16.11.2023, Michal Špírek

Juniorka zabodovala, udolala dosavadního lídra tabulky!

Liberec byl před utkáním v Budějovicích na prvním místě tabulky. Skuhrovcovi svěřenci se ale soupeře nezalekli a bojovným výkonem si vysloužili tříbodovou odměnu po výhře 4:2. Dvěma góly přispěl k výhře Filip Petrásek.

Motor po reprezentační pauze vyzval v Budvar aréně juniorku Liberce, která do zápasu vstupovala jako lídr extraligy juniorů, respektive její skupiny Západ. Domácí gólman Mařík se musel mít rychle na pozoru, když už po 38 sekundách Motor fauloval. Liberec měl v dalších minutách střeleckou převahu, domácí ale uhájili čisté konto, ve 12. minutě naopak sami výrazně zahrozili, ale ze skrumáže před Hambálkem se Budějovičtí neprosadili. První třetina přinesla bojovný hokej, ve kterém nebylo na šance místo.

Ani druhé dějství dlouho nenabízelo žádnou vyloženou příležitost. Ve 29. minutě se ale poprvé provinili proti pravidlům i Liberečtí a Motor toho využil ke vstřelení úvodní branky, za Hambálkova záda dostal puk Petr Placek. Jenomže za necelé dvě minuty bylo srovnáno. To Plos našel pěknou nahrávkou Mikuláše Jenčovského, který rychlou ranou rozvlnil síť za Maříkovými zády. A v čase 35:34 se opět měnilo skóre. Budějovičtí po minele hostujícího beka parádně zakombinovali v útočném pásmu, nabito dostal Štěpán Hoch a prostřelil Hambálka - 2:1. Ještě před sirénou byl po nevybíravém zákroku vyloučen do konce zápasu liberecký Hrabčák za faul kolenem.

Juniorka Motoru si s pětiminutovou přesilovkou nevěděla rady. A krátce po konci oslabení se dokonce prosadili Tygři. Průšek nechal puk za sebou pro Petra Janatu, který měl spoustu času na to zamířit k tyči a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování se nemýlil - 2:2. Motor ale toužil po bodech a i potřetí šel do vedení. Ve 49. minutě se o to zasloužil Filip Petrásek, který byl na brankovišti duchapřítomný po nepovedeném Hambálkově zákroku proti Sochorově lehkému nahození - 3:2. Liberec posléze nevyužil přesilovku a už v 58. minutě hostující kouč odvolal brankáře a Tygři to zkoušeli v šesti. Filip Petrásek se ale v poslední minutě neohroženě pustil proti přesile, probil se skrz dva obránce a zasunul puk do opuštěné brány - 4:2. Motor tak získal cenný skalp dosavadního lídra tabulky.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Jsme strašně rádi za vítězství proti takhle silnému soupeři. Výhra se ale nerodila lehce. Během zápasu se nám nepodařila ani dlouhá přesilová hra, ale na druhou stranu musím hráče pochválit, protože předvedli zodpovědný výkon, od začátku do konce jsme si naší pílí a bojovností šli za vítězstvím. Strašně cenné tři body, teď nás ale čekají další těžká utkání. Už jdeme opravdu střídání po střídání, třetinu po třetině, utkání po utkání. Takže zítra zase potrénujeme a další zápas nás čeká v Litvínově."