ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.09.2014, Michal Špírek

Hráčem měsíce září se stal gólman Ondřej Bláha

Ondřej Bláha se v září vůbec poprvé postavil do branky áčka Motoru. A předváděl výborné výkony. Nakonec nastoupil hned v sedmi duelech a dvakrát vychytal čisté konto. Bláha se stal Hráčem měsíce září a tak je tu prostor pro vás - položte dvaadvacetiletému brankáři svou otázku v tradičním offline rozhovoru.

Výsledky hlasování

Tentokrát nám pro vyhlášení Hráče měsíce posloužily výsledky z hlasování o Hvězdu zápasu z domácích utkání. Protože právě doma předváděl Motor dobré výkony, zatímco venku prohrál tři ze čtyř zápasů, neměli jsme důvod upravovat mínění fanoušků z domácích duelů. Výsledky byly následující:

1. Ondřej Bláha - 2x první hvězda zápasu, 1x třetí hvězda zápasu (celkem 1428 bodů)
2. Tomáš Nouza - 1x první hvězda zápasu, 1x druhá hvězda zápasu
3. Josef Straka - 1x druhá hvězda zápasu, 1x třetí hvězda zápasu

Hráč měsíce září: ONDŘEJ BLÁHA

Statistiky hráče za dané období:
Zápasy: 7
Čisté konto: 2
Celkem čelil: 194 střelám
Úspěšné zákroky: 182
Průměr obdržených branek na zápas: 1,94
Úspěšnost zákroků: 93,81%

Dvaadvacetiletý gólman ČEZ Motor má za sebou bezesporu podařený vstup do sezóny. Ondřej Bláha nechytal pouze v prvním zápase, kdy kryl záda Hynku Kůdelovi, ve druhém pak naskočil až v průbehu závěrečné třetiny. Od třetího kola už si ale místo mezi třemi tyčemi zarezervoval pro sebe. Ze sedmi zápasů vychytal hned dvakrát čisté konto, v Budvar aréně vynuloval Kladno a Most. Pochlubit se může vynikajícími čísly ve statistikách, průměr branek stlačil pod číslo 2, k tomu téměř 94 % úspěšnost zákroků (obě čísla ho v hodnocení brankářů řadí na druhé místo za chomutovského Kopřivu, ten ale odchytal jen tři duely.)

Českobudějovický odchovanec svou první sezónu mezi dospělými prožil minulý rok ve druhé lize, kde hájil barvy Jindřichova Hradce. Zde byl pod palbou, ve třetí nejvyšší soutěži se gólman rozhodně nenudí. "Hraje se prakticky bez obran a měl jsem tam kolikrát více práce. V první lize jsou oproti tomu zápasy, kdy na vás třeba pět šest minut nic nejde, a pak přijde nepříjemný brejk. Na psychiku to jsou náročnější zápasy. Ale moc mi to dalo, rozhodně si nestěžuji, že jsem tam loni chytal,“ vzpomíná Bláha na loňské působiště a srovnává ho s chytáním v dresu ČEZ Motor.

Ondřeje Bláhu jste zvolili Hráčem měsíce září a my vám přinášíme jedinečnou možnost se hráče zeptat na to, co vás zajímá:

!!! OTÁZKY NA ONDŘEJE BLÁHU POKLÁDEJTE ZDE - ukončeno!!!

Sociální sítě

Bude tato sestava dnes vítězná? Jaký je váš tip? #friendlymatch

Bude tato sestava dnes vítězná? Jaký je váš tip? #friendlymatch

Kabina na dnešní utkání je ready! #hcmotor #match #friendlymatch #dressingroom

60. narozeniny slaví legendární Jiří Lála! V ČB 12 sezon (3 jako kapitán), 445 zápasů (230+206). Za @narodnitym 201 zápasů, 90...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
EHC Lausitzer Fuechse