ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.03.2019, Denisa Józsová

JUN: CHM - CEB 3:1 - Juniorům se boje v play off začínají vzdalovat

Junioři už za sebou mají dvě utkání z šesti a s jejich případným postupem do play off to nezačíná vypadat dobře. Po čtvrteční prohře totiž jeli na led Chomutova, kde padli 1:3. Do konce bojů o play off už jen čtyři západy, takže České Budějovice budou muset zabrat. O jedinou čestnou branku se postaral Aleš Řezáč.

Utkání začalo z obou stran hodně aktivně a nevyužitými šancemi – Stanislav Vrhel z hranice brankoviště trefil jenom brankáře, na druhé straně Jaroslav Pouzar neuspěl z prostoru mezi kruhy. Když Piráti ubránili přesilovku, Petr Chlán vzal situaci do svých rukou a individuální výjezd z rohu zakončil ránou na první tyčku – 1:0. Na začátku deváté minuty se Aleš Řezáč protáhl po pravém křídle a přesilovkovou trefou do horních pater branky srovnal – 1:1.

O chvíli později Chomutovští vytěžili opětovné vedení z tlaku do brány, když po Ouřadově dorážce skóroval Tomáš Koblížek – 2:1. Třicet vteřin před sirénou Vojtěch Krcho přihrál přes brankoviště na Ondřeje Vaculíka, jehož neskutečně vychytala domácí jednička, takže radost Motoru byla předčasná.

V úvodu prostředního dějství museli Piráti do čtyř, jenomže duo Petr Chlán – Kryštof Ouřada nadělali českobudějovické obraně hodně starostí. Před polovinou utkání Motor odčinil předchozí zaváhání, když bez větších problémů ubránil oslabení a držel naděje na body. Ve 37. minutě se k volnému puku mezi kruhy hnali Daniel a Matyáš Svobodové, nakonec odešel vítězně brankář hostů, který svou klec za pomoci spoluhráčů uhájil.

Po pěti minutách hry v závěrečné periodě Dominik Pavlát ukázal svou sílu, když se přesunul od tyčky na druhou stranu a sebrala Janu Tlačilovi jasný gól. České Budějovice měly v závěrečné části územní převahu, kterou ale ve srovnávací branku nedokázali přetavit.

V 57. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Vojtěch Krchko našel křižně Jana Tlačila, kterému ale puk poskočil, takže nemohl střílet do prázdné. Na druhé straně se blýskl Kryštof Ouřada, jenž akci ze středního pásma zakončil kličkou mířenou mezi betony – 3:1.

Více než minutu do konce Motor odvolal gólmana, což mohl potrestat Stanislav Vrhel, který však pár vteřin pře závěrečnou sirénou raději zvolil zvratnou kličku než případný icing.

Ohlasy po zápasu

David Kočí (Piráti Chomutov): „Kluci chtějí vyhrávat. Tým se dal v poslední době do kupy, každý maká na sto procent a plní všechny taktické pokyny. Navíc do zápasů dávají kluci pracovitost a srdíčko. S tím jsme spokojení a s výhrou proti Českým Budějovicím taky. Zápas nebyl jednoduchý. V první třetině jsme na ně vletěli a měli jsme více ze hry, pak se to srovnalo. Ve třetí třetině byl lepší soupeř, tlačil nás, ale měli jsme hráče docela dobře pokryté a zvládli jsme je ubránit.“

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): „Je to škoda, protože nám utekla první třetina, která rozhodla. Nastoupili jsme velice nekoncentrovaně, dostali jsme dva góly a v takových zápasech rozhoduje každá minuta a každý detail. Potom už jsme to nezvrátili a neubojovali. Myslím, že nevyhrál lepší tým.“

Sociální sítě

Hokejisté mají za sebou soustředění ve Frymburku i páteční testování.??bit.ly/2Y3lZIe

Poslední část testování je v plném proudu. Cooperův běh - za 12 minut musejí kluci uběhnout 3000m. #cooper #testing #running

Na wingate testech jsou dnes poslední hráči - Jan Tlačil a Ben Hawerchuk. Hráče ještě dnes čeká Cooperův běh. #preseason #wingate...

Dneska probíhají fyzické testy. #fyzicketesty #benchpress #shyby #preseason