ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
24.05.2015, Klub

Kluziště vyměnili za jaderný reaktor

T E M E L Í N - Místo kilometrů polykali porci informací. Dopolední kondiční trénink vyměnila sedmička hokejistů ČEZ Motoru a trenér Petr Rosol za prohlídku Jaderné elektrárny Temelín.
Během pětihodinového programu se hokejisté dostali až k reaktoru, navštívili velín, podívali se do chladicí věže a viděli dokončování modernizace největší české turbíny. Sice přišli o dopolední sprinty a výběhy se zbytkem týmu, ale i tak museli zdolat téměř sedm kilometrů. Pro většinu byl největším zážitek reaktor, kde právě probíhala výměna paliva a vnitřek obří chladicí věže.


„Hodně mě překvapila všechna bezpečnostní opatření. Ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem si musel načítat biometrické údaje, zadávat kódy a procházet kontrolami. Ale pohled do reaktoru za to stál. Je neuvěřitelné kolik energie se skrývá v  docela malém množství paliva,“ konstatoval po návštěvě útočník Tomáš Nouza.

Energií nabití českobudějovičtí hokejisté se poprvé postaví soupeřům koncem července, v přátelském přípravném utkání se Škodou Plzeň, do té doby je čeká právě náročná letní příprava.

Sociální sítě

60. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický trenér Ernest Bokroš. Na jihu Čech odkoučoval 37 zápasů, z nich bylo 15...

Již za necelé dvě hodiny začíná odvetný zápas s @lausitz_fuechse . Zvítězíme i na venkovním ledě?

Obrovský talent Pavel #Novák míří do Kanady, hrát bude za @Kelowna_Rockets. Ať se daří, Novas! ?bit.ly/2ZolMAb

PREVIEW | Zítra nás čeká odveta na ledě německého @lausitz_fuechse. bit.ly/2HoseB4