MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.02.2021, Tisková zpráva

Šest hráčů s novými smlouvami

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ozamování nových posil může přijít až po sezoně, ale podpisy smluv s hráči stávajícího kádru probíhají průběžně. První šestice, která má kontrakty v týmu MADETA MOTOR České Budějovice pro následující ročník Tipsport extraligy, už je jasná. Podepsáno má brankář, trojice obránců a dva útočníci. Vyjednávání pochopitelně pokračuje i s mnoha dalšími hráči, jejichž jména budeme oznamovat v následujícím období. Na které hráče se tak můžete těšit i v příští sezoně?
Smlouvu na sezonu 2021-22 podepsal brankář Jan Strmeň. Ten v posledních zápasech dostává od trenéra Prospala hodně příležitostí a neustále si vylepšuje extraligová čísla. Na jihu Čech už se zabydlel a může tak přidat i svou čtvrtou sezonu v dresu Motoru.

Do obrany má Motor nově podepsanou už trojici hráčů. Nejzkušenějším borcem s novou smlouvou je americký bek Conor Allen, který momentálně hostuje v Mladé Boleslavi. Pro příští ročník se ale vrátí na jih Čech a bude k dispozici novému trenérovi. Bude to pro hráče se zkušenostmi z NHL už čtvrtá extraligová sezona. Další dva podepsaní obránci jsou zejména příslibem do budoucnosti. Dvacetiletý Ivan Lytvynov má velký ofenzivní potenciál, letos sbírá první extraligové ostruhy a v příštím ročníku už by měl nabyté zkušenosti potvrdit. Ještě o rok mladší talent Šimon Kubíček vlétl do extraligy naprosto bez respektu. Hned ve své debutové sezoně dostává na ledě nejvíc prostoru ze všech juniorů v soutěži, v průměru hraje přes 20 minut za utkání! Nyní má jistotu smlouvy i pro ročník 2021-22.

A talentovaní mladí hráči nebudou Motoru chybět ani v útoku. Smlouvy pro následující sezonu už získali dva benjamínci sestavy kouče Prospala. Devatenáctiletý odchovanec Martin Beránek přidá už čtvrtou sezonu v dresu A týmu. A o další kontrakt si v posledních zápasech hlasitě řekl i další odchovanec, dvacetiletý Matěj Toman. Oba dva dostanou šanci přesvědčit o svých kvalitách i nový trenérský tým.

První šestice pro následující ročník je jasná, ale je to pochopitelně úplný začátek. Tvorba extraligového kádru pro sezonu 2021-22 intenzivně pokračuje.
Sociální sítě

Dnes je to 85 let od postupu do 1. ročníku naší ligy. Ve velmi silné Jihozápadní divizi nechal za sebou všechny soupeře.O...

Jihočeši letos na Severočechy nevyzráli ještě ani jednou. To se potvrdilo i v posledním duelu, ve kterém pod Ještědem padli...

V liberecké Home Credit aréně nastoupíme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz

40. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický obránce Richard Jareš. Na jihu Čech hrál 1 sezonu, celkem 27 zápasů, v nichž si...