 - 100%
Zálešák4/6 - 66,7%
Sikora6/12 - 50%
Kůs3/7 - 42,9%
Kraft4/10 - 40%
Divíšek12/30 - 40%
Hřebejk2/6 – 33,3%
Šagát0/1 - 0%
CELKEM33/74 - 44,6%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD CHOMUTOV
JAKUB KOVÁŘ
František Ptáček
Lukáš Květoň
MIROSLAV HANULJAK
Tomáš Divíšek
Aleš Pavlas
Ohlasy po zápasu
Peter Draisaitl (České Budějovice): "Na Chomutov to moc neumíme a čekali jsme, že zápas bude těžký, což se potvrdilo. Bylo důležité neztratit trpělivost, dostat se do zápasu a čekat na akci, která se nám povede."

Jiří Čelanský (Chomutov): "Přijeli jsme bodovat a nejsme spokojeni s výsledkem. Ve třetí třetině jsme neproměnili přesilovku a naopak v ní inkasovali. Body zůstaly spravedlivě v Budějovicích."

Sociální sítě

Při utkání Motoru s @HCSpartaPraha byl na místě i náš kameraman a natočil zajímavé záběry, včetně prvního gólu sezony. Jak se vám...

25. narozeniny dnes slaví útočník Miroslav Indrák, těšíme se moc, až ho poprvé uvidíme v dresu Motoru v zápase. Tak všechno...

Vstupenky na zápasy s Kladnem a Spartou v pondělí a v úterý už jsou v prodeji. Do pátečních 20 hodin pouze pro permanentkáře,...

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
ČEZ Motor Č. Budějovice