ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.09.2014, Michal Špírek

Navázat na sobotní výkon. To je úkol Motoru pro utkání s Kadaní

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Zápas proti Kladnu se Motoru povedl na jedničku, ale teď už je čas zabývat se dalším prvoligovým kolem. ČEZ Motor jede do Kadaně a zpět by s sebou rád přivážel první venkovní body sezóny. Kadaň oproti tomu touží po prvním domácím vítězství. "Čeká nás těžký zápas na malém kluzišti, kde domácí dohrávají souboje na maximum, nebude to rozhodně nic jednoduchého," vyhlíží duel útočník Tomáš Nouza.

O soupeři: SK Kadaň

Založen: 1947
Stadion: Zimní stadion Kadaň (kapacita 3 000 diváků)
Webové stránky klubu: skkadan.cz
Umístění v poslední sezóně: 11. místo po ZČ, 4. místo ve skupině o udržení
Hlavní trenér: Jaroslav Beck


V souvislosti s klubem z Kadaně se po minulé sezóně nahlas mluvilo o tom, že opustí prvoligovou mapu. Spekulovalo se o přesunu licence do Bíliny. Nakonec se nic takového nekonalo a farma Chomutova pokračuje v účinkování v druhé nejvyšší soutěži. Ano, farma Chomutova - týmu, se kterým se Kadaň bude nyní setkávat v mistrovských duelech. Mezi oběma mužstvy se dá očekávat vzájemný pohyb hráčů. Například gólman Miroslav Hanuljak tak sice odchytal první zápasy za Kadaň, ale v posledním kole už stál mezi chomutovskými tyčemi. Kadaň svůj tým po minulé sezóně v rámci možností obměnila - místo Gajovského, Hromase, Proška, Kostúra či Szakala dorazili právě v rámci výpomoci z Chomutova Mrázek, Šagát a Račuk. Severočeši mají celkově velmi mladý kádr, o čemž vypovídá věkový průměr 24 let. Nový trenér týmu Jaroslav Beck svým svěřencům přesto důvěřuje. Mnoho z nich vedl v silných mládežnických mužstvech chomutovských Pirátů a nyní hodlá povadlé talenty probudit.

Skalp Motoru by pro kadaňský klub znamenal velké povzbuzení. Kadaň na domácím ledě zatím dvakrát prohrála, její utkání sledovalo na stadionu osmnáctitisícového města 272 a 290 diváků...

Poslední zápas našeho soupeře:

HC AZ Havířov - SK Kadaň 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky Kadaně: 27. Tejnor (Ton, Jíra), 57. Šagát (Jíra, Chlouba).
Sestava Kadaně:Mouček – Mazanec, Opalek, Pavlas, Trefný, Mrázek, Stehlík, Tejnor – Ton, Chlouba, Jíra – Novák, Charousek, Kadlec – Šagát, Berlev, Račuk – Chrpa, Hejcman, Veselý.

6. kolo:
SK Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice

středa 24. 9. 2014, 17:30
ZS Kadaň

Z tábora Motoru

V českobudějovické kabině panuje po výhře nad Kladnem pozitivní nálada. Dobrý sobotní výkon je ale nyní nezbytné potvrdit a nastartovat se tabulkou směrem vzhůru. Jihočeši se budou v Kadani bít o první body z venkovního ledu. "Kadaň si pamatuji z loňska, jsem zvědavý, jaký vliv na ní bude mít to, že Chomutov spadl z extraligy a bude působit ve stejné soutěži. Čeká nás těžký zápas na malém kluzišti, kde domácí dohrávají souboje na maximum, nebude to rozhodně nic jednoduchého," přibližuje forvard Motoru Tomáš Nouza.

Loni Motor odehrál s Kadaní hned šest vzájemných zápasů, z nichž vyhrál čtyřikrát a prohrál dvakrát. Za pozornost ale stojí, že Jihočeši uspěli ve všech třech zápasech na kadaňském ledě (5:3, 1:0sn, 2:1). Ve středu tak bude chtít Motor potvrdit, že Kadaň je oblíbenou výjezdovou destinací.

Sestava Motoru z posledního zápasu

Bláha – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička Dan, Chmelíř, Semrád, Parýzek - Kuchejda, Pajič, Boháč - Nouza, Straka, Švihálek M. - Heřman, Rob, Vaniš - Marek, Trummer, Prokeš.


Statistiky

Sociální sítě

POZOR, POZOR! Vzhledem ke kolizi fotbalového utkání Dynama se Spartou se duel Motoru s Benátkami nad Jizerou odehraje až ve...

Tak tohle je prostě paráda! ?????? Motor totiž nasázel dva góly už během prvních dvaceti sedmi vteřin, nakonec se trefil celkem...

Vítězná sestava se nemění! Zahájíme druhou čtvrtinu výhrou? #hcmotor #dnesnisestava #TREvCEB

Vítězná sestava se nemění! Zahájíme druhou čtvrtinu výhrou? #hcmotor #dnesnisestava #TREvCEB