ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.01.2014, Martin Pešek

Budějovice chtějí s Rebely navázat na sobotní vítězství

České Budějovice - Hráči budějovického Motoru v sobotu přerušili sérii proher, když ustáli závěrečný nápor a zdolali Havířov (2:1). Nyní se již jejich pozornost upíná pouze k Havlíčkovu Brodu, na jehož hřiště ve středu zavítají a kde se pokusí na sobotní tříbodový zisk navázat.

O soupeři: HC Rebel Havlíčkův Brod

Založen: 1928
Stadion: Kotlina (kapacita 4 000 diváků)
Webové stránky klubu: hcrebel.cz
Umístění v poslední sezóně: 8. místo po ZČ (ve čtvrtfinále vypadnutí s Ml. Boleslaví)
Hlavní trenér: Jiří Mička
Poslední vzájemná utkání: 0:3, 2:3, 1:2.

Sestava z posledního zápasu

Kacetl – Kolafa, Drtina, Plášil, Zdráhal, Semrád, Novotný, Zítka – Jakub Kadlec, Gengel, Číp – Ondráček, Berger, Milfait – Š. Štěpánek, Stehlík, Maliník – Kozlík, Šesták.


Havlíčkův Brod v minulém kole napravil vysokou prohru z Mladé Boleslavi (1:5) a na domácím ledě přehrál Olomouc (2:1). Díky porážce druhé Olomouce se tak domácí opět o krůček přiblížili vedoucímu triu Boleslav-Olomouc-Jihlava, na třetí Duklu Jihlava však stále ztrácejí sedm bodů.

V utkání s jihočeským Motorem budou domácí zcela jistě favoritem a vítězství pro ně může být jediným cílem. Varováním pro Motor může být i domácí série Havlíčkova Brodu, Rebel vyhrál posledních šest domácích klání při skóre 27:12. Naposledy se v Kotlině radovali z vítězství hráči Havířova, 1. prosince přestříleli Rebel vysoko 9:4. Skrytou slabinou východočeského mužstva tak může být obrana, inkasovaných gólů mají totiž domácí na kontě více než Motor ...

Zaostřeno na: Rozpad útočného dua

Ofenzivu Rebelů táhlo duo útočníků, součet jejichž čísel na dresu byl 100 (89+11) a se součtem kanadských bodů se k této cifře také pomalu blížili. Lukáš Havel má na kontě již 35 bodů (21+14) a skvěle jej doplňoval Petr Polodna, hráč se střídavým startem s Kometou Brno, který má 36 bodů (10+26). Ze statistik obou hráčů je zřejmé, že na střílení branek se zaměřoval spíše Havel a v oboru gólových přihrávek je mistrem Polodna. Oba zasáhli v této sezoně shodně do 37 duelů, ale Lukáš Havel další v dresu Rebelu již nepřidá. Klub se s ním totiž rozloučil, důvodem byl údajně neprofesionální přístup a chování vůči vlastnímu klubu.

40. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod - ČEZ Motor České Budějovice

středa 15. 1. 2014, 17:30
Kotlina

Z tábora Motoru

České Budějovice v sobotu konečně přerušili dlouhou sérii bez výhry a zisk tří bodů jim vlil do žil novou okysličenou krev. Bídná forma a špatné výsledky sužovali jihočeské hráče dlouhou dobu a fanoušci doufají, že sobotní výhra nebyla pouze "výkřikem do tmy", jednalo se totiž o první vítězství v roce 2014.

V sobotním utkání s Havířovem si v dresu Českých Budějovic odbyl svou premiéru obránce Jan Platil. Řízný bek se zkušenostmi z nižších lig USA i z ruské KHL splnil dle slov Radka Bělohlava svou roli a na soupeřovi útočníky Platilova hra očividně platila. Obránce Platil však není jedinou posilou mužstva Petra Rosola, již dříve do mužstva přibyl útočník Daniel Boháč, který se na jihu Čech už aklimatizoval.

Sestava z posledního zápasu

Halmoši – Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop, Pavlíček – Kotalík, Rob, Boháč – Třetina, Skuhravý, Melka – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Šperger, Ferebauer – Kňazev.

Věděli jste, že...

… Havlíčkův Brod patří k velmi neoblíbeným soupeřům českobudějovického mužstva? Třikrát se spolu oba týmy v této sezoně střetly a třikrát odešel Motor jako poražený, celkové skóre ze všech duelů je 3:8. Zajímavostí je, že ve všech vzájemných utkáních se bodově prosazovali i oba články zmiňovaného duetu Polodna-Havel. Ten se však nyní rozpadl, to by mohla být šance pro Motor.


Statistiky

40. kolo
HC Rebel Havlíčkův Brod
vs
ČEZ Motor České Budějovice
4.
Umístění v tabulce
13.
39 / 10 - 4 - 2 - 23
79:97 / 40
Statistiky v sezóně
(základní část)
39 / 23 - 2 - 1 - 13
114:99 / 74
Petr Polodna 36 bodů (10+26)
Nejproduktivnější hráč v sezóně
Daniel Boháč 23 bodů (12+11)
Lukáš Havel (21)
Nejlepší střelec v sezóně
Aleš Kotalík, Daniel Boháč (12)
Petr Polodna (26)
Nejlepší nahrávač v sezóně
Luboš Rob (12)
Tomáš Kolafa 14 bodů (2+12)
Nejproduktivnější obránce v sezóně
Jiří Moravec 8 bodů (2+6)
Tomáš Semrád (+15)
Rybalkin, Říha, Stehlík (-4))
+/- bodování v sezóně
Petr Šachl (+6)
Václav Skuhravý (-15)
Lukáš Havel (56)
Nejtrestanější hráč v sezóně
Václav Skuhravý (121)
Ondřej Kacetl 94,57% - 2,11
Filip Šindelář 92,63% - 2,61
Daniel Dolejš 92,45% - 2,69
Petr Opršal 91,11% - 3,12
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Dominik Halmoši 91,73% - 2,49
Hynek Kůdela 92,65% - 2,08
Sociální sítě

Ve včerejším večerním utkání jsme prohráli s Lincem, o jedinou naší trefu se postaral Jan Veselý. Foto: @bwlinz #priprava

REPORTÁŽ | Ani v dalším venkovním přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit, na ledě Lince jsme prohráli 1:4. bit.ly/2HcRHgC

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz!

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz! Jedete Motor podpořit? #hcmotor #dnesnisestava #practice...