ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.02.2020, Marek Baloun

CEB - CHO 4:3 - Z 0:3 a bez bodů na 4:3 a tři body za dvacet minut

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Byl to až pohádkový příběh. Budějovice na začátku druhé třetiny prohrávaly 0:3 a vypadalo to na jasný proces. Miroslav Holec ale dvěma brankami nastartoval obrat Motoru a nakonec David Gilbert skóroval vítězný gól a tři body nakonec Budvar arénu neopustily.

Do zápasu vstoupili lépe Severočeši, když se už dvě a půl minuty po úvodním buly prosadil Darby Llewellyn, který dorazil za Milana Kloučka střelu Dušana Žovince. Motor se snažil několikrát prosadit a byl i velmi blízko, na Dominika Pavláta ale recept nenašel. Naopak Chomutov mohl jít do dvoubrankového vedení. Petr Stloukal od modré nahodil puk do brankoviště, kde se strhla mela.

Ve druhé třetině se v Budvar aréně na branku čekalo ještě kratší dobu. Na trestnou lavici šel za špatné vhazování Adam Raška a čerstvá posila Nicholas Schauss se zkušenostmi z KHL propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Budějovice o tři minuty později inkasovaly ještě jednou, když střelu Nicholase Schause doklepl za bezmocného Kloučka Petr Stloukal. To už ale Jihočechy nakoplo a za dvě minuty přišlo snížení. Conor Allen nahodil od modré čáry, přičemž do jeho pokusu sáhl Miroslav Holec a Dominik Pavlát byl bez šance. Minutu a čtyřicet sekund před koncem třetiny přišel kontaktní gól. Jiří Šimánek jako zkušený matador ukázal své zkušenosti a ukázkově vymetl levý růžek soupeřovo branky.

V poslední dvacetiminutovce se radovali hlavně domácí fanoušci a příznivci jazykolamů. Tři minuty a třiatřicet sekund po buly se podruhé v utkání trefil do růžku Miroslav Holec. O pět minut později bouchly emoce v Budvar aréně znovu. David Gilbert doklepl za Pavláta odražený puk Martina Nováka. Motor tak dokonal monstrózní obrat a mohl se radovat z dalších tří bodů.

Ohlasy po zápasu

Václav Prospal, ČEZ Motor České Budějovice:

,,Měli jsme horší vstup do zápasu, soupeř se dostal zaslouženě do vedení. Nechtěli jsme prohrávat 0:3 po 25 minutách, ale dali jsme gól a to nás dostalo do hry. Začali jsme hrát a bruslit a nakonec ty góly přišly. Z naší strany to byl zápas, který měl play-off parametry. byly tam šarvátky a emoce mezi kabinami a jsme rádi, že jsme porazili takhle silného soupeře a dnes se ukázalo, že to bude do posledních zápasů nebezpečný soupeř.”

Miroslav Buchal, HC Piráti Chomutov: ,,Dvě třetiny to byl z naší strany výborný výkon. Pak jsme začali faulovat, tím jsme dostali domácí do hry. Ve třetí třetině jsme ztratili pohyb a začali jsme se bát o výsledek a domácí toho využili."

Sociální sítě

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...