24.05.2015, Klub

Kluziště vyměnili za jaderný reaktor

T E M E L Í N - Místo kilometrů polykali porci informací. Dopolední kondiční trénink vyměnila sedmička hokejistů ČEZ Motoru a trenér Petr Rosol za prohlídku Jaderné elektrárny Temelín.
Během pětihodinového programu se hokejisté dostali až k reaktoru, navštívili velín, podívali se do chladicí věže a viděli dokončování modernizace největší české turbíny. Sice přišli o dopolední sprinty a výběhy se zbytkem týmu, ale i tak museli zdolat téměř sedm kilometrů. Pro většinu byl největším zážitek reaktor, kde právě probíhala výměna paliva a vnitřek obří chladicí věže.

„Hodně mě překvapila všechna bezpečnostní opatření. Ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem si musel načítat biometrické údaje, zadávat kódy a procházet kontrolami. Ale pohled do reaktoru za to stál. Je neuvěřitelné kolik energie se skrývá v  docela malém množství paliva,“ konstatoval po návštěvě útočník Tomáš Nouza.

Energií nabití českobudějovičtí hokejisté se poprvé postaví soupeřům koncem července, v přátelském přípravném utkání se Škodou Plzeň, do té doby je čeká právě náročná letní příprava.

Výhra nad tradičním rivalem z Jihlavy vždycky potěší! Podívejte se na všechny zajímavé akce ze včerejšího zápasu v našem sestřihu...

Výborně! @hc_duklajihlava jsme nakonec přehráli v poměru 3:2 a máme další výhru! ?? #ViteznaSnura #CEBvJIH #chanceliga

Po repre pauze nastoupíme i s navrátilcem Honzou Klozem v sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvJIH

HK Mountfield Hradec Králové