15.01.2020, Marek Baloun

CEB - SLA 2:3p - Vyrovnaný zápas ztracen až v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Byla to bitva delší než šedesát minut, ale nakonec z ní odešli lépe Pražané. Motor pokaždé vedl, nedokázal ale využít tlak. Naopak ho potrápily tyčky na obou stranách, které sice Jana Strmeně několikrát podržely, Connoru Allenovi ale zabránily dvakrát rozhodnout zápas.

Skóre se v Budvar aréně otevřelo už ve třetí minutě. Lukáš Endál si po přihrávce od Alberta Michnáče najel do Michlajovo levého kruhu a prosadil se k zadní tyči. Na odpověď Slavie se však dlouho nečekalo. Necelé dvě minuty po Endálovi totiž Jaroslav Brož trefil jen Strmeňovy betony, než ale jihočeský gólman dokázal uchopit puk do lapačky, z druhé vlny se přiřítil exbudějovický Filip Vlček a bylo to 1:1. Oba týmy se pak předháněly v tom, kdo přidá druhou branku, slávistický Bílek ale v úniku místo prázdné sítě trefil horní tyčku a Endál po dobré přihrávce špatně trefil puk. Další branku jsme tak už neviděli.

Druhá třetina navázala na vyrovnanou hru z třetiny první. S tečí Šimánka po střele Babky od modré si Martin Michajlov ještě poradil, kotouč ale vyrazil jen na hůl Jana Kloze, který z první trefil odkrytý prostor. Na odpověď Slavie se tentokrát čekalo minut pět. Vítězslava Bílka si vybral pro přihrávku opět Filip Vlček a tečovaný puk zamířil Strmeňovi nad rameno - 2:2. Ani ve druhé třetině hala neviděla více než jednu branku a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina gól ani přes dobrý tlak Budějovic neviděla a přišel na řadu nastavený čas. Ten ukončil po dvou minutách a devatenácti vteřinách Martin Ondráček, když dorazil za Strmeně odražený puk.

Václav Prospal (Motor): "Zasloužená prohra. Od první minuty jsme byli ve všem horší než soupeř. Můžeme být rádi, že máme alespoň jeden bod za prohru v prodloužení. Bezprostředně po zápase pro to žádné vysvětlení nemám, musíme se podívat na video. Ale určitě jsme neodehráli dobrý zápas."

Miloš Říha mladší (Slavia): "Čtyřicet minut jsme měli výborný pohyb a dostávali jsme se i do šancí. V první třetině jsme třikrát nastřelili tyč. Třetí třetinu jsme špatně začali, dostali jsme se pod tlak, ale do vyložených šancí jsme domácí nepouštěli. Vyhráli jsme zaslouženě."

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....