ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.05.2013, Miroslav Mayer

Nejpilnějším střelcem v Budvar aréně byl Aleš Kotalík

Č. B u d ě j o v i c e - Znovu se poohlédneme za uplynulým ročníkem Tipsport extraligy, abychom se podívali, kdo z hráčů HC MOUNTFIELD byl nejčastějším střelcem v Budvar aréně a jak se dařilo domácímu celku oproti hostujícím mužstvům. Nejvíce střel na branku letos vyslal Aleš Kotalík, který se jediný dostal přes hranici sta střel.

Můj dům – můj hrad, letos v Budvar aréně neplatilo

Jestliže nebývalo zvykem vozit z Českých Budějovic body, letos to tak úplně neplatilo. Po delší době Jihočeši skončili v tabulce domácích zápasů až ve druhé polovině. V základní části byli budějovičtí dokonce třetím nejhorším týmem jen z lehce aktivní bilancí.

26 zápasů - 13 vítězství, 2 výhry v prodloužení, 1 porážka v prodloužení a 10 porážek, skóre 75:69 a 44 bodů.

Oproti loňské sezóně sice dali domácí v Budvar aréně o pět branek více, ale získali o osm bodů méně. Navíc také dostali o devět branek více. Jen ve dvou zápasech dokázali hosté hráče HC MOUNTFIELD přestřílet! Podařilo se to až ve 36.kole Plzni a to v poměru 33/29. O dvě kola později to dokázal ještě Litvínov v poměru 31/29. Blízko byl ještě hned ve druhém domácím zápase Liberec, kde Jihočeši vystřelili jen o jednu střelu více. Nejvíce střel bylo k vidění v play-off v rekordním zápase s Vítkovicemi a to hned 143 s jasnou převahou domácích 96/47.

O tom, že se v Budvar aréně hrál útočný hokej, hovoří i to, že jen čtyři zápasy nabídly méně než padesát střel na branku. Ve dvou bylo k vidění jen 45 střel. Domácí jen v šesti případech vyslali na bránu soupeře méně než třicet střel za zápas. Celkový poměr střel byl 1104:748. Celkem tedy viděli diváci v Budvar aréně 1852 střel na branku, z nichž 144 skončilo v brance. Což dává téměř osmi procentní úspěšnost střelby.

Alespoň jedné střely na soupeřovu branku vyslalo letos 34 hráčů, loni 27. Pozoruhodnou bilanci má obránce Tomáš Prokop, když jediná jeho střela na branku skončila v síti plzeňského gólmana. Všech osm střel Radka Martínka bylo zaznamenáno v jednom zápase.

Střely na branku v Budvar aréně týmu HC MOUNTFIELD

Útočníci           Obránci
Aleš Kotalík    101      František Ptáček 75
Lukáš Květoň    81      René Vydarený   63
Rastislav Dej    70      Bohumil Jank   38
Jiří Šimánek    69      Roman Vráblík   35
Tomáš Mertl     54      Tomáš Harant   33
Jakub Suja     49      Peter Frühauf   32
Jakub Langhammer  45      Andrew Ference  29
Martin Hanzal    40      Michael Kolarz  19
Martin Podlešák   39      Radek Martínek   8
Milan Michálek   33      Stanislav Dietz  5    
Radek Knotek    33      Tomáš Prokop    1
Rudolf Červený   32      Lukáš Kříž     1
Václav Prospal   30      Milan Toman    1
Ladislav Kohn    26                   
Michal Švihálek   14
Tomáš Rousek    13
Vladimír Škoda   10
Pavel Kašpařík    7
Lukáš Luňák     7
Robin Soudek     6
Jakub Marek     5

Tým HC MOUNTFIELD vstřelil doma celkem 80 branek včetně předkola play-off. To je průměrně 2,75 branky na zápas, loni to bylo je 2,5. Do soupeřovi sítě se trefilo hned dvacet hráčů. Žádný z nich se netrefil v jednom zápase třikrát, ale dva hráči(Prospal, Michálek) dali dvakrát po dvou brankách. Nejlepšími střelci na domácím ledě byli Milan Michálek a Jiří Šimánek, oba se trefili celkem osmkrát.

Střelci branek v Budvar aréně z týmu HC MOUNTFIELD

Útočníci:          Obránci:
Jiří Šimánek    8     František Ptáček  5
Milan Michálek   8     Peter Frühauf   4
Rastislav Dej   6     René Vydarený   3
Lukáš Květoň    6     Tomáš Prokop    1
Jakub Langhammer  5
Aleš Kotalík    5
Martin Hanzal   5
Václav Prospal   5
Tomáš Mertl    5
Martin Podlešák  4
Jakub Suja     3
Rudolf Červený   2
Michal Švihálek  2
Radek Knotek    1
Pavel Kašpařík   1
Ladislav Kohn   1 
Sociální sítě

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...