ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.09.2017, Karel Svoboda

JUN: CEB - SLA 2:3 - Nevyužité přesilovky zapříčinily prohru

ČESKÉ BUDĚJOVICE — V dnešním zápase byl k vidění poměrně vyrovnaný zápas. Bohužel pro Budějovické, kteří nedokázali zužitkovat mnoho příležitostí v podobě poskytnutých přesilových her, si výhru odvážejí Pražané.

V první třetině byl k vidění v Budvar aréně poměrně svižný hokej, kterému dominovaly výkony obou brankářů. Zatímco největšími šancemi domácího celku byly samostatné úniky Doktora a Dančišina, Slávisté hrozili několika nebezpečnými střelami z bezprostřední blízkosti. Žádná ze střel se ale neujala a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině nejprve domácí využili nabídnutou přesilovou hru, když rychlou kombinaci po deseti sekundách ukončil Stanislav Dosek přesnou střelou mezi Veckovy nohy. V další přesilovce domácích ale hbitý Jaša dokázal vyvézt kotouč až do útočného pásma a přesně načasovanou přihrávkou vybídnul Davida Šteinera ke srovnání skóre. Do konce třetiny byly k vidění ještě některé šance, ale skóre se již nezměnilo.

Na začátku druhé třetiny vymetl Ondřej Šulek pavučinky v pravém horním rohu Veckovy svatyně a s domácími ambicemi to vypadalo nadějně. Odpověď Slávistů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Minutu po vedoucí brance si David Šteiner najel na ideální přihrávku mezi kruhy a svižnou střelou zápěstím pod horní tyčku srovnal stav skóre. O několik minut později vyrazil Březina dalekonosnou střelu Meloviče pouze před sebe a nikým nehlídaný Daniel Kolouch otočil skóre ve prospěch Pražanů. Po vedoucí brance převzali na nějaký čas iniciativu hosté. Domácím nelze upřít snahu o srovnání stavu, ale veškeré šance buďto pochytal pozorný Vecka nebo skončily střelou mimo branku. Jelikož domácí nevyužili ani závěrečnou power-play, odvezli si všechny tři body hostující hráči.

Ohlasy po zápasu

Ladislav Kolda (CEB): Byl to vyrovnaný zápas. Rozhodly naše neproměněné šance, nevyužité příležitosti v přesilovkách, zejména v těch 5 na 3. V první třetině jsme jeli sami na bránu a kdybychom proměnili, mohli jsme odskočit. Bohužel to se nepovedlo. Pokaždé když jsme se dostali do vedení, tak jsme poměrně rychle inkasovali, poprvé dokonce při naší přesilovce. Naše střelecká nemohoucnost dnes rozhodla. Slavia byla zkrátka efektivnější než my.

Milan Antoš (SLA): Výtečný výkon. My jsme čekali, že Budějovice budou výkonnostně podobně jako my. Přestože jsme hráli často v oslabení, dokázali jsme zde bodovat. Druhá třetina asi rozhodla o osudu zápasu, kdy jsme dokázali ubránit oslabení 3 na 5. Dnes rozhodly přesilovky.

Sociální sítě

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Paráda! České Budějovice totiž zvítězily na ledě Vsetína 3:0 a už podruhé v letošní sezóně dokázaly vynulovat útočnou sílu...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

×
×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC Stadion Litoměřice
ČEZ Motor Č. Budějovice