ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.03.2018, Denisa Józsová

SDO: PLZ - CEB 2:0 - Starší dorost padl a obsadil čtvrtou příčku

Starší dorostenci jeli v posledním hracím kole nadstavbové skupiny na plzeňský led. Ještě jeli zabojovat o třetí místo, jelikož včera Indiáni na domácím ledě padli se Salcburkem. Hrál se zajímavý hokej, ve kterém domácí nakonec vstřelili dvě branky ve třetí třetině, zatímco Motor se neprosadil ani jednou. Celkově tedy obsadil čtvrtou příčku v nadstavbové skupině.

Utkání začalo pěkně od podlahy a již po necelých dvou minutách hry nastřelil vzdálenější tyč z pravého kruhu Čížek. Poté se dostal k teči Šafářova pokusu od modré na brankovišti Toman, ale zamířil mimo. Vzápětí se prohnal podél levého mantinelu do útočné třetiny Beránek, napřáhl na kruhu, Altrichter povolal do zbraně vyrážečku. Následně dokonce i začaroval kouzelnou hůlkou – tedy hokejkou – když na brankovišti dorážel Čížek. Na druhé straně se zase před Svobodou zjevil Lang, ten oba pokusy plzeňského forvarda vytěsnil. Když se těsně před první sirénou neurodila branka ani z řady vyloučení, odcházelo se do kabin za bezgólového stavu.

Prostřední dějství načal Přikryl u pravé tyče po pasu Matiáška od modré, Svoboda však mezírku mezi betony nenechal. Hosté odpověděli Beránkem, který se řítil sám na plzeňskou svatyni od pravého mantinelu, jenže přestřelil. V polovině utkání neudeřil ani Lang dorážkou na brankovišti, přestože muž s maskou Motoru již ležel na ledě. Z podobného místa skóre nepohnul ani Šiller v oslabení. Poté se do puku opřel Toman z pravého kruhu z první, síť rozvlnil pouze z boku. V závěru třetiny ještě Lang minul zařízení bekhendem z mezikruží a Hasman nevyzrál na beton Svobody z vrcholu brankoviště.

Poslední dvacetiminutovku načal Lang dvěma pokusy, na Svobodu si ale nepřišel jak z pravého, tak i levého kruhu. Kolda to zase zkoušel z mezikruží, rovněž skóre nepohnul. Podobně si vedl i Silný, jenž střelou přes obránce našel pouze připravenou náruč Altrichtera. Pak již udeřilo. Martin Lang vlétl do pásma, vypálil z pravého kruhu a vymetl pavučinky v bližším horním růžku. Z osmadvacet vteřin navíc ve výhodě udeřil Jaroslav Krýner a Plzeň byla rázem v trháku. O rychlou odpověď se dělovkou od modré pokusil Kubík, brankář indiánů zasáhl betonem. Více než minut před koncem zápasu zkusili hostující trenéři hru bez brankáře, ale drama již modrobílí nepřipustili. Po základní části tak skončí třetí, hosté čtvrtí.

Ohlasy po zápasu

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): “Po včerejším velmi těžkém utkání, které jsme prohráli o gól, jsme se do hry těžko dostávali. Ale postupem času jsme se zlepšovali a třetí část byla z naší strany nejlepší. V ní jsme dali dva góly a zápas vyhráli, myslím si, že i zaslouženě.”

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): “My jsme sem přijeli poprat se o třetí místo. Ale nedali jsme gól a to se pak nedá bodovat. Soupeř byl kvalitní, šance proměnil a to rozhodlo.”

Sociální sítě

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…

Jakub Babka se s námi podělil o postřehy z letní přípravy či ze svého zahraničního angažmá.hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Představení jedné z letních posil ZDEŇKA DOLEŽALA ??. Bývalý forvard @HCSlavia mohl českobudějovický dres oblékat už v lednu, ale...

Před 10 lety zemřel skvělý obránce Miroslav Dvořák. V Motoru 12 sezon (8 jako kapitán), 431 zápasů (66+134). Byl u postupu 1970 a...