MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.04.2020, Filip Kortus

Chceme hráče rozvíjet po dovednostní stránce, říká Adam Vylíčil

O uplynulé sezoně mladších žáků Motoru hovořil jejich hlavní trenér Adam Vylíčil, který v rozhovoru popisoval, na čem se svými svěřenci pracovali a co jim nejvíce pomohlo. Pozastavil se i u výkonů Václava Nedorosta mladšího, který byl lídrem týmu. "Byla radost ho sledovat. Při tréninku a zápasech vždy makal na 100% a šel ostatním příkladem," řekl o mladém talentu.

Jak hodnotíte uplynulý ročník mladších žáků?
Sezonu hodnotím pozitivně, hráči udělali velký kus práce. Měli jsme silnou soutěž a odehráli jsme kvalitní zápasy. Jsem rád, že jsme byli schopni sehrát i vyrovnané zápasy se silnými soupeři. Kluci se přesvědčili, že se správným nasazením a týmovým výkonem můžou hrát s kýmkoliv.

Co byste z celého ročníku nejvíce vyzdvihl?
Celkový vývoj týmu. Kluci postupně začali fungovat jako tým a to jak na ledě, tak i mimo něj. Zlepšil se především jejich přistup k tréninku. Přesvědčili se, že pokud v tréninku budou pracovat na 110%, tak se jim to v zápase vrátí. Poznali, že nic není zadarmo. Získali větší sebevědomí a při zápasech se nebáli udělat chybu, chtěli tvořit a hrát. V určitých zápasech kluci ukázali charakter a vnitřní sílu týmu.

Na jakých činnostech jste nejvíce pracovali?
Na ledě jsme se zaměřovali především na zlepšení dovedností, technice bruslení, vedení kotouče nebo zakončení. Dále na řešení situací jeden na jednoho a hodně jsme se věnovali hře. Jak na celém kluzišti, tak i na malém prostoru. Chtěl jsem, aby to kluky bavilo a chodili na zimák rádi. Vyžadoval jsem po nich, aby ke všemu přistupovali a makali na 110%. Na suchu jsme se zaměřovali především na obratnost, míčové hry, zesílení středu těla a kompenzaci. Kompenzační cvičení měla na starosti fyzioterapeutka Andrea Veselá, která s kluky taky udělala kus práce. Mimo led s námi ještě pravidelně spolupracoval Lukáš Mareš (klubový mentální kouč). Společně jsme se scházeli na týmových workshopech a naší snahou bylo vytvořit dobrý kolektiv, který bude spolupracovat a tahat za jeden provaz. Naším cílem není pouze vychovávat hokejisty, ale také slušné lidi se správnými hodnotami.


Konečná tabulka


Výsledkově jste si sezonu představovali jinak?
Z hlediska výsledků se nám sezona moc nepovedla, ale v této kategorii pro nás nejsou výsledky důležité. Chceme hráče rozvíjet po dovednostní a hokejové stránce, aby se nebáli hrát a tvořit. Samozřejmě, jako každý trenér chci vyhrávat, ale ne za každou cenu. Pro mě je prioritou rozvoj hráčů, nikoliv hra na výsledky. Věřím, že pokud hráče budeme dovednostně rozvíjet, tak výsledky časem přijdou.

Co jste říkal výkonům Václava Nedorosta mladšího?
Byla radost Vencu sledovat, na ledě byl lídrem týmu. Při tréninku a zápasech vždy makal na 100% a šel ostatním příkladem. Má velký potenciál, je nesmírně soutěživý, pracovitý a je vidět, jak hokejem žije a baví ho. Ke všemu je ještě skromný, kamarádský a slušně vychovaný. Doufám, že mu to vydrží.

Myslíte si, že je možné, aby už v příští sezoně okusil extraligu dorostu?
Myslím si, že je to ještě moc brzy. Venca je ročník 2008, v dorostu teď budou hrát ročníky 2004 a 2005 a to je moc velký skok. V dorostu jsou velké fyzické rozdíly a myslím si, že by to Vencovi spíš uškodilo, než prospělo.

Jakou kategorii budete trénovat příští rok?
Příští sezonu budu pokračovat u kategorie ročníku 2007.

Plánujete na základě vládních opatření začít v červnu hromadně trénovat?
Řešíme to s trenéry, ale bohužel je to věc, kterou neovlivníme. Kluci mají na doma individuální tréninkové plány. Bohužel nám momentálně zbývá pouze čekat a postupovat podle vládních nařízení. Jakmile to bude možné, tak začneme s tréninky.


Statistiky hráčů


Sociální sítě

Proti @HCSpartaPraha nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz

Již za pár hodin nás čeká retroutkání proti pražské @HCSpartaPraha ?? jak se vám líbí retrodresy, které jsou vzpomínkou na dosud...

Dnes nás čeká výjimečný zápas, a tak vychází i výjimečný HOKEJKLUB věnovaný největšímu úspěchu historie českobudějovického...

Již zítra se od 17 hodin představí na ledě Budvar arény pražská Sparta!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…