MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.10.2019, Marek Baloun

CEB - POR 2:3sn - Zkáza Motoru přišla v samotném závěru

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Čtyřicet minut soupeře drtili. Padesát minut byli lepší, nakonec to ale na lídra tabulky nestačilo. Motor ztratil závěr třetí třetiny a utkání, které dospělo až do nájezdů, nakonec ovládl hostující Jan Káňa.

Zápas byl divoký už od prvních sekund. Hosté mohli jít do vedení už čtyřicet vteřin po úvodním buly, když Milana Kloučka zachránila před gólem od Petra Kanka tyčka. Domácí měli první dobrou šanci v polovině čtvrté minuty, když se z brankoviště snažil střelu Pavla dorazit Matouš Venkrbec. Byť se letošní akvizice Motoru snažila, seč jí prostor pro máchání hokejkou dovolil, Frederik Foltán nakonec puk do své rukavice dostal. Po něm to zkoušel i David Gilbert, Pavel Pýcha nebo Jakub Suchánek, ani oni si na ostravského gólmana nepřišli. Hra se pak dlouho držela ve středním pásmu, odkud se podnikaly výpady. Motor byl jasně lepším týmem na ledě, Foltán měl mnohem více práce než jeho protějšek, ale třetina skončila bez branky.

Druhá třetina plynně navázala na tu první. Motor nadále hosty přehrával, Foltán ale nadále odolával. To mu vydrželo až do konce osmadvacáté minuty. Miroslav Holec našel přihrávkou od mantinelu mezi kruhy Karla Plášila. Ten se s ničím nepáral a z první poslal puk Foltánovi mezi betony. Radost Jihočechům ale vydržela jen osmdesát vteřin. Petr Kanko se ve vlastním oslabení procpal s pukem až před Kloučka a byť si budějovický gólman sáhl na puk, nakonec se dokutálel okolo jeho pravé nohy za brankovou čáru. Naneštěstí pro Slezany, i Motor dokázal využít snížený rozdíl hráčů na ploše. Na trestnou si totiž krátce po polovině utkání šel sednout Filip Dundáček za tvrdé pozdní dohrání Miroslava Holce a šestnáct sekund před koncem sám faulovaný hráč dorazil bekhendem střelecký pokus Pýchy. Deset vteřin před závěrečnou sirénou mohl ještě srovnat Michal Hlinka, když Motor propadl ve svém obranném pásmu a ostravský hráč měl dobrou pozici pro střelu. Milan Klouček však chytil puk do své výstroje a do kabin se tedy šlo lépe domácím.

Třetí třetina byla boj o všechno. Slezané se postupně výkonnostně začali na Jihočechy dotahovat a zápas se více a více dramatizoval. Vše vyvrcholilo ve čtyřiapadesáté minutě. Motor nedokázal dvě své velké šance využít a po vzoru nepsaného pravidla „Nedáš-Dostaneš!“ to potrestal Marek Slavík dělovkou od modré do vzdálenější šibenice Kloučkovy svatyně. Budějovice si utkání zdramatizovaly samy v úplném závěru třetiny, když šly zbytečně do čtyř. Toho však Poruba nevyužila a zápas tak dospěl do prodloužení. To sice Budějovice také ovládly, pět minut ale nic nepřineslo a došlo tak na královskou disciplínu v podobě samostatných nájezdů. Ty rozhodl a vítězství svému týmu přinesl Jan Káňa, když se jako jediný dokázal prosadit.

Ohlasy po zápasu

Václav Prospal (České Budějovice) Z první půlky zápasu jsme měli vytěžit mnohem víc. Když jsme konečně vstřelili první branku, v naší vlastní přesilovce soupeř vyrovnal, čímž jsme totálně ztratili momentum prvního gólu. Potřebovali jsme dát třetí branku. Hokej je hra chyb, my jsme chyby udělali a za to zaplatili ztrátou dvou bodů.

Miloš Holáň (Poruba): Čekali jsme od začátku velký tlak, což se nám potvrdilo. Budějovice nás přehrávaly, měly tutové šance. V naší bráně byl skoro nepřekonatelný Foltán. Neskládali jsme zbraně, chtěli jsme alespoň bod. Pak jsme ve třetí třetině získavali i optickou převahu. Chtěli jsme sahat i po třetím gólu a po třech bodech.

Sociální sítě

Před 115 lety se narodil první brankář našeho klubu František Albrecht. V týmu byl 4 sezony a odchytal cca 7 mistrovských duelů a...

Pár zápasů stihla i první liga, ve které působí několik hráčů Motoru na hostování. Jak se jim daří?hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Co čeká Motor v příštích dvou týdnech? Nejen to se dozvíte v článku. ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

50. narozeniny slaví bývalý útočník Miroslav Barus. V ČB 3 sezony, 150 zápasů, 41 gólů (4 v přesilovkách, 4 v oslabení, 4 vítězné...