ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.09.2012, Miroslav Mayer

CEB-LIB 4:1 - Rekord Ptáčka přinesl první vítězství v sezóně

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELd dokázali poprvé v sezóně naplno bodovat, když v Budvar aréně porazili Bílé Tygry Liberec 4:1. V brance hostů se představil Ondřej Pavelec, ale svým výkonem ho zastínil domácí Jakub Kovář, který chytal poprvé od svého zranění. Vydařila se tak oslava rekordního zápasu Františka Ptáčka.

Začátek druhého domácího zápasu HC MOUNTFIELD se nesl ve slavnostním duchu. František Ptáček nastoupil k zápasu číslo 1036 a blahopřát mu přijel i bývalý rekordman v počtu ligových startů Josef Řezníček. Diváci i hráči ocenili nového rekordmana potleskem a poklepáním holemi na led.

V obou brankách se diváci dočkali překvapení. V domácí brance stál Jakub Kovář a v brance Tygrů Ondřej Pavelec. Úvod zápasu byl velmi opatrný a žádné mužstvo si dlouho nevypracovalo žádnou šanci. První vzrušení přišlo při domácí přesilovce čtyři na tři. Domácí sice Tygry sevřeli před Pavelcem, ale Dejova rána jen proletěla brankovištěm. V pokračující přesilovce střílel od modré Aleš Kotalík a jeho ránu před Pavelcem stačil tečovat Pavel Kašpařík, puk přeskočil brankáře a skončil v brance. Tygři pak zlobili při přesilovce, kdy se Kovář zapotil při šanci Novotného a Dernera. Jihočeši uhodili ihned po konci oslabení, když druhou trefu přidal domácí obránce Peter Frühauf, který dostal přihrávku mezi obránce a poslal puk mezi nohy Pavelce. Tygři se ještě snažili do konce třetiny vstřelit kontaktní gól, ale domácím se podařilo nadějné vedení udržet.

Hned na začátku třetiny měl gólovou šanci Dej, ale z první trefil Pavelce. Další možnost měli Jihočeši při své druhé přesilovce, ale moc Pavelce nezaměstnali. Diváci příliš brankových příležitostí v prvních deseti minutách druhé části neviděli a hra byla oboustranně vyrovnaná. Největší šanci Liberce měl Petr Nedvěd, jehož bomba zazvonila o horní tyčku domácí branky. Hokejovou drzost mládí předvedl Tomáš Rousek, který se krásně uvolnil a dokázal i vystřelit. Diváci se po této akci probudili a ocenili akci potleskem. Ve druhé části však branka v Budvar aréně nepadla.

Ve třetí části se jako první ukázali hosté, když při vlastním oslabení zatáhl puk Nedvěd a dokázal ohrozit Kováře. Hra si držela stále stejnou úroveň. Tygři nedokázali skórovat ani při své další početní výhodě. Ke konci oslabení padl obětavě do střely Lukáš Květoň a z ledu se těžce zvedal. Postupně tlak Tygrů sílil, ale domácí se dokázali bránit. Navíc se jim povedlo i udeřit. Do přečíslení se dostali Pavel Kašpařík a sváteční střelec Martin Podlešák. Ten vytáhl Pavelce z branky a trefil puk mezi betony reprezentačního brankáře. Hosté nesložili zbraně a v oslabení měl gólovou šanci Michal Bulíř, ale Jakub Kovář ukázal, že formu má. Jenže o chvíli později se opět rozjel Michal Bulíř a tentokrát už Kovář neměl šanci. Liberec odvolal brankáře 2:42 vteřin před koncem zápasu a snažil se zdramatizovat koncovku. Domácí uklidnil Jiří Šimánek, který dovezl puk až do opuštěné branky. Jihočeši tak zaslouženě vybojovali své první body.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
07:21 Kašpařík Kotalík
13:04 Frühauf Rousek Červený
51:33 Podlešák Kašpařík Rousek
53:43 Bulíř Čakajík
57:58 Šimánek Kotalík

Střely na branku
MOU LIB
Květoň5
Kašpařík3
Ptáček2
Frühauf2
Soudek2
Šimánek2
Kotalík2
Rousek1
Langhammer1
Dej1
Knotek1
Podlešák1
Kolarz1
CELKEM24
Netík3
Výtisk2
Čakajík2
Derner2
Urban2
Kica2
Bulíř2
Bárta1
Štich1
Krejčík1
Dušek1
Vlach1
Nedvěd1
Čutta1
Jánošík1
CELKEM23

Statistika vhazování
MOU LIB
Podlešák2/2 - 100%
Soudek1/1 - 100%
Langhammer12/20 - 60%
Kašpařík13/22 - 59,1%
Kotalík9/17 - 52,9%
Dej1/2 - 50%
Knotek5/14 - 35,7%
CELKEM43/78 - 55,1%
Dušek4/6 - 66,7%
Nedvěd14/28 - 50%
Galamboš5/10 - 50%
Filippi4/8 - 50%
Víšek6/13 - 46,2%
Bulíř1/3 - 33,3%
Vlach1/4 - 25%
Urban0/1 - 0%
Krejčík0/2 - 0%
Kica0/3 - 0%
CELKEM35/78 - 44,9%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD LIBEREC
TOMÁŠ ROUSEK
Jakub Kovář
Peter Frühauf
MICHAL BULÍŘ
Tomáš Netík
Ondřej Pavelec
Ohlasy po zápasu
Peter Draisaitl (České Budějovice): "Po dvou porážkách to jsou pro nás velmi důležité body. Kluci utkání zvládli. Stále tam vidím nějaké taktické a poziční chyby, asi bude ještě chvíli trvat, než se nám je podaří odstranit. Důležité však je, že všichni naplno dřeli celých šedesát minut. Myslím si proto, že jsme si ty body zasloužili."

Marian Jelínek (Liberec): "První gól, který jsme obdrželi, byl relativně náhodný. Pak jsme se však zbytečně tlačili do soupeře, nebyli jsme dostatečně trpěliví a pouštěli jsme tím domácí do přečíslení. O tom, že za nás může Ondřej Pavelec nastoupit, jsme se dozvěděli až pár minut před rozcvičením. Ale na to se rozhodně nebudeme vymlouvat, tahle věc o výsledku nerozhodla. Jeli jsme sem s tím, že do poslední chvíle nebudeme vědět, jak to dopadne s brankáři."

Sociální sítě

Slečny, dívky, ženy, dámy, opět se na vás na hokeji těšíme a opět pro vás máme připravenou speciální cenu vstupenek, dárek a...

Motor jede! V letošní sezoně nebodoval zatím pouze jednou a poradil si i se snaživým nováčkem ze Sokolova. Všech 5 gólů a další...

#REPORT: Motor - @hcsokolov 4:1Nováček jsme porazili i díky dvěma brankám Lukáše Endála. bit.ly/31p6xrz

Vybojovali jsme to, nováčka @hcsokolov jsme porazili 4:1! ???? #CEBvSOK #chanceliga

×
×
Dnes v 16:15 | U17
ČEZ Motor Č. Budějovice
Technika Brno