11.12.2023, Adam Černý

JUN: CEB - PRE 2:3 - Junioři se výsledkově trápí, padli i doma s Přerovem

Junioři českobudějovického Motoru neprožívají dobrý start do druhé části sezony. Motoráci po dvou porážkách padli i v pondělním klání s Přerovem, který si z jihu Čech odváží za těsnou výhru 3:2 plný počet bodů. Na straně domácích se dokázal gólově prosadit Filip Petrásek a kapitán Richard Pitel.

Jihočeši byli v úvodu výrazně aktivnější, napadali Přerov a hostům dlouhou dobu nic nedovolili. Potvrdit svojí převahu mohli po necelých čtyřech minutách, kdy hosté hráli v šesti a nabídli domácím početní výhodu. Tu však svěřenci trenéra Skuhrovce využít nedokázali a postupně se začali osmělovat i hosté. První polovina úvodní dvacetiminutovky však vyzněla jednoznačně lépe pro domácí celek. Byli to však Přerovští, kdo se ujal vedení v zápase. Při přesilové hře se nejlépe před Maříkem zorientoval Tobiáš Kuchta. Hra se postupně srovnala, pomohly k tomu i další početní výhody. Ještě do první sirény měli k dispozici dvě hosté, domácí jednu. Ani jeden z celků však nedokázal pohnout se stavem, který svítil na ukazateli skóre.

I do druhé periody lépe vstoupil Motor, Vojtek v brance Přerova se rozhodně nenudil. Ve 25. minutě však dokázal ujet domácím zadákům Hanák, který byl při zakončení faulován a sudí tak nařídili trestné střílení. To za hosty provedl Matěj Halík a udělal to parádně. Nad ničím nepřemýšlel a přesnou ranou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. O dalších třiadvacet sekund později navíc hasil další příležitost hostů Willmann a hosté mohli ještě své vedení navýšit. V oslabení ale naopak vykřesali kontaktní branku domácí, prvním úspěšným střelcem českobudějovického celku v zápase se stal Filip Petrásek. Ve 29. minutě musel dvě nebezpečné situace likvidovat Mařík, v obou případech zahrozil Hlávka, avšak domácí brankář byl připraven se svými betony. Ze zbylých deseti minut druhé třetiny domácí hned šest proseděli na trestné lavici. Šanci na srovnání měli při své přesilové hře po faulu Tomigy, pálili Humeník a následně Sochor. Vojtek však těžil z práce svých zadáků, kteří mu vždy nechali volný výhled a strážce hostující svatyně stačil pokusy domácích útočníku pokrýt. Do konce druhé části navíc Přerovští dokázali ještě odskočit. Patrik Hyža si převzal v rychlosti kotouč, zbavil se strážce a s odrazem o břevno poslal kotouč přesnou ranou do sítě. Ještě hůře mohlo být pro domácí při oslabení po faulu Šimona. Hosté totiž pár sekund před druhou sirénou sehráli krásnou kombinaci, kterou zakončoval Kuchta. Hostující útočník tentokráte proti Maříkovi neuspěl, domácí brankář se skvěle přesunul a betonem jeho zakončení z otočky zlikvidoval. I přesto si však Hanáci nesli do třetí části dvoubrankové vedení.

Do třetí části vlétli domácí jako uragán. Po necelé minutě zůstal před Vojtkem volný Humeník, ale domácí útočník nedokázal přehodit už téměř položeného brankáře Přerova. Snížení se Motor dočkal ve 44. minutě. Na tečovanou ránu Hocha dokázal ještě Vojtek reagovat, na dorážku kapitána Richarda Pitla už byl však krátký. O minutu později pálil Lukáš, jeho ránu vyrazil hostující brankář před sebe, kde však Adam Sochor nedokázal přesně zamířit ve velké příležitosti. Domácí se tlačili dopředu, tím pádem ale vznikali mezírky v jejich defenzivě. Po jednom z protiútoků pálil Hlávka pouze do tyče. Motoráci po celé utkání měli velký problém protlačit se přes urputného a dobře silově vybaveného soupeře do více vyložených šancí. I ve zbylém průběhu si českobudějovický celek vytvořil řadu náznaků, se vším si však Přerovští v čele s brankářem Vojtkem dokázali poradit. Naopak Hanáci mohli ještě navýšit skóre v poslední minutě, kdy úplně před Maříkem zůstal volný Mašek. Hostující útočník si roztáhl českobudějovického brankáře, avšak Mařík ještě stačil reflexivně vytasit svůj beton. V dalším průběhu už ale Vojtek ohrožen nebyl, Motor ani nedostal prostor k odvolání Maříka, a tak po závěrečné siréně zavládl smutek na domácí straně. Tým Radima Skuhrovce prohrál i třetí utkání ve skupině o play-off a aktuálně se krčí na posledním místě nejvyšší soutěže. O první body vyrazí Jihočeši zabojovat ve čtvrtek do Pardubic.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Pokud budeme trávit tolik času na trestné lavici, tak asi nebudeme úspěšní. Celé utkání jsme pouze dotahovali, i když jsme si nějaké šance vytvořili, tak jsme nebyli schopní je proměnit. Soupeř byl v proměňování lepší než my, a proto vyhrál."