28.08.2023, Michal Špírek, Ondřej Gajdáček, foto: hcbilitygri.cz

Juniorka i přes tlak ve třetí třetině odjela z Liberce s prázdnou

Po úvodní výhře zajížděli junioři do Liberce. Do vedení je poslal z dorážky Pospíchal, ale častá vyloučení Motoru v první polovině duelu nakonec Liberec potrestal dvěma využitými přesilovkami. Výkon českobudějovických hráčů měl stoupající tendenci a ve třetím dějství se hnali za srovnáním. Liberecký gólman ale hostům skórovat nedovolil a Motor tak tentokrát padl.

Do první periody lépe vstoupili Tygři, kteří se hned po úvodním buly hnali do útočného pásma. Také právě Liberečtí dostali výhodu první přesilové hry. V ní se k nebezpečné střele dostal Král, jehož vychytal pozorný gólman hostí. Českobudějovický gólman Mařík dělal tygří útočné letce problémy i nadále, neboť i druhá přesilová hra zůstala bez využití. Ve 13. minutě si liberecká obrana nepohlídala Daniela Kotouse, který se tak dostal za jejich záda a upaloval sám na Hambálka. S první střelou neměl liberecký gólman problém, ovšem následná dorážka Petra Pospíchala si už cestu za jeho záda našla. Domácí junioři se i nadále hnali za vyrovnáním, ale na českobudějovického Maříka v první třetině hledali recept jen těžko.

Zatímco Motoru vyšla střelecky první dvacetiminutovka, tak ta druhá patřila tygřím střelcům. Juniorům se podařilo vyrovnat skóre hned na úvod, kdy se v závěru přesilovky napřáhl Michal Koštoval a vyslal nechytatelnou ránu za záda Maříka - 1:1. Na startu 28. minuty bylo pro Liberec ještě lépe. Výborně hrající Král našel svou přihrávkou nikým nehlídaného Lukáše Plose, který z bezprostřední blízkosti prostřelil českobudějovického brankáře mezi betony a strhl vedení na stranu Tygrů. Také Budějovičtí si vypracovali nemálo šancí, ovšem všechny zůstaly bez využití. Nejvíce je pak mohl mrzet neproměněný únik tří na jednoho.

Hosté své snažení nevzdávali ani ve třetí třetině a i nadále dotírali na libereckou branku. Vojtěch Hambálek měl plnou lapačku a betony práce po celé závěrečné dějství. V 55. minutě vymyslel Hois při přejezdu do útočného pásma výtečnou přihrávku na Petra Gajdu, jehož parádní střela skončila až za zády gólmana Jihočechů, a Tygři tak šli do dvoubrankového vedení. Na výsledku už nic nezměnila ani závěrečná power-play hostí a tygří dvacítka si připsala další tři body po výhře 3:1. Motor po výhře nad Plzní musel skousnout první porážku.

Richard Lobo (trenér Liberce): „Zápas byl velmi podobný tomu, který jsme sehráli v Hradci. Mělo to úžasné tempo od začátku až do konce. Dařilo se nám držet se na puku, k výhře jsme si navíc pomohli dvěma přesilovkovými góly, což je vždy pozitivní. První dvě třetiny jsme zvládli skvěle, v té třetí jsme se o to začali lehce bát, takže na tom musíme po té psychické stránce trošku zapracovat. Příště by se mohl soupeř dostat více do hry a ve výsledku bychom ten zápas mohli ztratit.“

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Bohužel se nám nepodařilo navázat na vítězství z předešlého utkání. Do zápasu jsme tentokrát nevstoupili s takovou energií a pohybem. V průběhu třetiny se to zlepšovalo a podařilo se nám jít do vedení. Jenomže, jak už jsme ostatně předesílali v hodnocení minulého utkání, vyloučení nás můžou stát zápas a Liberec nás v tom dnes potrestal. Ve třetí třetině se naše hra diametrálně zlepšila, měli jsme lepší pohyb, dohrávali jsme soupeře a měli jsme z toho několik šancí, které jsme zatím bohužel nebyli schopní proměnit. Já ale věřím, že se nám to v brzké době bude dařit. Když už jsme pak trochu otevřeli hru, potrestal nás soupeř třetím gólem a o zápase bylo v podstatě rozhodnuto. S kolegy jsme řekli klukům, že se nemají za co stydět, že nesložili zbraně a celý zápas odmakali. Teď je důležité nevěšet hlavy a připravit se na další utkání. Do toho už ale bude zapotřebí vstoupit a udržet naší hru šedesát minut tak, jakou jsme ji předvedli dnes ve třetí třetině."